مستند «۴۴۴ روز» به موضوع تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان ایرانی می پردازد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ در سال ۱۳۵۸ به دست جوانان پیرو خط امام از سوی بنیان گذار کبیر انقلاب به عنوان انقلاب دوم ملت مسلمان ایران نامیده شد که گویای اهمیت و جایگاه این اتفاق مهم در تاریخ معاصر کشورمان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : طارق کعب در گفت و گو اظهار داشت:  تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ در سال ۱۳۵۸ به دست جوانان پیرو خط امام از سوی بنیان گذار کبیر انقلاب به عنوان انقلاب دوم ملت مسلمان ایران نامیده شد که گویای اهمیت و جایگاه این اتفاق مهم در تاریخ معاصر کشورمان است.

 

وی بیان داشت: این اقدام شجاعانه جوانان غیور به نمایندگی از همه مردم خشمگین ایرانی از دست آمریکای جنایتکار، موجی از هراس را در دل اهریمنان افکند زیرا همه سیاست ورزان غربی متوجه این حقیقت شدند که جوانان ایرانی با هیچ دولت متجاوزی سازش نمی کنند.

 

کعب افزود: همچنین این اقدام مجاهدانه سبب تفهیم این مسئله به دشمنان شد که ملت ایران تنها برای رضای خدا قیام کرده اند و رهبر آنان نیز فقط و فقط خدا را در نظر درد و قدرت ظاهری غرب برایش ملاک عمل نیست.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی گفت: بیان خاطرات آن دوران از زبان جوانانی که درگیر ماجرا بوده اند یا از نزدیک در جریان آن قرار داشته اند در قابل مستندهای زیادی به تصویر کشیده شده که «۴۴۴ روز» یکی از آنهاست.

 

وی خاطرنشان کرد: در واقع خاطره گویان این مستند منابع دست اول یعنی همان دانشجویانی هستند که از دیوارهای سفارت بالا رفتند و لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند.

 

کعب عنوان داشت: دلایلی که این دانشجویان برای چنین تصمیمی یعنی تسخیر سفارت آمریکاداشتند و اتفاقات پیرامونی آن از جمله استعفای دولت موقت و حادثه طبس از جمله محورهای مورد بررسی در این مستند به شمار می روند.

 

وی گفت: شیخ الاسلام، پوریزدان پرست، طیبه ضرغامی، معصومه نورمحمدی، مجیدتفرشی تاریخنگار آرشیو بریتانیا و منصورلاریجانی فرمانده وقت سپاه از جمله دانشجویان و افرادی هستند که در «۴۴۴روز» با آنها مصاحبه شده است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار