مسعود بخشی:

FATF نه تنها با استقلال کشور در تعارض است بلکه با شعار بنیادین نظام جمهوری اسلامی که حمایت از مظلوم است نیز در تعارض قرار دارد.

متاسفانه اجرای این سند نه تنها با استقلال کشور در تعارض است بلکه راه حمایت ما از مظلوم را هم سد میکند و با یکی از اصلی ترین شعار های جمهوری اسلامی نیز در تعارض است.


مسعود بخشی مسئول نهضت روشنگری بسیج دانشجویی استان تهران در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی ، یک پرسش اصلی وجود دارد و آن این است که آیا مشکل ما در نحوه توزیع غلظ سکه و ارز و و احتکار های بعضی از وارد کنندگان  و در نهایت منجر شدن به  بی ثباتی بازار چه ارتباطی با امضای این سند دارد که می گویند اگر این سند اجرا شود مشکلات ما در حوزه اقتصاد حل می شود؟

 اگر ما در حوزه مدیریت اقتصادی نتوانیم درست عمل کنیم نه تنها اجزای یک سند به ما کمک نمیکند بلکه تا فروپاشی اقتصاد پیش خواهیم رفت.

چرا ما باید اطلاعات تمام صرافی های کشور را و  اظلاعات بانکی سپاه پاسداران و نیروی قدس را در اختیار این کارگروه قرار بدهیم. این کارگروه سپاه پاسداران و نیروی قدس و نیروی مقاومت و انصارالله را در لیست سیاه خود قرار داره است که کشور های امضا کننده ی این سند نباید تعامل بانکی با این سازمان ها داشته باشند آیا بانک های کشور باید تمام معاملات بانکی با سپاه پاسداران و نیروی قدس را قطع بکنند؟

متاسفانه اجرای این سند نه تنها با استقلال کشور در تعارض است بلکه راه حمایت ما از مظلوم را هم سد میکند و با یکی از اصلی ترین شعار های جمهوری اسلامی نیز در تعارض است.

دولتی که راه برون رفت از مشکلات و رسیدن به پیشرفت و توسعه را تنها و تنها نسخه غربی و اروپایی می بیند و  با شعار مذاکره با کد خدا به میدان آمده و حل تمام مشکلاتمان حتی آب خوردنمان را به آن گره زده، و راهکارهای داخلی را برای حل مشکلات خنده دار توصیف می کند و به و جود آورنده شعار ما نمیتوانیم است ونشسته است تا آن ها بیایند کشور مارا سامان دهند  با وجود پشت کردن این کشور ها به او و خروج از برجام نمیتواند کاری انجام بدهد و همواره به فکر فرصتی برای مذاکره مجدد است.

تنها راه برون رفت از مشکلات که بار ها و بار ها دل سوزان و متخصصان توصیه کردند دور ریختن این تفکر برای همیشه و اعتماد به مردم کشور اعم از تولید کنندگان و صنعت گران است.

راه دیگر حل مشکلات اقتصادی پایین آوردن آقایی و سروری دلار و حدف آن از مبادلات بین المللی است، اگر تعملات ما با کشور های همسایه با پول محلی انجام بگیرد دیگر از بالا و پایین رفتن قیمت دلار آسیبی به اقتصاد کشور نمیرسد

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار