در کرسی آزاداندیشی دانشگاه بیرجند مطرح شد؛

شعار جنبش دانشجویی عدالت ورزی است

کرسی آزاداندیشی با موضوع «فراز و فرود جنبش دانشجویی» با حضور «حسین الله کرم، محمد صادق جوادی حصار و عبدالرضا داوری» در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /کرسی آزاداندیشی با موضوع «فراز و فرود جنبش دانشجویی» با حضور «حسین الله کرم، محمد صادق جوادی حصار و عبدالرضا داوری» شب گذشته در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد.

محمدصادق جوادی حصار» در این کرسی آزاداندیشی که به همت بسیج دانشجویی برگزار شد، با بیان اینکه جنبش دانشجویی شعار آن عدالت ورزی است، گفت: ما با هیچ کس مشکل ذاتی نداریم اما با عمل اشتباه انسان ها مشکل داریم.

 

عضو هیات رئیسه حزب اعتماد ملی کشور افزود: ما نه با آمریکایی ها دشمن هستیم و نه دوست و نه با آنها دعوا داریم و نه آشتی، منافع ملت ایران است که رفتار ما را تعیین می کند اگر آمریکایی ها به ما تعدی و تجاوز کنند، با آنها مبارزه می کنیم و تا جایی که در توان داریم به ابراز حقانیت خود و افشای ماهیت خبیث استکبار می پردازیم.

 

وی ادامه داد: آمریکا بعد از اینکه شاه را پناه داده بود، جنبش دانشجویی آن زمان در اعتراض به این رفتار آمریکا، گفتند ما دو سه روز می رویم و در لانه جاسوسی می مانیم و اعتراض خود را اعلام می کنیم لذا بعد از آن ماجرا مردم هم جلوی لانه جاسوسی جمع می شوند و تبدیل به یک مطالبه می شود.

 

جوادی حصار گفت: در موضوع تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از همان اول دو مواجهه وجود داشت، عده ای می گفتند می توانیم از این موضوع نتیجه بگیریم و عده ای هم این اعتقاد را نداشتند، لذا عده ای از دانشجویان شور جوانی داشتند و دست به کارهایی زدند و بعدا که به خواسته ها و دستاوردهای خود نرسیدند، از برخی اتفاقاتی که کردند تبری جستند و از آن اندیشه های خود برگشتند.

 

وی افزود: ما نه با آمریکا و انگلیس و نه روسیه و هیچ کجای دنیا نباید دوستی دائمی داشته باشیم و نه دشنمی دائم؛ بلکه باید براساس منافع کشور با آنها گفتگو کنیم.

 

عضو هیات رئیسه حزب اعتماد ملی کشور با بیان اینکه جنبش دانشجویی با هر حرکت دیگری می تواند تفاوت های ماهیتی داشته باشد، اظهارداشت: یکی از مختصات جنبش دانشجویی هدفدار بودن است؛ اما هر هدفی به تنهایی کفایت نمی کند لذا این جنبش باید دانایی محور بوده و بینش و دانش داشته باشد.

 

جوادی حصار با بیان اینکه دانش جزو لاینفک یک جنبش است، اظهارداشت: در جنبش دانشجویی اگر ندانیم چه می خواهیم بکنیم ممکن است بازیچه دست بقیه قرار بگیریم لذا هر اطلاعی کفایت نمی کند و اطلاع هم باید خردمندانه باشد.

 

وی با بیان اینکه 18 تیر منشاء آن را دقیق نمی دانم که چه بود، چراکه من آن زمان دانشجو نبودم و به خودم اجازه ندادم وارد دانشگاه شوم، افزود: حادثه 18 تیر یک زخم بر پیکره جمهوری اسلامی ایران شد که در افکار عمومی جنبش دانشجویی قابل درمان نیست.

 

«عبدالرضا داوری» مشاور رسانه ای رئیس دولت های نهم و دهم هم در این کرسی آزاداندیشی با بیان اینکه بنده اعتقاد دارم که اشغال سفارت آمریکا اصلا حرکت خودجوشی نبود، یک پروژه در سطحی از حاکمیت با محوریت برخی ها و دانشجویانی که این پروژه را اجرا کردند و در مورد خودشان به نتایجی هم رسیدند.

 

وی با بیان اینکه 16 آذر یکی از نقاط مهم در روند فرایند آموزش در ایران است، گفت: مسئله اصلی در تاریخ توسعه ایران وجود داشته که تمام تحولات 100 سال اخیر را براساس این مسئله می توان توضیح داد و آن عدم مالکیت مردم بر منابع کشور و انباشت آن در مرکز و انتقال آن به مناطق سرمایه داری جهانی است که اعتراضی به این وضع بود.

 

وی با بیان اینکه جنبش اجتماعی یک حرکت جمعی است که ابعاد آن تعریف نشده است، افزود: حادثه 13 آبان یک جنبش است، پروژه ای در قالب یک حرکت جمعی و هدف دار بود.

 

مشاور رسانه ای رئیس دولت های نهم و دهم با بیان اینکه آمریکا نماد غارت و استثمار ملت ها است، افزود: ما با آمریکا سر چادر و روسری و ... دعوا نداریم، انقلاب اسلامی هیچ وقت در هیچ کجای دنیا نرفت به منابع آمریکا ضربه بزند ولی آنها در بخش های مختلف این کار را کردند و همواره درصدد ضربه زدن به ما بودند.

 

»حسین الله کرم» دبیر شورای هماهنگی حزب الله ایران هم با بیان اینکه جنبش دانشجویی یعنی گروه سازمان یافته زیادی که یک تلاش مدام داشته باشند که یک تغییر را به وجود آورند و یا جلوی یک تغییر را بگیرند، گفت: 16 آذر جزو رفتار اجتماعی است و می توانیم بگوییم بدون برنامه ریزی است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار