شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با صدور نامه ای سرگشاده:

دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی به مسئله کارخانه کاشی کاشانه کازرون ورود جدی داشته باشند/ ضرورت برخورد با متخلفان

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی استان فارس، خواستار ورود جدی مسئولان به مسئله کارخانه کاشی کاشانه کازرون، پایان دادن به ابهامات کارخانه و برخورد قانونی با متخلفان احتمالی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی استان فارس، خواستار ورود جدی مسئولان به مسئله کارخانه کاشی کاشانه کازرون، پایان دادن به ابهامات کارخانه و برخورد قانونی با متخلفان احتمالی شد.


در ابتدای این نامه آمده است: کارخانه کاشی کاشانه کازرون که در روزگاری نه چندان دور، یکی از واحدهای تولید کاشی بزرگ استان فارس و سطح کشور به شمار می‌رفت و  با ایجاد بیش از 300 شغل مستقیم، روزانه بین چهار تا پنج هزار متر مکعب کاشی تولید و به بازار عرضه می‌کرد، سالها است حال خوشی ندارد و تلاش مسئولان مختلف طی یک دهه گذشته برای احیای این کارخانه مهم بی‌نتیجه مانده است.


این نامه می افزاید:  آنچه اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون را به تحریر این نامه واداشته، وضعیت فعلی کارخانه می‌باشد؛ توضیح آن‌که در آبان‌ماه سال 1396 این کارخانه توسط بانک تجارت استان قیمت‌گذاری شده و با هدف احیاء یا تبدیل آن به یک کارخانه تولیدی دیگر به یکی از سرمایه‌گذاران ذی‌نفوذ به فروش رسیده است.


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در این نامه آورده است: قیمت کارشناسی شده توسط بانک تجارت بسیار نازلتر از قیمت واقعی کارخانه بوده و برخی شواهد حاکی از آن است، در کارشناسی صورت‌گرفته جهت برآورد قیمت، بسیاری از تجهیزات موجود در کارخانه قید نشده و دقت‌های لازم در این خصوص صورت نگرفته است.


در این نامه تأکید شده است: خریدار نه تنها اقدام در خوری در جهت احیای کارخانه صورت نداده، بلکه پس از اخراج نیروهای نگهبان، به فروش تجهیزات موجود در انبار کارخانه مبادرت نموده است.


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در این نامه خاطرنشان کرده است: تغییر تابلوی کارخانه کاشی سرامیک به عنوانی که هیچ ارتباطی با ماهیت کارخانه نامبرده ندارد و تصمیم سرمایه‌گذار مبنی بر فروش کارخانه، ابهامات متعددی را متوجه آینده آن کرده و موجب نگرانی بیش از پیش شده است.


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون از دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی خواسته، ضمن ورود جدّی به مسئله کارخانه کاشی کاشانه کازرون، ابهامات موجود پیرامون آینده این کارخانه را پایان داده و مطابق قانون با متخلّفان احتمالی برخورد نماید.


این نامه به نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، مدیر کلّ دیوان محاسبات استان فارس، مدیر کلّ بازرسی استان فارس، نماینده مردم شریف شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی، مسئول سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس، مدیر کلّ اطلاعات استان فارس جهت اطلاع و اقدام و  همه رسانه‌های انقلابی شهرستان کازرون و استان فارس ارسال شده است.


 

ارسال نظر


captcha