در آستانه روز دانشجو

هم اندیشی فرمانده سپاه ثارالله با مسئولین دانشگاه های استان کرمان

در آستانه روز دانشجو نشست هم اندیشی سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله و مسئولین دانشگاه های سراسر استان کرمان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / صبح روز دوشنبه 21 آبان ماه 1397 نشست صمیمی جهت هم اندیشی در امور فرهنگی دانشگاه ها با حضور مسئولین دانشگاه های استان کرمان، ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمان، سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله و ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان در محل دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.

سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله ضمن تبریک ماه ربیع الاول و تشکر از همکاری جامعه دانشگاهی با مجموعه بسیج اظهار داشت: ان شاالله در آینده با تعمیق همکاری ها، کارهای وسیع تر و موثرتری انجام بشود.

فرمانده سپاه ثارالله همچون جلسات پیشین با دانشگاهیان اعلام کرد که حاضر است در تمامی دانشگاه های استان حاضر شود و پذیرای انتقادات به مجموعه سپاه می باشد.

وی افزود: ما اعتقاد داریم که همه ی دانشجویان و اساتید از قشر مومن و دلسوز کشور هستند و از نظر ما بسیجی هستند بنابر این در بسیج نگاه حزبی و جناحی نداریم.

سردار ابوحمزه ضمن بیان ضرورت تلاش همه جانبه برای کشور تصریح کرد: در دانشگاه ها باید علاوه بر انتقال دانش، تربیت دانشجویان به عنوان یک نکته مهم و اساسی درنظر گرفته شود.

این مقام مسئول در سپاه ثارالله گفت: تربیت دانشجویان احتیاج به برنامه ریزی و سرمایه گذاری دارد که این از عهده یک نهاد مثل نهاد رهبری یا امور فرهنگی برنمی آید و همیاری همه را می طلبد.

وی با اشاره به امنیت بی نظیر کشور در جهان پر آشوب فعلی خاطر نشان کرد: تمامی دستاوردهای نیروهای مسلح در همکاری با دانشگاه ها به وجود آمده که همکاری بیشتر نتایج بزرگی به همراه خواهد داشت.

سردار ابوحمزه ایجاد چمران ها و شهریاری ها را هدف دانشگاه ها دانست و افزود: برای این کار باید خلاء موجود در دانشگاه ها پر شود این احتیاج به سرمایه گذاری و همکاری دارد.

در ابتدای این دیدار پس از خیرمقدم ریاست دانشگاه علوم پزشکی، ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان گزارشی از همکاری مجموعه بسیج دانشجویی با دانشگاه ها در زمینه های اردوهای راهیان نور، اردوهای جهادی بخصوص خدمات پزشکی، خدمات انجام شده به مردم حاشیه شهر کرمان و تسهیلات ارائه شده برای دانشجویان در ایام اربعین ارائه کردند.

در ادامه برخی از مسئولین دانشگاه ها نکاتی را بیان کردند که اهم آن ها به این شرح است:

1- پرهیز از کارهای کلیشه ای در مراسم 40 سالگی انقلاب

2- انتقاد از کاهش شدید بودجه فرهنگی دانشگاه ها

3- ضرورت توجیه دانشجویان برای مقابله با آشوب های احتمالی در آستانه 40 سالگی انقلاب

4- ضرورت حضور نیروهای بسیجی در مراسمات فرهنگی و سیاسی سایر تشکل ها

5- ضرورت توجه به انسان سازی در امور فرهنگی

6- اهمیت در نظر گرفتن تمامی جناح ها و سلایق در برخوردها

7- پذیرش واقعیت های تلخ و مقابله با فساد عامل ایجاد حس اعتماد مردم به حکومت

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار