رئیس سازمان بسیج دانشجویی در بازدید از موکب دانشجویان جهان اسلام:

اربعین زمان خوبی برای مرور فروپاشی مظاهر تمدنی باطل غرب و آمریکاست

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: اربعین اثباتی بر توانمندی الگوهای اسلامی برای اداره جوامع و ناتوانی الگوهای لیبرال از درک چرایی وقوع این رویداد است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / قرارگاه رسانه‌ای اربعین دانشگاهیان؛ محمد جواد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی در بازدید از موکب دانشجویان جهان اسلام واقع در ورودی شهر کربلا گفت: چند سالی است الحمدلله نقطه عطفی در فرآیند تاریخی مبارزه حق و باطل نمایان تر شده و آحاد آزادی خواهان در این راهپیمایی مشارکت می کنند که همانا نمایه ای از سپاه حق در دوران آخرالزمان هستند و عمق قدرت و نفوذ خویش را در این رزمایش عظیم به نمایش می گذارند.

* از فرصت اربعین برای مخابره مظلومیت‌های مردم یمن استفاده شود

 

وی افزود: اربعین فرصت ظلم ستیزی و تکرار حمایت اصحاب امام حسین(ع) پس از 1400 سال است و اقدامات موثری در زمینه تحقق حداکثری شعار حب الحسین یجمعنا صورت گرفته است.

 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: در میان اقشار مختلف مردم دانشجویان در این حرکت موثر تر هستند بویژه دانشجویانی که از ایران ام القرای جهان اسلام به این عرصه آمده اند، نقش اصلی ما دانشگاهیان در این حرکت این ست که از فرصت پیش آمده برای شبکه سازی نخبگانی استفاده کنیم.

نیک روش در حاشیه بازدید از موکب دانشجویان جهان اسلام تاکید کرد: باید از فرصت اربعین برای مخابره مظلومیت‌های مردم یمن استفاده شود و فریاد آنها به گوش سایر ملل مسلمان و غیر مسلمان برسد.

وی افزود: باید از جاذبه و مغناطیس حسینی بهره برد تا لایه های پنهان این حماسه عظیم را کشف کرد، پیاده روی اربعین در ابعاد علمی نیز پدیده ویژه ای است که مباحث جدی علمی پژوهشی دارد.

*  اربعین زمان خوبی برای مرور فروپاشی مظاهر تمدنی باطل غرب و آمریکا است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: ابعاد فرهنگی، علمی، اقتصادی و سیاسی راهپیمایی اربعین، ابتکارات بسیاری دارند که زمینه اثر بخشی بیشتر این حماسه عظیم می شوند.

نیک روش گفت: فرصت اربعین زمان خوبی برای مرور فروپاشی مظاهر تمدنی باطل غرب و آمریکا است.

 

وی در جمع بر پا کنندگان موکب دانشجویان جهان اسلام با توضیح بیشتر در این خصوص افزود: مدل های اقتصادی لیبرال برای چنین حرکتی و گردش مالی آن چه توجیهی دارند، با کدام الگوی مدیریتی غربی می توان توضیح داد که در شرایط و جغرافیای خاصی چنین حجم میلیون ها نفری از جمعیت با همت خود مردم جمع می شوند، اربعین اوج کارآمدی الگوهای مدیریتی اسلامی و اوج ناکارآمد الگوی های غیر اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور یادآور شد: فراهم سازی مواردی همچون اسکان یا تغذیه زوار، زیر ساخت اولیه برای انتقال پیام های عظیم تر این راهپیمایی می باشد. در عین حال زمانی ما می توانیم از شبکه سازی نخبگانی در جهان اسلام حرف بزنیم که موکب خودمان نظم لازم را داشته باشد.

نیک روش تصریح کرد: آنچه که خدمات به افراد در این موکب ها داده می شود بهانه ای برای حضور آنهاست، البته فضای موکب هایی همچون موکب دانشجویان جهان اسلام بگونه ای است که افراد بخصوص دانشجویان و دانشگاهیان کشورهای مختلف بدون بهانه چنین خدماتی هم برای هم صحبتی و گفتمان به این موکب مراجعه می کنند.

 

وی با اشاره به کار ویژه های دانشجویی در اربعین حسینی گفت: به موکب های دانشجویی که نگاه می کنیم ویژگی های ممتاز کار دانشجویی از سایر موکب ها بیشتر عیان می گردد که شبکه سازی جهت هم افزایی ظرفیت های جهان اسلام از جمله آنهاست، فعالیت هایی که نوید بخش تحقق افق آرمانی امام برای تشکیل بسیج جهان اسلام و سپس تشکیل هسته های مقاومت می باشد که نوید بخش آینده روشن تر جهان اسلام خواهند بود.

 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار