یادداشت دانشجویی؛

جوانان کلید گمشده ی مشکلات کشور /16 آذر فرصتی مناسب برای نشان دادن قدرت عظیم جنبش دانشجویی

16 آذر فرصت مناسبی است برای نشان دادن قدرت عظیم جنبش دانشجویی به همگان که متوجه این ظرفیت ها بشوند و از خواب غفلت بیدار شوند که کلید گمشده ی آقایان همین جوانان دانشجو هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / معین وحدت دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمان و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو نوشت:

اهمیت 16 آذر برای دانشجو در بازگشت به خویشتن است. اینکه نقش و رسالت هایش در وضعیت فعلی برایش روشن شود، ظرفیت های خود را بشناسد و طبق روحیه ی آرمان خواهی که دارد گام بردارد.

در وضعیتی که تدبیر مسئولین لیبرال در مقابل مردم و نظام ایستاده، سفره ی مردم را روز به روز تنگ تر می کند و مردم را به سمت ناامیدی از نظام هدایت می کند؛ نقش جنبش دانشجویی پر رنگ تر از قبل می شود که باید کنار مردم قرار گیرد و علم مطالبات مردم را بردارد، گفتمان اصیل انقلاب را ترویج کند و امید را از طریق مبارزه با فساد، اشرافی گری، غرب زدگی و وعده های پوچ و توخالی جنابان،به مردم تزریق کند.

دانشجو عهده دار است که نقش آفرینی کند و هوشیار باشد زیرا برخی از مسئولین میخواهند جریان دانشجویی را کانالیزه کنند و از رسالت خود دور نگه دارند که مصداق بارزش همین جشن ها و همایش های پوشالی روز دانشجو است؛ البته کسی با جشن گرفتن و و شادی کردن مخالف نیست اما جشن واقعی را زمانی بگیریم که به مطالباتمان رسیده باشیم؛ زمانی که تبعیض و بی عدالتی نباشد، زمانی که آقا زاده ها  جای نخبگان را نگرفته باشند، معضل بیکاری بعد از فارغ التحصیلی رفع شده باشد و موانع یک زندگی ساده از پیش برداشته شده باشد.

مسئولین باید پاسخگو باشند و به رفع معضلات و مشکلات بپردازند.

16 آذر فرصت مناسبی است برای نشان دادن قدرت عظیم جنبش دانشجویی به همگان که متوجه این ظرفیت ها بشوند و از خواب غفلت بیدار شوند که کلید گمشده ی آقایان همین جوانان دانشجو هستند.

یکی دیگر از زمینه هایی که دانشجویان می توانند در آن نقش آفرینی کنند؛ دولت سازی است.

متاسفانه در افق رسیدن به تمدن بزرگ ایرانی_ اسلامی در مرحله ی دولت اسلامی توقف کرده ایم؛ دولتی که سراسر برای مردم و در کنار مردم باشد و در جهت آرمانهای این انقلاب گام بردارد؛ این دولت می تواند بوسیله ی دانشجویان مومن و انقلابی شکل بگیرد که در جهت خودسازی علمی، دینی و اخلاقی گام بردارند و افق های بلند اسلام و انقلاب را ببینند و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار