علمای اهل سنت از وحدت می گویند

وحدت عامل قدرت اسلام و ایران

در هفته وحدت سه گزارش از سه عالم برجسته اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان منتشر شد که در این یادداشت سعی داریم به موارد مشترک در این سخنان اشاره کنیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در هفته وحدت گزارش هایی از مولوی های اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان منتشر شد که فصل مشترک تمامی صحبت ها تاکید بر ضرورت وحدت بین تمامی اقوام و مذاهب برای کمک به پیشرفت و قدرت اسلام و مسلمین بود.

در همین رابطه مولوی حافظ شهنوازی اظهار داشت: ما بخاطر این انقلاب زنده ایم و همه کشور های بزرگ که با ما دشمنی می کنند مانند آمریکا بخاطر همین قرآن است. ما دیگر چیزی نداریم. ملت ایران هرگز دربرابر قدرت ها سر خم نمی کند، چون در قرآن عزیز ما آمده که چنین نکنیم. قرآن عزیز به ما دستور داده خدا را پرستش کنید و فقط در برابر او سر خم کنید. به این خاطر ما را تحریم می کنند چون ما به این قرآن ایمان داریم.

همچنین مولانا عبد الخالق قنبر زهی در همین رابطه گفت: دلیل اختلاف افکنی بین مسلمین، از بین بردن قدرت اسلام است بخصوص ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران که بحمدالله پیشرف خوبی داشته و در چند دهه اخیر درخشیده، از لحاظ مادی و معنوی توانسته تاثیر گذار باشد. دشمنان تحمل این را ندارند و در هر لباسی در می آیند و دوستان جاهل را هم با خود همراه می کنند تا تفرقه افکنی کنند.

مولوی یوسف گرگیچ هم به موضوع نفوذی ها اشاره کرد و تصریح کرد: امروزه دشمن به هر شکلی نفوذ می کند حتی ممکن است در لباس من روحانی نفوذ کند. هیچ اعتقادی به اسلام هم ندارد و فقط می آید تا این وحدت و اخوت را از مسلمانان بگیرد. خدا در قرآن مسلمانان را امت واحده می خواند و از آن ها می خواهد جدا نشوند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار