مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پرستاری لامرد :

باید جلوی فساد ایستاد و با مفسدین برخورد سختی کرد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پرستاری لامرد در مورد مفسدین اقتصادی گفت: باید جلوی فساد را گرفت و با مفسدین به سخت‌ترین شکل ممکن برخورد کرد و به تولیدی‌ها و شرکت‌های داخلی بهای بیشتری داد و در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری کرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / احسان خلیفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پرستاری لامرد در گفتگو با خبرنگار ما در مورد اقتصاد مقاومتی در کلام امام و رهبری گفت: اقتصاد مقاومتی باید با اقدام و عمل همراه باشد و به حرف نیست برای مثال باید جلوی واردات بی‌رویه را گرفت و اقلامی که به تولید داخلی آسیب می‌زنند را وارد نکرد و از سرمایه داخلی به نحو احسن استفاده کرد و آن را صرف کارهای بیهوده نکرد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: صنایعی که به آن‌ها نیاز داریم حتماً باید دانش‌بنیان شوند. جلوی فساد را باید گرفت و با مفسدین به سخت‌ترین شکل ممکن برخورد کرد. به تولیدی‌ها و شرکت‌های داخلی بهای بیشتری داد و در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری کرد. اگر وسیله‌ای وارد کشور می‌شود سعی کنیم دانش آن‌ها هم وارد کنیم تا به خودکفایی برسیم.
خلیفه در رابطه با وضعیت اقتصاد اظهار داشت: اگر بخواهیم بر طبق اقتصاد مقاومتی عمل کنیم می‌توانیم به یکی از ابرقدرت‌های اقتصاد دنیا تبدیل شویم چون دلار دیگر ارزشی نخواهد داشت که ما با گران شدن آن به هراس افتیم اما اگر اقتصادمان را همین‌طور بر مبنای دلار و سرمایه‌های خارجی پیش ببریم صد در صد با مشکلاتی بسیار وخیم‌تر مواجه خواهیم شد.
این فعال دانشجویی در خصوص فرصت‌ها و تهدیدهای اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی باعث خودکفایی و دانش‌بنیان شدن کشور می‌شود و تولیدات داخلی افزایش می‌یابد و طبیعتاً بی‌کاری هم کاهش خواهد یافت. در کل مقاومت باعث پیدا کردن نقاط ضعف و اصلاح آن‌ها و قوی‌تر شدن می‌شود؛ اما در رابطه با اقتصاد مذاکراتی حتی اگر هر کاری گفتند قبول کردیم و پول وارد کشور شد، باید بدانیم که زیرساخت‌های اقتصادی باید درست شود وگرنه هر وقت به هر بهانه‌ای دوباره تحریم شویم کمرمان خرد خواهد شد. این‌گونه همیشه رام دست بیگانگانیم و هر کاری گفتند را باید انجام دهیم پس با یک مستعمره چه تفاوتی خواهیم داشت. 
وی افزود: حتی من معتقدم پولی هم که وارد کشور می‌شود دست تحریم کنندگان داخلی می‌افتد و آن‌ها به خاطر منافع شخصی خود بازهم باعث سختی کشیدن مردم می‌شوند اما با اقتصاد مقاومتی دیگر کشوری نمی‌تواند ما را تهدید یا تحریم کند و هر که ما را تحریم کند بیشتر به خود ضرر می‌رساند.
این فعال دانشجویی در مورد انقلابی گری ابراز داشت: ما باید اکنون انقلابی عمل کرده و با گران‌فروشی مقابله کنیم مثلاً با نخریدن اجناس غیرضروری و گران، نخریدن خودروهای خارجی و حتی خودروهای داخلی کاری کنیم تا قیمت‌ها پایین آیند و پیگیر مجازات علنی اختلاس گران و محتکران و قاچاقچیان و ... باشیم و با امربه‌معروف و نهی از منکرهایی که به اقتصاد کشور کمک می‌کنند، با اعتراض به نمایندگانی که دارند باکارهایشان خواسته یا ناخواسته به مردم و کشور خیانت می‌کنند، دادن پیشنهاد یا نظراتی که می‌توانند کارساز باشند و... باید تلاش کنیم و نباید امیدمان را به خدا از دست دهیم و سست شویم که این همان خواست دشمن است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار