برای اولین بار دادگاه مجازی در دانشگاه پیام نور شهرری

جلسات برنامه ریزی و هماهنگی مسابقات از اواسط آبانماه آغاز گردید و برای شرکت کنندگان دو کارگاه سه ساعته رایگان تدارک دیده شد و این افراد در قالب پنج تیم دو نفره به رقابت پرداختند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دوشنبه مورخ ۱۲ آذر ۱۳۹۷ مصادف با تصویب قانون اساسی،مسابقات شبیه سازی دادگاه برای اولین بار توسط فعالین علمی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد ری،آقای محمود پارسا و سرکار خانم زهرا کریمی از دانشجویان رشته فقه و مبانی حقوق برگزار گردید. 

جلسات برنامه ریزی و هماهنگی مسابقات از اواسط آبانماه آغاز گردید و برای شرکت کنندگان دو کارگاه سه ساعته رایگان تدارک دیده شد و این افراد در قالب پنج تیم دو نفره به رقابت پرداختند.
 
در این جلسه دادگاه صالح و مدنظر برگزار کنندگان به جهت اینکه پرونده با موضوع قتل عمد بوده است،دادگاه کیفری یک استان تهران شبیه سازی گردید که اعضای آن حسب قانون آیین دادرسی کیفری،قاضی و دو مستشار می باشد.
در ابتدای جلسه جناب آقای عیوضی که از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه در رشته حقوق می باشند،در مقام دادستان به قرائت کیفرخواست صادره با اتهام قتل عمد مرحوم اکبر جعفری توسط آقای سینا کمیلی پرداختند که پس از پایان آن وکلای مدافع به دفاع پرداختند تا میزان تسلط و اطلاعات حقوقی ایشان سنجیده شود.
---
---
---
---
---
در هنگام دفاعیاتی که به دستور رئیس دادگاه آقای محمود پارسا انجام پذیرفت داور مسابقات سرکار خانم کریمی و همچنین دادستان محترم سوالاتی را از شرکت کنندگان با کسب اجازه از دادگاه مطرح نمودند.
 
در هنگام لحظات نورانی اذان ظهر حسب الامر ریاست،دادگاه به احترام اذان ظهر متوقف و در سکوت کامل فرورفت و پس از اتمام نوای ملکوتی اذان جلسه ادامه پیدا کرد.
 
جلسه شبیه سازی از ابتدای مطرح شدن ایده تا جلسه برگزاری دادگاه یکماه به طول انجامید
که در طول این مدت شرکت کنندگان لوایح خود را ارائه دادند و پس از تایید به مرحله دادگاه راه پیدا کردند.
 
در طول این یکماه جلساتی از جمله چگونگی لایحه نویسی،شرایط شکلی مسابقات و فن دفاع در دادگاه برگزار گردید.
 
جلسه شبیه سازی مدت 4 ساعت به طول انجامید و سرانجام در پایان جلسه رای دادگاه مبنی بر قصاص نفس قاتل پرونده اصدار گردید
 
و من الله توفیق

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار