به همت بسیج دانشجویی شهرستان قاین برگزار شد؛

جلسه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قاین

اصل دموکراسی احترام به ارای مردم است./ما باید به سمتی برویم که جنوب و شمال شهر نداشته باشیم/ما شرکت عمران و توسعه شهرستان قاینات را تاسیس کردیم که ارزش هر سهمش حدود یک میلیون تومان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / جلسه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قاین با حضور محمد کریمی، فرماندار این شهرستان و تعدادی از دانشجویان برگزار شد.

این جلسه با خوش آمد گویی مسئول دفتر بسیج دانشجویی جناب آقای سید محمود شفیعی آغاز شد و به دلیل زیق وقت جلسه را به اعضای شورا واگذار کردند.

مهدی علی نژاد، دبیر شورای تبیین مواضع شهرستان از فلسفه ی وجودی این شوری و عدم وابستگی به جناه بندی های سیاسی صحبت کردند و با تاکید بر فراجناهی بودن بودن این شورا هدف اصلی را چنین بیان کردند:

هدف این گروهی چیزی جز توسعه ی شهرستان و محیط دانشگاهی نبوده و صحبت ها و سوالات در کارگروه های تخصصی آماده شده و برآیندی از صحبت های سطح دانشگاه و شهرستان می باشد.سوالات این گروه منباب پیشرفت شهرستان میباشد و قبل از شروع صحبت از فرماندار خواهش میکنیم که از این صحبت ها سو برداشتی نشود.

جلسه با سخنرانی محمد کریمی، فرماندار شهرستان ادامه پیدا کرد.

---

 

کریمی گفت: بنده خودم اصلاح طلب هستم با گرایش اعتدال.چون بنده این دولت را پذیرفته ام و نماینده عالی دولت هستم ,سعی کردم مجری سیاست های دولت باشم و با تمام توانم از ایده ها و برنامه های دولت حمایت میکنم و اعتقاد به افراط و تفریط ندارم. ما باید بستر را اماده کنیم تا هر تفکری که درون دولت هست، حق اظهار نظر و ازادی فکر داشته باشد مسلما هرچه چتر تفکر باز تر باشد ما موفق تر خواهیم بود. اما در تیم سازی قطعا با کسانی کار خواهیم کرد که همراه و هم عقیده با ما باشند.

کریمی ادامه داد :

-ما باید یاد بگیریم که در جمهوری اسلامی به دموکراسی و رای مردم احترام بگذاریم.هرکسی که رای مردم را جذب کرد و بر آن مسند نشست ما باید به او احترام بگزاریم و اصل دموکراسی احترام به ارای مردم است.

به عنوان نقد به جامعه ایران و ایرانی, درست است که شعار میدهیم اما بعضی از دوستان ما حتی کسانی که مسئولیت سیاسی دارند ,به میزان رای مردم است ,اهمیت نمیدهند.

وی افزودایرادی که ما الان در جامع با ان روبه رو هستیم این است که افرادی که ثمری نمیدهند و حرکتی انجام نمیدهند کاری نداریم. اما کسانی که برایمان سود آورند را مرتب سنگ میزنیم. ما امید واریم که اگر کسی ثمری میدهد ما معدلش را در نظر بگیریم و این ضعف در کشور ماست. به گفته امام  فرماندار و استاندار نمایندگان حکومت اسلامی اند و اگر اشتباهی کرده اند انان را علنا تذکر ندهیم و در خفا نصیحت کنیم.و حتی اگر از مواضع نظام هم عدول داشتند انها راه برگشت دارند.

فرماندار شهرستان قاین گفت

-ما در همه دوران ها معدل احترام به دموکراسیمون ضعیف بود.ما باید به سطحی از فکر برسیم که اگر کسی عکس ما فکر کرد بتوانیم به انها و نظر انها احترام بگذاریم.

یکی از بلاهایی که در چهل سال اخیر با ان مواجه بودیم ,مخالفت هایی است که عقلانی و علمی برگزار نکرده ایم,ا جوانمردانه برخورد کردیم .در همه گروه های سیاسی بوده و همیشه کسانی هستند که از تفکرات گروه ها جدا میشوند.

بنده اعلام میکنم که با هرگونه عدم احترام به ارا مخالفم اما صدای همگان باید شنیده بشود بنده نمیخواهم که به بحث حادثه 88 وارد بشوم ولی کلا هرکسی قانون گریزی را در این چهل سال داشته است و هرکسی خروجی داشته از مواضع قانون انشاالله در دادگاه عدل با اون برخورد خواهد شد.

---

 

کریمی ادامه داد:

بنده همزمان سه شغل نداشتم .بنده مدیر کل دفتر سیاسی بودم و پستی نداشتم تا اینکه فرماندار زیرکوه در یک جلسه با استاندار خراسان شمالی که  در ان جلسه بررسی و ارائه رزومه اقای فرماندر داشتند تصمیم میگیرند که مدیر کل امنیتی اجتمائی خراسان شمالی را برای این شغل ابلاغ بزنند. وقرار شد یک نفر به عنوان سرپرست انتخاب شود بر اساس قانون استاندار تصمیم گرفتن که من را به عنوان سرپرست انتخاب کنند.

ایشان اینگونه نقل کردند که: به شهرستان زیرکوه از نظر شاخص های اقتصادی توجه کمتری میشد و حضور شما در انجا میتواند که مفید باشد.

بنده تا به حال اجازه نداده ام که در انجا مشکلی ایجاد شود .روزانه دوازده ساعت متوسط کار کرده ام و خداراشاکرم موفقیت های بسیاری کسب کردیم و به میزان ده سال گذشته حضور مسئولان را در شهرستان در دوره مدیریت بنده شاهد بودیم.مدیرانی بودند که اندک و بیار کم حضور داشتند اما حضورشان بیشتر شد.

بنده زمانی که در انجا بودم سه شغله نشدم ولی به محض اینکه به دفتر سیاسی امدم یک نگاه مشورتی هم انجا داریم و امید واریم که سریع وزارت کشور فرایند انتخاب فرماندار را-با توجه به پیچیدگی فرایند-تسریع ببخشد و یک نفر تازه نفس روی کار بیاید.

محمد کریمی، فرماندار شهرستان قاین با اشاره به موضوع حاشیه نشینی گفت:

حاشیه نشینی مشکلی است که حتی خود مقام معظم رهبری هم به ان اشاره کرده اند.بنده با توجه به اینکه 11سال شهردار بودم چیزی که خود بنده را رنج میدهد در جامعه اسلامی ما باید شاهد پدیده شوم حاشیه نشینی باشیم. در حوزه برنامه ریزی ما باید به سمتی برویم که جنوب و شمال شهر نداشته باشیم اما عوامل مختلفی وجود دارد که مارا به این سمت میبرد و شکاف اقتصادی بین دو دهک اول و اخر جامعه هشت برابر است.

دولت بخاطر حمایت از این افراد یارانه انها را از 50هزار تومان به 295هزار تومان در ماه رسانده است.در تبصره 16 قانون بودجه هر مد نظر است که ارقامی را برای توان مند سازی این افراد در نظر گرفته شود وکسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند,تصحبلات 25میلیون تومان 4درصدی و شش ساله پرداخت میگردد در جهت ایجاد شغل ما امید واریم که به مردممان ماهی ندهیم و به انا ماهی گیری یاد بدهیم .دولت متمرکز است که در پایان سال دو مبلغ را در قالب دو بسته حمایتی به اقشار اسیب پذیر پرداخت کند.

وی در ادامه گفت: ما شرکت عمران و توسعه شهرستان قاینات را تاسیس کردیم که ارزش هر سهمش حدود یک میلیون تومان است. و بنده با توجه به جلسه ای که با اقای نور بخش داشتم در خواست کردیم که شرکت عمران و توسعه که مصوب دولت است و تاکید دولت است که به این روش سرعت بخشیده شود و اقشار مختلفی عضو این مجموعه شوند.

امید داریم که در اولین گام بعد از اواخر ماه صفر طی جلسه ای که با مدیر عامل شرکت صبا تامین اجتمائی اقای کاشانی-در خواستی از اقای نور بخش داشتیم. درخواست کردیم کارخانه سیمان را برای مردم قاینات سهم تامین اجتمائی ان واگذار شود.که امیدواریم د رمدت شش ماه روی ان کار کنیم.

با توجه به درامد های دولت -که یا نفت است یا خدمات دولت در قالب انرژی و...به مردم پرداخت میکند یا فروش یک سری کارخانه جات و ارازی در قالب اصل44-

ما در این راه نیاز مند سرمایه گذاری و هدفمند کردن سرمایه های کوچک مردم  هستیم و گام بعدی  اینست که ما بتوانیم سهم دولت را در کارخانه سیمان خریداری کنیم و این نیازمند اینست که مردم شهرستان قاینات عضو شرکت عمران و توسعه شوند و ما بعد از این کار ها مهاجرت به حاشیه نشینی را کاهش میدهیم.

 

 

---


 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار