مهدی آقابابابی:

FATF یک سند استعماری است .

تفکری که فکر میکند با پیوستن ایران به Fatf مشکل روابط بانکی ما حل میشود سخت در اشتباه است.


مهدی آقابابابی مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحدهای ورامین-پیشوا و قرچک در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی،مشکل روابط بانکی کشور لیست سیاه fatf نیست بلکه حفظ تحریم های بانکی امریکا با وجود اجرای برجام است.

با اجرای fatf خود تحریمی رخ میدهد، کدام عقل و منطق میپذیرد با اشتراک گذاری تمامی ارتباطات ملی و شبکه پولی بانکی کشور به دشمن امکان اعمال دقیق تر تحریم ها را توسط امریکا راحت تر کنیم.
این یک سند استعماری است که بزکش کردند.

اگر قرار بود fatf و لوایح الحاقیه آن با تروریسم مبارزه کند پس گروه های تروریستی القاعده؛ داعش و.. چگونه حمایت های مالی و تسلیحاتی میشوند؟؟

درحال حاضر تعداد بسیار زیادی از اشخاص و شرکت ها و نهاد ها در لیست تحریم ها وجود دارند از جمله سپاه پاسداران،سردار سلیمانی،سردار جعفری،وزارت دفاع و… که با پیوستن کامل به Fatf باید علیه آنان تحریم های‌متنوعی اعمال گردد.
این که می گوییم این خود تحریمی است گزافه نیست.
از نظر این کنوانسیون ها گروه های مقاومت مانند حزب الله و انصار الله جزو گروه های تروریستی هستند که در صورت پیوستن به این لوایح باید نسبت به تحریم این گروه ها اقدام کنیم درصورتی که تعریف ما از تروریسم با آنان متفاوت است.

دولت اگر راست می‌گوید و دغدغه شفافیت های مالی دارد نظام پولی بانکی رابرای دستگاه های نظارتی-مالیاتی شفاف کند تا از اختلاس ها و فرارهای مالیاتی کلان جلوگیری کند
ما با شفافیت مخالف نیستیم
ما با اینکه دشمنان ما از جمله اسرائیل و.. بعنوان کشور های ناظر بر تمام مسائل ریز ودرشت اقتصادی کشور مسلط باشند مخالفیم.

دانشجویان بعنوان قشری بیدار و مطالبه گر از شورای نگهبان،مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ملت می خواهند با در نظر گرفتن هزینه و فایده این لوایح و کنوانسیون ها اقدام به تصویب و یا رد آنها نمایند تا گزندی به این مملکت نرسد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار