توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ؛

اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر کرمانشاه برگزار شد

دانشجویان بسیج دانشجویی و کانون فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اردوی جهادی خود را این بار در حاشیه شهر کرمانشاه برگزار کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : دانشجویان بسیج و کانون فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در قالب دو تیم متشکل از پزشکان و کارشناسان بهداشت ، ۱۲ دی ماه با حضور در شهرک های حاشیه شهر به ۵۰۰ نفر از  مردم این مناطق خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دادند.

 

معاینه پزشکی ، مشاوره ی مامایی ، پایش فشار و قند خون ، آموزش بهداشت و خود مراقبتی جهت پیشگیری از بیماری های شایع و معرفی علائم این بیماری ها از جمله اقداماتی است که در این اردوی یک روزه انجام شد و تعدادی از بیماران نیازمند خدمات تخصصی نیز به مراکز مربوطه ارجاع داده شدند.

 

بر اساس این گزارش ، این اردو با هدف افزایش سطح آگاهی و پیشگیری از بروز بیماری ها در مناطق محروم ، کاهش مصرف بی رویه دارو ، آموزش بهداشت ، مامایی و عوارض دارویی صورت گرفت.

 

گفتنی است در حاشیه این اردوی جهادی ضمن پایش و ارائه آموزش های بهداشتی از جمله بهداشت فردی ، دهان و دندان و خود مراقبتی در مدارس این مناطق ، میان کودکان پک های فرهنگی نیز توزیع شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار