مسئولین بسیج دانشجویی پردیس شهید بهشتی و الزهرا دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند

طی مراسمی با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) و رئیس دانشگاه فرهنگیان از زحمات محمد صیدی قدردانی گردیده و علی استجلو به عنوان مسئول بسیج دانشجویی پردیس شهید بهشتی و خواهر محمودی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی پردیس الزهرا دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با حضور دکتر عباس بابایی معاون هماهنگ کننده فرمانده سپاه استان زنجان، دکتر اجاقلو ریاست دانشگاه فرهنگیان زنجان، صابری مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان ، دکتر احمدی ریاست پردیس شهید بهشتی دانشگاه زنجان ، مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان و مسئولین بسیج دانشجوبی سایر دانشگاه های استان برگزار شد.

در این مراسم از تلاش های محمد صیدی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تجلیل و علی استجلو به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی پردیس شهید بهشتی و خواهر محمودی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی پردیس الزهرا دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند.

در ابتدای این مراسم ریاست دانشگاه فرهنگیان زنجان به اهداف تشکیل بسیج در ابتدای انقلاب و نقش آفرینی آن در جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود : بسیچ در نهادها و دانشگاه ها ادامه همان اهداف مقدسی است که امام راحل برای بسیج ترسیم کردند و به خاطر آن بسیج را تشکیل دادند. اگر زمانی رسالت بسیج دفاع از مرزها بود و در جبهه ها ایفای نقش می کرد، امروز برای تداوم راه و مسیری که امام برای ما ترسیم کرد بسیج ادامه همان راه است، اما روش فرق می کند. اگر دیروز بسیجی اسلحه به دست می گرفت امروز دانشجوی بسیجی در عرصه علمی تلاش می کند.

وی در پایان ضمن مهم دانستن داشتن روحیه بسیجی در آینده کاری دانشجویان خاطر نشان کرد: دانشجویان بسیجی باید در همه عرصه ها از جمله نظم ، درس و فعالیت های فرهنگی اجتماعی سرآمد سایر دانشجویان باشند.

در ادامه مراسم معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان به زحمات کشیده شده برای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سپاه همواره در حال نبرد است و آوازه این انقلابی که امام راحل (ره) آغاز کرده امروز پس از چهل سال بر عالم مستولی شده و از کرانه های مدیترانه تا یمن ، فرزندان خمینی کبیر در حال ادامه این راه و مسیر هستند و این تفکر و فرهنگ بسیجی امروز عالمگیر شده است.

دکتر بابایی در پایان به شرایط حساس و خطیر کنونی انقلاب اشاره و خاطر نشان کرد: امروز دشمن جنگ هوشمندی را علیه نظام به راه انداخته است و این شرایط وظیفه دانشجویان بسیجی را متفاوت می کند که این تفاوت اقتضائات خود را دارد. پیشتازی در میدان علم و فرهنگ، داشتن بصیرت سیاسی و شناخت منظومه فکری مقام معظم رهبری از جمله این مقتضیات می باشد.

در ادامه مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان به رسالت بسیج دانشجویی اشاره کرده و راهبرد اصلی بسیج دانشجویی در فضای دانشگاه را تربیت دانشجوی تراز انقلابی اسلامی عنوان کرده و افزود : این راهبرد در فضای دانشگاه فرهنگیان پررنگ تر است.

ابوالفضل صابری خطاب به دانشجویان بسیج دانشجویی 3 نکته را یادآور شد: نکته اول مرجع بودن دانشجوی بسیجی در دانشگاه است. نکته دوم اهمیت دادن دانشجویان بسیج به مباحث علمی است و خوب درس خواندن دانشجویان بسیجی که موجب مرجع شدن در بین سایر دانشجویان می شود. نکته آخر این است که بسیج دانشجویی به فراخور  ماهیت بسیجی بودنش خدمتگزار است. چه در فعالیت کلان دانشگاه باید کمک حال مدیران بود و چه در موجهه با دانشجویان با هر تفکری باید در عرصه های مختلف علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی کمک حال سایر دانشجویان بود.

در ادامه مراسم محمد صیدی به ارائه دیدگاه ها و کارنامه عملکردی خویش پرداخته و علی استجلو و خواهر محمودی راهبردهای خود را در آینده فعالیتی خود تشریح کردند.

در پایان مراسم نیز حکم مسئولیت علی استجلو به عنوان مسئول بسیج دانشجویی پردیس شهید بهشتی و خواهر محمودی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی پردیس الزهرا دانشگاه فرهنگیان توسط معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) به ایشان تحویل داده شد/ .

پایان

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار