طی پیامی مطرح شد

واکنش صریح مجمع نمایندگان استان به اعتراض ۳۶۰۰ دانشجو به نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه طی پیامی در پاسخ به طومار امضا شده توسط ۳۶۰۰ دانشجوی دانشگاه رازی، موضع نمایندگان این مجمع را به متن طومار امضا شده پیوست کرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی طومار امضا شده از 3 هزار و 600 دانشجوی دانشگاه رازی در خصوص شفاف‌سازی واگذاری پالایشگاه نفت کرمانشاه در رسانه‌های جمعی بازتاب گسترده‌ای داشت و از سوی نمایندگان استان مورد توجه واقع شد از همین رو رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در پاسخ به طومار امضا شده از سوی دانشجویان این دانشگاه، موضع نمایندگان این مجمع را طی پیامی به متن طومار امضا شده پیوست کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
عدالتخواهی و مبارزه با فساد از خصایص دانشجویان حق‌طلب و مسلمان است.

در خصوص پالایشگاه کرمانشاه در پاسخ به درخواست دانشجویان عزیز دانشگاه رازی کرمانشاه نکاتی عرض می‌کنم.

 یقینا همه ما و شما موافق اصل ۴۴ قانون اساسی در پیرامون خصوصی‌سازی هستیم تنها نکته‌ای که دغدغه همه ما است، واگذاری به قیمت واقعی است نه تاراج بیت‌المال

نکته دوم
در سال ۱۳۹۵ پالایشگاه کرمانشاه با قیمت پایه ۱۸۰ میلیارد تومان به مزایده گذاشته شد و سرانجام با قیمت ۲۱۰ میلیارد تومان با ۱۰ درصد پرداخت نقدی و بقیه به صورت اقساط، شخصی برنده مزایده می‌شود.
 
گزارش و اشکالات فروش پالایشگاه کرمانشاه:

1.دولت بابت رد دیونی که بانک‌های خصوصی از او داشتند در سال ۱۳۹۳ بابت مبلغ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به این بانک‌‌ها واگذار می‌کند فقط اسناد سهام را به نام آن‌ها ثبت نمی‌کند چندین سال هم دست آن‌ها بوده و سود دهم بوده و هیچ بانکی تقاضای استرداد پالایشگاه را نمی‌کند دولت پالایشگاه را از بانک‌های خصوصی خلع ید می‌کند و در مدتی که دست دولت بوده آن را زیان ده می‌کنند تا ظرفیت واگذاری پیدا کند و در نهایت دوباره با ۱۰ درصد قیمت واقعی آن را به شخص دیگری واگذار می‌کند و خریدار وجه اولیه پرداختی را از بانک دی تسهیلات دریافت می‌کند.

2. در قانون‌گذاری اهلیت یکی از شروط است که رعایت نشده است.

3. کارشناسانی که برای قیمت‌گذاری به کرمانشاه آمده‌اند برای این مجموعه عظیم کمتر از ۲۴ ساعت در کرمانشاه حضور داشته‌اند که شائبه تبانی را در ذهن تقویت می‌کند.
 
4. افراد بدهکار بانکی حسب ماده ۶۳ مکرر قانون رفع موانع تولید سازمان خصوصی‌سازی ممنوعیت واگذاری دارد مگر به صورت نقد که برای حل این مشکل در ستاد تسهیل بدهی را تقسیط می‌کنند تا از لیست بدهکاران خارج شود.

مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با تهیه گزارشات متعدد و ارسال به قوه قضائیه،  رئیس جمهور، معاون اول، رئیس مجلس شورای اسلامی، سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، وزارت اقتصاد و ... شکایت کرد ولی اقدام خاصی رخ نداد، لذا نمایندگان از جایگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی استفاده کردند و در تیرماه ۱۳۹۶ اقدام به تحقیق و تفحص از نحوه فروش پالایشگاه کرمانشاه کردند که در تاریخ ۱۵ مهرماه در صحن علنی مجلس با ۱۶۱ رای به تصویب رسید.

در عین آنکه بنده نفر اول تحقیق و تفحص بودم با جریاناتی که پیش آورند و در کمیسیون اقتصادی هم رای آورده بودم انتخابات اولیه را نادیده گرفتند و صدای اکثریت نمایندگان استان به جایی نرسید و در مرحله‌ دوم بنده و جناب آقای جاسمی رای نیاوردیم و جزو هیأت تحقیق و تفحص قرار نگرفتیم و برخی دوستان دیگر هم دلگیر شدند، اما اینک گزارش نهایی در مرحله‌ پایانی برای ارائه به صحن علنی مجلس شورای اسلامی است و بعد از اعلام گزارش به قوه قضائیه ارجاع خواهد شد.

دانشجویان عزیز خدا شاهد است قریب به اتفاق نمایندگان نهایت تلاش خود را برای برگرداندن پالایشگاه کرمانشاه کردند.

تا احقاق حق مردم ولایتمدار کرمانشاه در کنار شما دانشجویان عزیز و ولایی با بصیرت خواهیم ماند و آماده‌ایم در نخستین فرصت در جمع شما خوبان باشیم در پایان امیدواریم زحمات کشیده شده را قوه قضائیه به ثمر برساند.

دوستدار و خادم شما
سید‌جواد حسینی‌کیا
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه
و نماینده مردم شریف سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار