بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران به مناسبت هفته بسیج

امروز عمق راهبردی فرهنگ و تفکر بسیجی فراتر از مرزهای انقلاب و ایران اسلامی است


متن بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به مناسبت هفته بسیج :

بسم الله الرحمن الرحیم
پنجم آذر 1358 سالروز تولد تفکر بسیج است. حضرت امام روح الله (ره) درچنین روزی فرمان تشکیل بسیج را داد و نهال ارزشمندی را کاشت که امروزتبدیل به شجرة طیبّه و درخت تناور و پرثمری شده است؛ که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوات تعیین و حدیث عشق می دهد.
در آن زمان که ایران اسلامی ما بدون تکیه به دو ابرقدرت شرقی و غربی، و به تنهایی درمقابل مستکبرین جهان قد علم کرده بود؛ فرمان به ایجاد ارتش بیست میلیونی داد تا از سقوط در دام دو ابرقدرت جهانی جلوگیری کند.
خمینی کبیر که بسیجی بودن خودرا افتخار می دانست ، همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورد و از خدا می خواست تا با بسیحیانش محشور گردد؛ یقین داشت که اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید والا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند.
بی شک در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله، و پس از آن در سالهای بازسازی کشور ، و بعد از آن ایام تحریم های ظالمانه تحمیل شده به کشور؛ و به طور کلی درطی چهل سال فراز و نشیب های انقلاب ، اگر نبود تفکر بسیجی برخاسته از مردم ایران زمین بی شک حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی میسر نبود و ایستادن بر بالاترین قلل عرصه‌های علمی، جهادی، نظامی و سیاسی ایستاد دور از دسترس بود.
امروز عمق راهبردی فرهنگ و تفکر بسیجی فراتر از مرزهای انقلاب و ایران اسلامی، هم اینک در رویکرد و رفتار مستضعفین سایر نقاط جهان تبلور یافته است و آنان با الگو گرفتن از تفکر بسیج در ایران اسلامی برای رفع از موانع و چالش‌های موجود در راه دست‌یابی به استقلال و آزادی کشورشان، در مقابل نظام سلطه و استکبار قد علم کرده‌اند.
تفکر بسیج که با برخورداری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های بزرگ در حوزه‌های مختلف توانسته است از آزمون‌های سخت صداقت و کارآمدی سربلند بیرون آمده و مایه عزت و عظمت کشور و ثبات و ابهت نظام اسلامی گردد؛ اکنون نیز آماده حضور در همان نقطه ای است که اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحناه و فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است.
ما بسیجیان این مرز و بوم که هدف مان دفاع از انقلاب اسلامی و دستیابی به آرمان‌ها و اهداف آن تا تشکیل تمدن نوین اسلامی است؛ ضمن تجدید بیعت با مولا و رهبرمان اعلام میکنیم که طبق دستورشان با حضور خود در هر صحنه ای که لازم است دشمنان زبون را مرعوب و منکوب سازیم. و نام بسیج به عنوان نیرویی کارآمد درتمام عرصه ها و میدان ها، همچون گذشته بدرخشد.
رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران

کلیدواژه ها


بیانیه

ارسال نظر


captcha