نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی:

مجلس در قضیه FATF باید هوشمندانه عمل کند

انارکی محمدی : مجلس باید در رابطه با تصویب fatf هوشمندانه عمل کند و بداند قوانینی که تایید و تصویب می کند با همه زوایا در راستای سیاست های کلی نظام قرار گیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / احمد انارکی محمدی نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار ما در رابطه با تصویب fatf اظهار داشت: در این قرارداد دو بحث مبارزه با پولشویی و عدم حمایت از تروریسم مطرح شده که در حال پی گیری و دنبال کردن این قضیه هستیم .
وی به کنوانسیون و عضو شدن ایران در fatf اشاره کرد و گفت: با توجه مسائلی که وجود دارد ما باید تابع تصمیمات و سیاست های کلی باشیم .
نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: تعریف ما  از تروریست داعش ، طالبان، النصره، آمریکا و اسرائیل هستند در حالی که آمریکا و اروپایی ها کشورهایی را تروریست می نامند که از نظر ما مقاومت هستند کشورهایی همچون فلسطین، لبنان و یمن ؛ چون مردم این کشورها از حق خودشان دفاع می کنند.
انارکی محمدی اذعان داشت: با توجه به اینکه ما عضو بسیاری از سازمان های بین المللی هستیم و نظارتی که وجود دارد شاید مخالف باشد و این نیست که ما نظر آنها را داشته باشیم ولی در کل من فکر می کنم بحث بین المللی این قضیه تصمیم نظام است و شاید گفته شود که این فشارها و جنگ روانی به خاطر این است که ما fatf را به تصویب برسانیم و جنگ روانی اصلا ربطی به این موضوع ندارد.
وی خاطرنشان کرد: موضوعی که امروز در مجلس در حال انجام است بحث چند قانون است در راستای عدم حمایت مالی از تروریست.
انارکی محمدی تصریح کرد: با توجه به هدف و رویکرد ما در این قضیه باید هوشمندانه عمل کنیم و بدانیم قوانینی که تایید و تصویب می کنیم با همه زوایا در راستای سیاست های کلی نظام قرار گیرد امیدواریم با رای درستی به این قانون بتوانیم قانون درستی تصویب‌ کنیم.
وی اذعان داشت: با توجه به اینکه امروز سران قوا دستور دادند که بانک مرکزی مرجع کار باشد اگر مدیریت درست باشد و‌ تصمیمات صحیحی گرفته شود این جنگ روانی پایان خواهد یافت و در آن صورت قیمت ارز هم پایین خواهد آمد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار