به همت بسیج دانشجویی

جلسه پرسش و پاسخ با حضور دکتر نوریان در دانشگاه شهرکردبرگزار شد

جلسه ی پرسش و پاسخ دانشجویی از نماینده ی مجلس شورا ی اسلامی، با حضور جناب دکتر اردشیر نوریان، در روز چهارشنبه ۲۵ مهر ساعت ۱۰ صبح در سالن فارابی دانشکده ی علوم پایه ی دانشگاه شهرکرد برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

جلسه ی پرسش و پاسخ دانشجویی از نماینده ی مجلس شورا ی اسلامی، با حضور جناب دکتر اردشیر نوریان، در روز چهارشنبه ۲۵ مهر ساعت ۱۰ صبح در سالن فارابی دانشکده ی علوم پایه ی دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای سید محمد حسینی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد ضمن خوشامد گویی خدمت نماینده ی محترم و حضار، خطاب به نوریان گفت: «خوشحالیم که شما را بالاخره زیارت می کنیم و به دانشگاه ما آمده اید.» وی در ادامه خواستار پاسخگویی نماینده مجلس شورای اسلامی پیرامون کنوانسیون fatf شد و گفت: «ای کاش همه ی نمایندگان فرزند ملت بودند نه فرزند حزب...» پس از پایان سخنان مسئول بسیج دانشجویی، نوریان درحالی که از کمبود وقت پاسخگویی گله کرد، در پاسخ گفت:« دانشگاه زیاد آمده ام! هر جلسه ایی را که بسیج تشخیص دهد و علاقه مند باشد، ضمن در نظر گرفتن وقت متقابل حاضرم شرکت کنم و پیرامون fatf از زوایای مختلف حقوق بین الملل و جزا آمادگی بحث دارم.» این درحالی است که در طی دوهفته ی گذشته تا کنون بسیج دانشجویی خواستار حضور وی در دانشگاه و پاسخگو بودن به دانشجویان بوده است و هر بار با بهانه هایی از جانب آقای نوریان مواجه شده بود.

سپس دانشجویان برای ارائه پرسش های خود در پشت تریبون حاضر شدند. نوریان در پاسخ به دانشجویی که پیرامون موضوع fatf  و تضمین خروج ایران پس از الحاق به آن از لیست سیاه سوال کرد، گفت:«fatf  لایحه نیست، کنوانسیون است... هیچ تضمینی به معنی که شما می گویید برای اینکه بلافاصله ایران از لیست سیاه بیرون آید نیست!... متحدین راهبردی ما مانند چین و... پیش شرط همکاری با ما را ورود ما به fatf شرط کرده اند...»

وی در پاسخ به دانشجویی که به تعبیر آقای نوریان گفته بود: آیا رای مثبت به fatf ، آرپی جی به دشمن است یابه خود، گفت:« قطعا به دشمن!» نوریان طیف مخالفین  fatf را به دو گروه تقسیم کرد که:« گروه اول از سر دلسوزی و اعتقاد به ارزشها مخالفند و گروه دوم گروهی اند که بر سر مسائل جناحی مخالفند. اینان همانند آدمهایی هستند که خودشان را به خواب زده اند و بیدار نمیشوند.»

نوریان در پاسخ به چرایی حمایت از نرگس محمدی گفت:« من طبق اصل حقوق بشر مدافع جلوگیری از نامحدود بودن بازداشت های موقت هستم و از این حرفم دفاع میکنم.» نماینده ی مجلس شورای اسلامی ضمن طفره رفتن از پاسخ به سوال دانشجویی که گفت:« آیا شبکه ی "من و تو"، شبکه ی ضدانقلاب هست یا خیر.» در نهایت پس از درخواست دانشجویان حاضر گفت:« در نظر بعضی آقایان آری!!» و پس از پخش صوت ضبط شده از مصاحبه ی وی با شبکه ضدانقلاب گفت:« کجای مصاحبه ی من با "من و تو" جرم است؟!» در ادامه این دانشجو افزود:« شما درمورد اغتشاشات باید پاسخگوی ما باشید نه شبکه های معاند، مظلوم کیست؟ شما در مجلس شورای اسلامی مدافع مردم استانید یا فتنه گران؟» نوریان در پاسخ گفت:« اعتراض حق مردم است... اعتراض حق کامیونداران است. تجمع و داد، اما مشروط به نقض نکردن مبانی اسلامی و حکومت!»وی خطاب به دانشجویان گفت:« چرا نمیخواهید  واقعیت های زیرپوست جامعه را ببینید؟ چرا همه چیز را سیاسی می بینید؟ چطور به خود حق میدهید که به نماینده ی مردم بگویید که چرا با "من و تو" مصاحبه کردی؟!» این درحالی ست که وی در سخنان خود ادعای نماینده ی شفاف ساز را میکند!

سپس دانشجویی به پشت تریبون رفت و ضمن اشاره به پست اینستاگرامی جناب نوریان گفت:« ...چرا در پایان کپشن پست اینستاگرامی خود از شیخ کروبی یاد کرده و نوشتید خداوند مظلومین را یاری کند و سپس آن را ویرایش کردید؟ مظلوم کیست؟» نوریان پاسخ داد:« ... بازهم میگویم خداوند عاقبت کروبی را به خیر کند و خداوند مظلومین را یاری کند!! .... موسوی، کروبی ،رهنورد و به قول شما کسانی هستند که فتنه کردند! اما سر اصلی فتنه در آستین چه کسی بود؟ احمدی نژاد.... چه کسی دل رهبری را خون کرده است.... لطفا با استدلال خودتان حکم معصومیت برای بعضی و حکم ارتداد برای بعضی دیگر صادر نکنید.» نماینده در پی خواستار دانشجویان بری شفاف سازی دارایی خود و این پرسش که پسر شما کجاست، گفت:« دو تا ماشین دارم که اگر پول بیشتری داشته باشم بنزش را می خرم! پسرم نیروی حق الزحمه ی ساعتی در پروژه ی ماهواری ناهید در تهران است که ساعتی 17 هزار تومان حقوق میگیرد، در ایتالیا نیست و الان در شهرکرد است... انسان شفافی هستم و به هر رایی که در مجلس می دهم صادقانه میگویم اما از آنهایی نیستم که یقه ی آخر پیراهنم را ببندم تا خفه شوم ولی دروغ بگویم. در مجلس هم علامت چهار را رو به دوربین نشان دادم که نگویند شفاف نیست.»

وی درمورد نگرانی دانشجویان به کنوانسیون fatf گفت:« ما ملزم به رعایت fatf نیستیم مگر اینکه ۶شرط ما را قبول کنند. کجای fatf جای نگرانی دارد؟ fatf باید از شورای نگهبان عبور کند. آنها هم با توجه به شرع و قانون تصویب می کنند. در حالی که fatf  با شرع و قانون معاند نیست... هر چه آقا فرمودند آن تعریف و ملاک است... در کجای آن حزب ا... و انصارا... را محدود کرده است؟چه کسی گفته است مجبوریم همه ی اطلاعات مالیمان را به عربستان و آمریکا و هرکوفت و زهرماری بدهیم؟ چه کسی گفته باید سردار سلیمانی را تحویل بدهیم؟ همه ی اقدامات fatf در چارچوب صلاحیت کشور پذیرنده است.» وی خواستار برگزاری work shop در دانشگاه برای دانشجویان و اساتید در مورد fatfشد. نماینده ی مجلس شورای اسلامی افزود:« شخصی به من گفت که درمورد  fatf  مثل این است که مغزش را خالی کرده و پوستش را نگه داشته اید.» در همین حین دانشجویی از میان جمع برخواست  و ضمن اعتراض به نماینده که :« ...چرا فکر می کنید آمریکا احمق است که نفهمد  مغز fatf را خالی کرده و به پوستش پایبندید.» گفت :«اگر خون و جان مان را بدهیم نمی گذاریم و اجازه نمی دهیم سرداران سپاه را تحویل کسی بدهند.» نوریان گفت:« کسی قرار نیست سرداران را تحویل دهد! کسی که این حرف را میزند اطلاعی از موضوع ندارد...»

دانشجویی دیگر گفت:« ما از سخنان آقا برداشت کردیم که ایشان مخالف تصویب fatf هستند اما شما بازهم رای مثبت دادید.» نماینده ی مجلس گفت:« ایشان نظری نسبت به کنوانسیون خاصی ندارند و معتقد به انجام روال قانونی این کنوانسیون در کشور هستند.»

سپس دانشجویی به پشت تریبون رفت و گفت:« آقای نوریان شما می توانید حرف حق را در شبکه های ملی نیز بزنید. این اقدام شما جرم بوده است و طبق قوانین مجرم باید تحت تعقیب قضایی باشد. آقای نوریان ماهواره خوب است یا بد؟»که نماینده مجلس شورای اسلامی با خنده جواب داد:« خیلی هم خوب است!» سپس این دانشجو افزود:« ...در مورد کنوانسیون fatf طبق گفته ی  نماینده ی اجرایی fatf ایران  نمی تواند در تعریف تروریست استثنا پذیر باشد. ...آقای دکتر، دستاورد شما و هیئت همراه از سفر به اسپانیا چه بوده است؟...» در این هنگام نوریان با عصبانیت گفت:« یک دروغی را به عنوان خبر به شما تحویل می دهند. بهتر نبود تحقیق می کردید؟...» وی پیرامون صحبت در شبکه ی ملی افزود:« در رسانه ی ملی هم صحبت می کنم. اما خودتان میدانید رسانه ی ملی گزینشی عمل میکند، یکطرفه عمل می کند. برای همین مردم پای "من و تو" می نشیند. جلوی سانسور را بگیرید!...»

نوریان در پاسخ به دانشجویی که گفت، اگر ۶ شرط fatf را نپذیرند جواب داد:« خب نپذیرند!» در پایان ضمن گله مندی از وقت کم گفتند:« اگر می خواهید کشور روی ریل بیفتد، مجلس را درست انتخاب کنید. این وضعیت، این افراد حاضر همه حاصل انتخاب خود شما هستند.»

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار