امام جمعه دامغان؛

دانشجوی بسیجی باید اهل مطالعه ، قلم و جریان شناسی باشد.

مسئول جدید بسیج دانشجویی استان سمنان و اعضای دفتر بسیج دانشجویی شهرستان دامغان با امام جمعه محترم شهرستان دامغان دیدار و گفتگو کردند که در این دیدار حجت السلام حسینیان یکی از بارزترین صفات دانشجویان بسیجی را اهل مطاله و اهل قلم بودن عنوان نمود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / آقای محمد امین بخشیان مسئول جدید ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان به همراه اعضای محترم دفتر بسیج دانشجویی شهرستان دامغان با حجت الاسلام و المسلمین حسینیان امام جمعه محترم شهرستان دامغان دیدار و گفتگو نمودند که در این دیدار امام جمعه دامغان یکی از بارزترین و مهم ترین صفات دانشجویان بسیجی را اهل مطالعه و قلم بودن عنوان نمود.

در ابتدای این دیدار مهندس بخشیان ضمن معرفی خود به عنوان مسئول جدید ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان با ارائه گزارشی از فعالیت های گذشته و برنامه های پیش رو ، خواستار تقویت و تحکیم روابط فی مابین مجموعه بسیج دانشجویی و ستاد نماز جمعه شهرستان دامغان شد.

در قسمت دیگری از این دیدار حجت الاسلام حسینیان با توجه به شرایط مهم جامعه ، دانشجویان به خصوص دانشجویان بسیجی را به مطالعه و فراگیری بیش از پیش علوم توصیه نمود.

وی همچنین با تاکید بر وجود جریانات مختلف سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی در سطح دانشگاه ها ، خواستار جریان شناسی دقیق دانشجویان بسیجی در زمینه های مختلف شد.

امام جمعه دامغان در ادامه با تاکید بر مقوله بسیار مهمی همچون ولایت فقیه ، این مقوله را یک جریان معنوی ، الهی و سیاسی که تنها تعلق به فرد یا گروهی ندارد ، عنوان نمود و تاکید کرد : امروز اگر علی زمانه تنها گذاشته شود ، کربلا ها تکرار خواهند شد.

وی در ادامه حمایت از ولایت فقیه را وظیفه شرعی ، عرفی و قانونی هر فرد عنوان کرد.

حجت الاسلام حسینیان در بخش دیگری از صحبت های خود دانشگاه را جایگاهی به منظور رشد و تکامل علمی عنوان نمود و دانشجویان به خصوص دانشجویان بسیجی را توصیه به فراگیری بیش از پیش علم و دانش دعوت نمود و خاطر نشان کرد : تحصیلات ضعیف به هیچ عنوان زیبنده دانشجویان بسیجی نیست و بسیجی دانشجو باید اهل مطالعه و قلم باشد.

وی همچنین در پایان تسهیل و کمک به رشد و تعالی دانشجویان بسیجی را یکی از مهم ترین وظایف بسیج دانشجویی برشمرد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار