یادداشت/امین اردشیری

اظهارات زمخت ظریف!

شما بعنوان نماینده دولتی که نه تنها در راستای شفافیت اقتصادی حرکت نکرده بلکه در مسیر عکس گام برداشته، در بحث عدم شفافیت مالی و پولشویی خود را در مقام شاکی می بینید و دیگران کاسب پولشویی می دانید؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امین اردشیری دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کازرون در خصوص اظهارات اخیر ظریف در بحث عدم شفافیت مالی و پولشویی یادداشتی نوشت.

 

 

متن این یادداشت به شرح زیر است:

 

 
 
بسته به شرایط می بینیم برخی با پروپاگاندای رسانه ای به همراه کمی وقاحت بدنبال فرار از پاسخگویی و قرار گرفتن در موقعیت شاکی هستند.
 
شاید مسئله ای که باعث کاهش اعتبار و آبروی نظام و زیر سوال رفتن عملکرد آن در جامعه شود بحث فساد باشد، که از ریشه ها و عوامل ایجاد آن می توان به ساختار معیوب و فسادخیز که با گذشت زمان نوسازی نشده ودرکنار آن ضعف در سیستم مبارزه با فساد که با سیاسی بازی و بعضا به نام مصلحت اندیشی در مقابل نص صریح قانون تصمیم گیری می کنندو همچنین نبود آزادی واقعی برای رسانه ها درجهت آگاه سازی مردم هستیم، که گواه آن برخوردی است که هر از مدتی شاهدیم با رسانه ها به بهانه افشای اسناد فساد فلان مسئول می‌شود (و نشان دادندچه رسانه انقلابی باشد یا شخصی مانند آذرپیک تفاوتی نمی کند)، ولی در کنار آن مسئولین می‌توانند در مورد هر مسئله ای از اتهام به نظام دربحث پولشویی یا اظهاراتی پیرامون تقلب در انتخابات 88 بدون ارائه هیچ سند و مدرکی اظهارنظر کنند، اشاره کرد.
 
همانطور که رهبری اخیرا در درس خارج خود اشاره کردند: مقررات را بایستى شفاف کرد که جاى توجیه و تبدیل و تعبیر و تأویل نباشد، راه‌هاى تقلب بسته بشود، جلوى کسانى که اهل سوء استفاده از ظواهر قوانین هستند، گرفته شود.
 
حال چگونه است افرادی که نه تنها گامی برای کور کردن مسیر فساد از جمله پولشویی برنداشته بلکه مسیر را هموار کرده اند امروزه درقامت حامی شفافیت، اما نه ازطریق مجاری و قوانین داخلی بلکه از طریق ساز و کاری که مجریان آن در پی فروپاشی اقتصاد کشور هستند را خواستار است و کشور را به وجود پولشویی گسترده محکوم می کند؟

کدام عقل سلیم می‌پذیرد امریکا،اسرائیل و عربستان بدنبال اصلاح و رشد نظام اقتصادی، ایران باشد؟
 
اگر ایران برای چندسال متوالی از نظر موسسه بازل پرریسک ترین کشور از نظر فعالیت های پولشویی  معرفی شد و امروز شما بعنوان مسئول ارشد جمهوری همان کلام را تکرار می کنید، به این خاطر است که کلید تدبیر با حذف قوانین مبارزه با پولشویی،حذف ایران کد و طرح شبنم و...قفل پولشویی راگشود! و اگر کلید برای مردم کاری نکرد اما برای دزدها فایده ها داشت.

 
از طرفی پیمان سپاری ارزی که باعث کنترل و شفافیت بازار ارز در مورد صادرکنندگان از قبیل شرکت های خصولتی و دیگر صادرکنندگان می‌شد، که البته شاید درتزاحم با منافع برخی تجار بود! چرا که  مشخص می‌کرد منابع و مصارف ارزی کشور و مبادی حرکت آن به چه صورت است، در ابتدای دولت اعتدال لغو شد، که در ادامه افزایش رقم خروج سرمایه از کشور و سیاست های بدون پشتوانه ای مانند دلار ۴۲۰۰ تومانی جهانگیری را شاهد بودیم.
 
حال شما بعنوان نماینده دولتی که نه تنها در راستای شفافیت اقتصادی حرکت نکرده بلکه در مسیر عکس گام برداشته، در بحث عدم شفافیت مالی و پولشویی خود را در مقام شاکی می بینید و دیگران کاسب پولشویی می دانید؟


فراموش نمی کنیم ‏زمانی اعتدالیون منتقدان برجام راکاسب تحریم می خواندند،اما وقتی برجام نقض و بنا شد کمیته مقابله با تحریم هاتشکیل شود، مشاهده شد مجلسی با تفکر غالب اصلاحات و اعتدال آن را به مصلحت ندانسته و رای منفی دادند.

 
و دوباره همان جریان مخالفان fatf را موافقان و کاسبان پولشویی می نامند، و اگر روزی بنا شد واقعا با پولشویی مبارزه شود خواهید دید چه کسانی به مخالفت یقه چاک داده و منافعشان در خطر خواهد افتاد.

 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار