زهرا احمدی:

پیگیری مشکلات مردم پس از اتمام اردوهای جهادی

مسئول گروه جهادی شهید رحمانی از دانشگاه پیام نور زرند گفت: حضورفیزیکی جهادگران درمنطقه بعد از پایان اردو به اتمام رسید اما حل کردن مشکلات و مسائل مربوط به روستا و روستائیان در برنام‌ریزی‌های گروه می‌باشد و ان‌شاالله بعد از پایان اردو بررسی و پیگیری خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / زهرا احمدی مسئول گروه جهادی شهید رحمانی از دانشگاه پیام نور زرند ضمن اشاره به برپایی اردوی جهادی تابستان 97 در روستای فتح آباد علیای شهرستان زرند گفت: پس ازشناسایی منطقه و بررسی اینکه این منطقه ازجنبه‌های متعددی نیاز به برگزاری اردوجهادی دارد یا خیر برنامه‌ریزی‌های اردو به صورت نهایی به انجام رسید.

 

وی افزود: یک تیم تحت عنوان گروه پیش‌قراوول جهت حضور جهادگران درمنطقه ازساعاتی قبل حضورداشت و تمام مقدمات ورود گروه را مهیا کرده بودند.

 

احمدی در ادامه ابعاد و اهداف این اردو را شرح داد و گفت: دربخش عمرانی رنگ آمیزی و نقاشی مدرسه، تزئین و فضاسازی کلاس‌ها و دیوارنویسی مدرسه‌ی روستای فتح آباد علیای شهرستان زرند انجام گرفت.

 

مسئول گروه جهادی شهید رحمانی اظهار کرد: در بخش اقدامات فرهنگی احیای کتابخانه ۳هزار جلدی روستا و سازماندهی آن، برگزاری کلاس‌های فرهنگی برای کودکان، برگزاری حلقه‌های صالحین، برگزاری جشن و اهدای هدیه فرهنگی به جهادگران درشب ولادت امام رضا(ع) و برگزاری نمازجماعت از مهمترین اقدامات انجام شده توسط این گروه می‌باشد.

 

احمدی در خصوص اقدامات آموزشی انجام شده گفت: کارگاه های آموزشی براساس آسیب‌ها و مشکلات گریبانگیر روستا برای عموم مردم با دعوت از بهترین اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شد و در همین راستا کلاس‌های آموزشی و هنری برای زنان روستا درجهت کارآفرینی و کمک به اقتصاد خانواده ها و همچنین کلاس های کاردستی، نقاشی، سرود، قصه گویی و بازی ویژه کودکان برگزار گردید.

 

وی افزود: شناسایی دانش آموزان موفق و کم بضاعت برای پشتیبانی تحصیلی و حمایت مالی از آن‌ها نیز در این دوره انجام گرفت.

 

مسئول گروه جهادی شهید رحمانی گفت: خدمات پزشکی و بهداشتی به مردم روستا شامل برپایی ایستگاه سلامت و ویزیت رایگان اهالی، آموزش نکات بهداشتی وخدمت رسانی توسط پرستاران مورد استقبال اهالی قرار گرفت.

 

 احمدی، برپایی نمازجماعت، پاسخگویی به مسائل شرعی و برگزاری کلاس آموزش قرآن را از اهم اقدامات فرهنگی-قرآنی انجام شده در روستا دانست.

 

وی خاطر نشان کرد تمامی این خدمات توسط ۴۶نفرازاعضای گروه باکیفیت عالی به مردم روستاارائه گردید.

 

انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار