مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان:

اجتماع اربعین مقدمه تمدن سازی اسلامی/300 دانشجوی بسیجی از سیستان و بلوچستان به کربلا اعزام شدند

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان گفت:بدون شک اربعین نیز از جمله پدیده ها و عناصری است که می تواند در راستای تمدن سازی نه فقط برای تمدن اسلامی بلکه برای بشریت مورد تحقیق و توجه قرار بگیرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علیرضا کیخا مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگارقرارگاه رسانه ای اربعین  دانشگاهیان اظهارکرد:  امسال برای سومین سال نیز کاروان‌های دانشجویان دانشگاه‌های استان از دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاه آزاد اسلامی همانند سال‌های گذشته در مراسم پیاده روی اربعین حضور خواهند داشت و با حمایت مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های استان بیش از 300 نفر از دانشجویان بسیجی سیستان و بلوچستان در حماسه اربعین حسینی شرکت خواهند کرد. 


وی افزود: در این مرحله از اعزام دانشجویان بسیجی خواهر و برادر از دانشگاه‌های استان به استعداد 10 دستگاه اتوبوس که 3 دستگاه خواهر و 7 دستگاه برادر هستند، به کربلا اعزام شدند.


کیخا عنوان کرد: این اعزام از 27 مهر ماه آغاز شده و تا 2 آبان ماه نیز ادامه خواهد داشت که امسال استقبال دانشجویان در اعزام به کربلای و حضور در مراسم اربعین حسینی پر شور تر نسبت به دو سال گذشته بوده است.
 
 
این  مقام مسئول به ویژه برنامه‌های کاروان اعزامی دانشجویان اشاره کرد و ادامه داد: جلسات مباحثه، شعرخوانی، عزاداری و پخش فیلم و نماهنگ مرتبط با عزاداری سرور و سالار شهیدان در طول مسیر از جمله ویژه برنامه‌های است که تا شهر مقدس نجف اشرف برگزار خواهد شد.
 
 
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان هدف از این اعزام را حضور در حماسه اربعین حسینی، آشنایی با معارف کربلا، افزایش معرفت دانشجویان به اهل بیت (ع) برشمرد.
 
 
وی  متذکر شد:  این محبت و محوریت امام حسین  (ع) است که کثرت در جامعه اربعینی را به یک وحدت تبدیل کرده است.
 
 
کیخا ادامه داد: یقینا با توجه به اینکه پدیده اربعین در سطح دنیا بدیع و بی نظیر است و تقریبا در طی سالهای گذشته به اوج بلوغ خود رسیده  هنوز دنیا تحلیل دقیقی از راهپیمایی ده روزه اربعین ندارد.
 
 
وی در پایان گفت: بدون شک اربعین نیز از جمله  پدیده ها و عناصری است که می تواند در راستای تمدن سازی نه فقط برای تمدن اسلامی بلکه برای بشریت مورد تحقیق و توجه قرار بگیرد

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار