مسئول تحلیل و بررسی دفتر بسیج دانشجویی فسا:

اقتصاد مقاومتی مهم ترین علاج جنگ اقتصادی است

مسئول تحلیل و بررسی دفتر بسیج دانشجویی فسا گفت: بصیرت انقلابی در مواجه با فتنه اقتصادی این است که ابتدائا این فتنه و جنگ اقتصادی شناخته شود و سپس در تبیین آن برای اقشار مختلف جامعه سعی گردد و مهم‌ترین علاج جنگ اقتصادی اقتصاد مقاومتی است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /رضا علیزاده مسئول تحلیل و بررسی و دبیر شورای تبیین مواضع دفتر بسیج دانشجویی فسا در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی در کلام رهبری اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی درواقع یک الگوی بومی و علمی است که برآمده‌ی از فرهنگ انقلابی و اسلامی ما است، متناسب با وضعیت امروز و فردای ما است، مربوط به وضع کنونی و شرایط کنونی کشور نیست، این‌یک تدبیر بلندمدت برای اقتصاد کشور است و می‌تواند اهداف نظام جمهوری اسلامی را درزمینهٔ ی مسائل اقتصادی برآورده کند، می‌تواند مشکلات را برطرف کند...عمل در اینجا {اقتصاد مقاومتی} یک عمل صالح است، هرکسی که در این زمینه اقدام و عمل بکند قطعاً مصداق و عملوا الصالحات خواهد بود.

علیزاده اظهار داشت: شاخصه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی از دیدگاه حضرت آقا همان نام سال‌ها و شعارهایی است که ایشان چندین چند سال است که در مبحث اقتصاد مقاومتی ابتدای سال بیان می‌فرمایند، از همت مضاعف و کار مضاعف تا جهاد اقتصادی، تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی، حمایت از کالای ایرانی و...که ذیل نام‌گذاری هرساله ایشان مواردی همچون عدالت اجتماعی، استفاده حداکثری از همه ظرفیت‌ها، مردمی نمودن اقتصاد، مدیریت جهادی، اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد بدون نفت، مبارزه با مفاسد اقتصادی، رفاه مردم به‌ویژه طبقات ضعیف را در چند سال اخیر به‌عنوان شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی مطرح کرده‌اند.
این فعال دانشجویی در مورد اقتصاد بدون برجام ابراز داشت: اقتصاد بدون برجام اقتصادی است که تمام نگاه‌ها و اندیشه‌ها همچنین اعمال مسئولین و مردم به داخل و توانمندی‌ها باشد، اقتصاد بدون برجام اقتصادی است که از آب خوردن مردم تا رفع تحریم‌ها را به مذاکرات برجامی پیوند نزند. اقتصاد بدون برجام، اقتصادی است که هر باره ما را به‌سوی قراردادهای استعماری سوق ندهد که شاید گشایشی شود. در اقتصاد بدون برجام تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان راه به‌جایی نخواهد برد و لحظه‌ای قیمت ارز نوسان پیدا نمی‌کند. اقتصاد بدون برجام ما را به سمت خود تحریمی‌های همچون پیوستن به FATF نخواهد برد. اقتصاد بدون برجام چیزی نیست جز عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی.
وی در مورد فرصت‌های اقتصاد مقاومتی بیان داشت: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فرصت اقتصاد مقاومتی تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها است، اما یکی از تهدیداتی که از سمت‌وسوی اقتصاد مقاومتی می‌توان عرض کرد این است که در پی تبیین نادرست این سیاست و همچنین اجرای ناصحیح آن از سوی مدیران غیر جهادی و غیرانقلابی ممکن است ما را دچار خود تحریمی کند.
این فعال دانشجویی در مورد اقتصاد مذاکراتی تصریح کرد: تهدیداتی که از سوی اقتصاد مذاکراتی می‌آید بسیار بیش‌تر از تهدیدات اقتصاد مقاومتی است چراکه مشاهده شد با رویکرد اقتصاد مذاکراتی و اعتمادی که در پی آن ایجاد شد نه‌تنها تحریم‌ها رفع نگردید بلکه باعث فزون‌تر شدن فشارها و توطئه‌های دشمنان گردید و مهم‌ترین فرصتی که اقتصاد مذاکراتی فراهم نمود، ایجاد تجربه مذاکره و اعتماد به آمریکا بود که خصوصاً برای نسل جوان به وجود آمد.
وی در رابطه با انقلابی گری اظهار داشت: بصیرت انقلابی در مواجه با فتنه اقتصادی این است که ابتدائا این فتنه و جنگ اقتصادی شناخته شود و سپس در تبیین آن برای اقشار مختلف جامعه سعی گردد و مهم‌ترین علاج جنگ اقتصادی یعنی اقتصاد مقاومتی این است که علاوه بر اینکه از مسئولین مطالبه شود برای جامعه نیز فرهنگ‌سازی شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار