مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خوزستان:

اربعین حسینی به یک حرکت عظیمی تبدیل شده است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خوزستان: اربعین حسینی به یک حرکت عظیمی تبدیل شده است که باعث تحولات بزرگی در جهان خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علی شریفی در گفت و گو با خبرنگار قرارگاه رسانه ای ستاد ملی اربعین دانشگاهیان عنوان کرد: اربعین حسینی به یک حرکت عظیمی تبدیل شده است که باعث تحولات بزرگی در جهان خواهد شد. راه امام حسین(ع) اگر عالم گیر بشود باعث جهانی شدن اسلام و تشیع می گردد.

 

وی در ادامه از اعزام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان خوزستان به عتبات عالیات جهت شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی خبر داد و اظهار کرد: این کاروان تحت عنوان "دانشجو معلم حسینی" عازم کشور عراق می شوند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خوزستان افزود: دانشجویان با همراه داشتن تصاویر شهدای دانشجو معلم، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را زنده نگه خواهند داشت. به هرکدام از دانشجویانی که در مراسم اربعین شرکت می کنند بسته فرهنگی اهدا می شود که شامل کتابی از خاطرات شهدا تحت عنوان همسفر شهید است. در این بسته لیستی از اسامی دانشجویانی است که امسال توفیق حضور در مراسم اربعین را ندارند و دانشجویان بیاد همسنگران خود در این مراسم معنوی شرکت خواهند کرد.

 

شریفی ادامه داد: موکب دانشجو معلم حسینی طبق هرسال در مرز چزابه، توسط اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خوزستان راه اندازی می شود. دانشجویان در این موکب به خدمت رسانی به زائران حضرت اباعبدالله الحسین می پردازند.

 

وی گفت: مسابقات عکاسی و دلنوشته توسط دانشجویان بسیجی در این موکب اجرا می شود. در راستای آماده سازی فضای دانشگاه به مناسبت اربعین حسینی، بنرها و پارچه های با این عنوان در فضای دانشگاه نصب گردید.

 

این دانشجوی بسیجی در پایان بیان کرد: مراسم پیشواز اربعین، یکشنبه 22 مهرماه با حضور حجت الاسلام سیدمحسن شفیعی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان برگزار می شود.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار