مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان برگزار شد

طی مراسمی با حضور جانشین سپاه انصارالمهدی (عج) و رئیس دانشگاه زنجان از زحمات آقای محمد اسماعیلی قدردانی و آقای محمد ایمانی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان معرفی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان با حضور ابوالفضل طهماسبی جانشین فرمانده سپاه استان زنجان، محسن نجفیان رئیس دانشگاه زنجان و مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان ، مسئول نهاد رهبری دانشگاه زنجان و نماینده تشکل های مختلف دانشگاه و مسئولین بسیج دانشجوبی سایر دانشگاه های استان برگزار شد.

در این مراسم از تلاشهای اسماعیلی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان تجلیل و ایمانی به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان معرفی شد.

در ابتدای این مراسم محسن نجفیان  با بیان اینکه بسیج از ابتدای تشکیل علاقه‌مندان به انقلاب را در زیر پرچم خود جمع کرده است، اظهار کرد: بسیج امتحان بسیار خوبی، در دوران دفاع مقدس پس داده است.

رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به فعالیت تاثیرگذار بسیج در طول و پس از دوران دفاع مقدس گفت: با وجود فعالیت بسیج در این دوران اکنون نیز در سطح دانشگاه‌ها بسیج در شکل فرهنگی خود تداوم داشته و فعالیت مطلوب و تاثیرگذاری دارد.

وی بسیج را متعلق به همه آحاد مردم عنوان کرد و گفت: بسیج باید این ظرفیت را داشته باشد تا همه دانشجویان را در درون خود جای دهد که البته این امر نیازمند حصول شرایط و ظرافت‌های خاص به خود است.

نجفیان با اشاره به گذشت ۴۰ سال از عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی گفت: امروز کسانی در کشور زندگی می‌کنند که پیروزی انقلاب و دفاع مقدس را ندیده‌اند اما باید دقت کنیم که در جامعه بزرگ ایران تنها یک سلیقه و تفکر نمی‌تواند جوابگوی همه خواسته‌ها و نیازها باشد.

رئیس دانشگاه زنجان با تاکید بر به رسمیت شناختن همه سلائق و همه تفکرات در چارچوب اهداف مقدس انقلاب اسلامی گفت: همچنین باید در کنار آن امکان و فضایی به وجود بیاوریم تا این تفکرات روابط و تبادلات علمی، فرهنگی و سیاسی خودش را داشته باشند که بسیج نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی با بیان اینکه امیدوارم در جامعه دانشگاهی دانشگاه زنجان این ظرفیت وجود داشته باشد تا همه در کنار هم و با احترام به هم در یک راستا و در یک مسیر حرکت کنیم، افزود: باید از همه توانها و ظرفیت‌ها برای اعتلای کشور استفاده کنیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: پذیرفتن مسؤولیت در نظام اسلامی یک وظیفه است، اما آنچه مسلم است، پذیرفتن مسؤولیت در بسیج بدون هیچگونه مسائل مادی بوده و کارها با با عشق و اخلاص انجام می‌شود.

ابوالفضل طهماسبی با بیان اینکه تشکیل بسیج به قبل از دوران دفاع مقدس برمی‌گردد، افزود: هدف امام راحل از مطرح کردن و تاسیس بسیج  صرفا دفاع مقدس نبود و آینده‌نگری در آن مشهود بود.

وی با اشاره به فعالیت بسیج در ادوار مختلف گفت: بسیج در زمان‌ها و عرصه‌های مختلف در حوزه‌های متعدد به ویژه محرومیت‌زدایی حضوری فعال داشته است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان تصریح کرد: آنچه مسلم است، بسیج برای همه زمان‌ها بوده و به اقتضای زمان در عرصه‌های مختلف وارد می‌شود.

طهماسبی با بیان اینکه امروز نیز بسیج دانشجویی باید دلی کار کند، گفت: بسیج انقلابی فکر کرده و انقلابی عمل می‌کند و بسیج در جبهه‌ها نقشه‌های دشمن تا دندان مسلح را نقش برآب کرده است.

وی با اشاره به اینکه اگر اکنون نیز بخواهیم به استقلال کشور فکر کنیم باید دلی کار کرده و با کمترین هزینه‌ها بیشترین بازخوردها و خروجی را داشته باشیم، گفت: برای فعالیت بهتر، دانشجویان خوش فکری وجود دارند که باید توسط بسیج دانشجویی جذب شوند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با تاکید بر اینکه باید به اقتضای زمان وارد عرصه شویم، گفت: بسیج در مدت فعالیت خود اقدامات تاثیرگذاری انجام داده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه زنجان یکی از قطب‌های علمی کشور است، گفت: بر همین اساس بسیج دانشجویی این دانشگاه باید فعال‌تر عمل کند.

مسؤول بسیج دانشجویی استان زنجان نیز با اشاره به اینکه مقام‌معظم رهبری درباره بسیج دانشجویی فرمودند که این تشکل دو بعدی است که یک طرف آن وصل به دانشگاه و طرف دیگر آن نیز به یک مجموعه‌ای وصل است که با نماد و هویت انقلابیگری شناخته می‌شود، گفت: ما هیج وقت به دنبال کتمان این موضوع نبوده‌ایم، چون کلام مقام معظم رهبری است.

ابوالفضل صابری با اشاره به اینکه همیشه ما به بسیج دانشجویی تاکید کرده‌ایم که مرجع باشند، افزود: برخلاف اختلاف نظرهای موجود در دانشگاه ما در در حوزه تشکلی بودن همسو هستیم.

مسؤول بسیج دانشجویی استان زنجان با اشاره به اینکه حفظ مرجعیت در فضای دانشگاه مؤلفه‌هایی دارد که این امر مورد توجه بسیج دانشجویی است‌، تصریح کرد: مؤلفه‌های مذکور درس، کمک به نشاط و فعالیت‌های دانشگاهی از جمله آن است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار