امام جمعه موقت یاسوج؛

بهمن نقدینگی در کشور ویرانگر است/اقتصاد مقاومتی آفندی است نه پدافندی

نماینده ولی فقیه سپاه استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع دانشجویان دهمین دوره خط امام استانی گفت: اقتصاد مقاومتی، پدافند نیست، آفند است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : حجت‌الاسلام سید امان الله حسینی‌صدر در مراسم اختتامیه دهمین دوره خط امام خطاب به دانشجویان بسیجی با تاکید بر این مطلب که تنها اندیشه دیگران را نقل و تبیین نکنید، اظهار کرد: آغازگر یک تحول عظیم جامعی باشید آنگونه که حضرت آقا تعبیرش این است که در یک پیچ تاریخی قرار داریم.

امام جمعه موقت یاسوج عنوان داشت: تحلیل این پیچ تاریخی این است که باید گفتمان سازی کنیم و ماکت حکومت اسلامی را در معرض اندیشه جهانی قرار دهیم تا انسان های عاشق آن مدل اصلی حکومت جهانی را مشاهده کنند.

وی به وضعیت نظام جمهوری اسلامی اشاره داشت و ابراز کرد: اندیشه بلند و ملکوتی امام راحل و رهبر حکیم ما بعد از ۱۴۰۰ سال آغاز گر این حرکت بودند قطعا آینده روشنی دارد و شاید یک وجهش هم این است که این پیچ تاریخی به دست اسلام و کارگزاران اسلام است.

حجت‌الاسلام حسینی‌صدر خاطرنشان کرد: در این پیچ تاریخی، هر کسی برای گفتمان خودش دست و پا نکند عقب می‌افتد، اگر نتوانیم گفتمان سازی کنیم در این پیچ تاریخی از اسلام چیزی باقی نخواهد ماند.

وی با اشاره به این فرمایش امام که اگر اسلام سیلی بخورد دیگر سر بلند نمی‌کند،گفت: در این پیچ تاریخی اگر ما نتوانیم گفتمان سازی کنیم و نقش آینده اسلام را اداره امور زندگی بشر تبیین و بر افکار دنیا تحمیل نکنیم دیگر چیزی از اسلام نخواهد ماند.

خطیب جمعه موقت یاسوج در ادامه سخنان خود به واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: امام حسین آخرین گام ها را برای هدایت آن انسان ها برداشت و آخرین سفارش‌ها را برای اینکه آلوده نشوند و این قطعه از تاریخ را رقم نزنند که برای همیشه بماند، آنگونه که شهید مطهری اثبات می‌کند چنین حادثه‌ای برای تاریخ بشر نیفتاده است.

وی افزود: خوشا به سعادت مجاهدان امروز ما که بعد از ۱۴۰۰ سال انتقام آن بی‌بی را می‌گیرند و این معجزه‌ای است از معجزه‌های حضرت زینب که به یزیدیان و وراث نامشروعشان بفهمانند خون شیعه حتی میلیون ها سال به جوش می‌آید.

حسینی‌صدر ادامه داد: اگر در زمان به اسارت افتادن حضرت زینب در شام، بسیجیان ما بودند چه اتفاقی می‌افتاد، اگر همه مرزهای جغرافیای کشورها زنجیر بود بسیجیان امروز ما آن مرزها را می‌شکستند، آنگونه که امروز از آن خشت و خاکی به اسم حرم حضرت زینب است دفاع می‌کنند.

این مسئول فرهنگی خطاب به بسیجیان خاطرنشان کرد: مبادا مقطعی از تاریخ رقم بخورد و خدای ناخواسته رهبر زمان این جملات را بخواهد به کسانی در مقابلش قرار دارند بیان کند، حسب قرآن و حسب اسنادی که نمی‌شود بر آن خدشه وارد کرد،کسانی که مقابل رهبر حق بایستند باید از جنس یزیدیان باشند وگرنه نمی شود کسی مقابل مکتب حق بایستد و مشروعیت داشته باشد.

وی بیان کرد: تلاشمان این باشد در جبهه حق باشیم، پرچم حق، محور حق، راه و‌ طریق مثبتین حق امام است در هر عصر و امام است که بن‌بست شکنی می‌کند، بن بست‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و نظامی را باید رهبری بشکند، باید از او اطاعت کرد، چرا که حل مشکلات امت اسلام در اطاعت است.

امام جمعه موقت یاسوج تصریح کرد: امروز در حوزه‌های نظامی در دنیا ما حرف‌هایی برای گفتن داریم چرا که آنهایی که دست اندرکار نیروهای مسلح هستند حرف شنوی بیشتری از رهبر دارند وگرنه موشک های بالستیک ما امروز همه دنیا را وادار نمی‌کرد که بگویند شما باید از این عبور کنید و برگردید.

وی متذکر شد: امروز که رهبری این امت به صراحت می فرماید جنگ نمی شود، مذاکره نکنیم، چون یکی از ابعادش این است که دشمن به هیچ‌ وجه باور نمی‌کند اگر وارد یک جنگ نظامی مقابل امت اسلام بشود از این معرکه جان سالم به در ببرد و‌ نسخه شفابخش ما در همین بحث اقتصاد است.

حسینی صدر،گفت: اقتصاد مقاومتی، پدافند نیست، آفند است،معظم‌له فرمودند بهمن نقدینگی خطرناک است مگر اینکه اقدامی شود، سقوط بهمن جان هر انسانی را که در آن مسیر حرکت کند به خطر می اندازد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار