ابوذر صلاحی

اربعین، مصداق واقعی تجلی عصر ظهور

اربعین در آستانه 40 سالگی بزرگترین تحول عصر حاضر یعنی انقلاب اسلامی ما را یک مرحله به ظهور نزدیک تر کرده است. / ما هرچه داریم از محرم و صفر داریم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / ابوذر صلاحی، مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در یادداشتی نوشت:

حدود 1380 سال از اربعین سال 68 هجری می گذرد. از اربعینی که تنها جابر همراه شاید چند نفر توفیق زیارت ابی عبدالله را پیدا کردند. اربعینی که نه از راه و جاده ای خبری بود، نه از موکب و کاروانی  ونه از جمعیت و خیل عظیم زائرانی دلباخته!

اما امروز؛ چه کسی باور می کرد راهپیمایی عظیم اربعین سیدالشهدا همه ی محاسبات دستگاه های بزرگ خودی و غیر خودی را به هم بریزد. تمام رکوردهای گینس را به تمسخر بگیرد و تمام رفتارهای مثلا عاقلانه و منطقی بشر را به هم بریزد.

چه کسی می تواند باور کند یک خانواده فقیر عرب تمام سال را به امید اربعین نشسته و همه ی دارایی خود را برای لحظه ای خدمت به زائران ابی عبدالله از هر رنگ و نژاد و دینی آماده کند؟! چه کسی می تواند باور کند عد ای با دست ها و پاهای نداشته و با معلولیت های جسمی و صرفا به خاطر عشق به مولایشان این چنین سر از پا نشناخته پا در مسیری بگذارند که همه اش به ظاهر سختی و مشقت است؟!

چه کسی می تواند باور کند یک مسیحی بگوید اگر حضور در اربعین حسینی نشانه اسلام است، پس مرا زین پس مسلمان بخوانید؟!

کاش جلال آل احمد می بود و اربعین حسینی را می دید تا دیگر در " خسی در میقات " اش غصه جامعه بزرگ اسلامی را در حج نمی خورد که چرا با هم متحد نیستند و چرا خدمات دهی اینقدر ضعیف و بی مایه تاثیرات فرهنگی است.

کاش سید شهیدان اهل قلم، آوینی عزیز می بود و اربعین را می دید تا تجلی حضور یاران آخرالزمانی حضرت صاحب الزمان را بهتر درک می کرد و شاید این جمله که " هر کس می خواهد مارا بشناسد داستان کربلا را بخواند " را تغییر می داد و به تناسب امروز – روز ثمردهی خون شهدا – می گفت: هرکس می خواهد مارا بشناسد، راهپیمایی عظیم اربعین را ببیند!

آری! اربعین در آستانه 40 سالگی بزرگترین تحول عصر حاضر یعنی انقلاب اسلامی ما را یک مرحله به ظهور نزدیک تر کرده است. اگر کسی این مطلب را قبول نکند قطعا جزو حاضرین در این مراسم پر افتخار نبوده است و خود را از یک مصداق واقعی تجلی عصر ظهور محروم کرده است.

کاش قدر این عظمت بی انتها را خوب بدانیم و در جهت اشاعه و گسترش هر چه بیشتر آن بکوشیم که ما هرچه داریم از محرم و صفر داریم؛" این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است."

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار