مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور کازرون:

۱۳ آبان امسال محور وحدت جریانات سیاسی کشور شد/ پیام راهپیمایی روز استکارستیزی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون گفت: ترامپ از دیپلماسی تهدید برای وادارسازی جامعه ایران به سازو کارهای انتقادی از حکومت مبادرت می‌کند. چنین رویکردی را باید به‌عنوان بخشی از دیپلماسی همکاری نامتوازن آمریکا و ایران در فضای رشد رقابت‌های گسترش‌یابنده منطقه‌ای دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /هادی غضنفری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون با اشاره به راهبرد امریکا جهت مقابله با ایران، اظهار داشت: هدف اصلی دونالد ترامپ و ساخت سیاسی ایالات متحده مانند کنگره را باید در به‌کارگیری سازوکارهایی برای به حداقل رساندن منابع قدرت اقتصادی، ارتباطی و راهبردی ایران از طریق تنظیم لوایح محدودسازی قدرت ایران دانست.


این عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون افزود: این سازوکارها روندی است که در سال‌های ۱۹۸۰ به بعد آغاز شده و به گونه مرحله‌ای گسترش پیدا کرده است.
 

وی بیان داشت: سخنرانی ترامپ در ارتباط با ایران بر اساس مفاهیمی مانند توهین و تهدید به‌کار گرفته می‌شود. ترامپ از مفهوم و واژه‌های «ملت تروریستی ایران» استفاده می‌کند؛ مفهومی که پیامد آن را باید در تحول تحریم‌های اقتصادی و افزایش هزینه‌های زندگی جست‌وجو کرد.
 

غصنفری با بیان اینکه بهره‌گیری از چنین مفاهیمی توسط ترامپ، کاملا ماهیت آشکار، حساب شده و براساس پیامدهای آن تنظیم شده است، تصریح کرد: ترامپ تلاش دارد تا جامعه ایران را با این پیام روبه‌رو سازد که اگر از ساخت دولت در جمهوری اسلامی حمایت کند، مستوجب تحمل هزینه‌های اقتصادی و محدودیت‌های سیاسی جدیدی خواهد بود.
 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون اظهار داشت: ترامپ از دیپلماسی تهدید برای وادارسازی جامعه ایران به سازو کارهای انتقادی از حکومت مبادرت می‌کند. چنین رویکردی را باید به‌عنوان بخشی از دیپلماسی همکاری نامتوازن آمریکا و ایران در فضای رشد رقابت‌های گسترش‌یابنده منطقه‌ای دانست.
 
 
وی  با تاکید بر اینکه سیاست جدید امریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران راه به جایی نخواهد برد، خاطرنشان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی  با محوریت امریکا، خواب‌های آشفته‌ای برای ایران دیده بودند و از آنقدر از تعبیر آن خواب‌ها اطمینان داشتند که از بیانش هم ابایی نداشتند اما مشاهده کردیم که ۱۳ آبان امسال محور وحدت جریانات مختلف سیاسی در کشور شد و دوباره پوزه امریکا را به خاک مالید.
 

غصنفری در پایان تصریح کرد: ۱۳ آبان امسال این پیام را داشت که ملت ایران دشمن شماره یک خود را امریکا می‌دانند و تنها گزینه حل مشکلات را در مقاومت و استکبارستیزی قلمداد می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار