شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی فارس خطاب به استاندار جدید فارس؛

باتدبیر، مشورت پذیری، نقدپذیری و حمایت از گروه های سیاسی اجتماعی، فارس را در قله نگه دارید

در بخشی از این نامه آمده است: امیدواریم با تدبیر، درایت، سعه صدر، نقدپذیری و مشورت پذیری استاندار جدید از یکسو و حمایت همدلانه همه‌ گروه‌های سیاسی اجتماعی؛ نخبگان و بویژه مردم ولایتمدار استان فارس از سوی دیگر بتوانیم فارس را همچنان در قله نگه دارید


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خطاب به استاندار جدید فارس نامه ای نوشت که متن آن بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«نکته‌ اصلی و اساس قضیه این است که استاندار در هر استانی جایگاه خودش را درست تشخیص بدهد و به معنای واقعی کلمه، مسئولیت‌های این جایگاه را بر دوش خودش احساس کند. نمی‌شود استاندار بگوید که فلان بخش به مسئولیت خودش عمل نکرد و این کار به این دلیل عقب افتاد؛ نه، استاندار باید با تلاش خودش، با تماس با مرکز و دولت، کاری کند که همه‌ی بخش‌های مختلف بتوانند کارشان را آنجا انجام دهند. ما تا الان ملاکمان برای ضعف و قوت استاندار‌ها این بود؛ یعنی اگر یک استاندار هر هفته شورای تأمین را هم تشکیل بدهد و کارهای دیگر هم بکند، اما کارهای استان پیش نرود، ما استاندار را ضعیف میدانیم.» امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) ۸ / ۱۲ / ۸۴

استاندار محترم استان فارس

جناب آقای دکتر رحیمی

سلام علیکم

ضمن عرض تبریک به مناسبت انتصاب حضرتعالی بعنوان استاندار جدید استان فارس و آرزوی موفقیت روزافزون برای شما در خدمتگزاری به مردم شریف استان، چند نکته ای را از باب  اهمیت به محضر جنابتان تقدیم میداریم.

استاندار محترم

تقدیم ۱۵۰۰۰ شهید سرافراز، لوح زرینی در تاریخ مردم این پهنه از ایران اسلامی، نشان از ولایتمداری این ملت است، از این روست که شما باید در انتصابات، اقدامات و عملکردهای خود و دست اندرکاران دستگاه اجرایی در استان، ولایتمداری، روحیه جهادی، نگاه فراجناحی، پیروی از شهیدان و رعایت خطوط قرمز خصوصا تبری از فتنه و فتنه گران را نصب العین قرار داده و در این راستا توجه جدی به رهنمودهای نماینده محترم، ولی فقیه در استان و امام جمعه انقلابی شیراز از ضروریات و الزامات بشمار می‌آید.

استفاده از نظرات و مشاوره‌های تخصصی همه کارشناسان، دلسوزان و نخبگان استان به دور از تعلقات سیاسی نیز بر هر مسئول و مدیری لازم و واجب بوده و شما نیز از این قاعده مستثنی نیستید.

جناب دکتر رحیمی

توجه ویژه به کشاورزی و مقابله با مشکلات کم آبی با اصلاح الگوی کشت و مدیریت بهینه منابع و بروزرسانی سیستم‌های آبرسانی کشاورزی استان در صورت استفاده از فناوری‌های روز در قالبی منطقی و علمی می‌تواند به حد قابل توجهی دغدغه کشاورزان عزیز، که روزگاری بعنوان سرآمدان این صنعت در کشور می‌درخشیدند را کاهش دهد.

توجه به احیاء و تقویت صنایع میان دستی و پایین دستی و جلوگیری از دومینوی تعطیلی کارخانجات استان و جلوگیری از روند رو به رشد حجم نارضایتی شاغلین در این صنایع باید در دستور کار استاندار محترم قرار گرفته و جهت اصلاح این مهم برنامه‌ای مدون را با رویکردی حمایتی دنبال نماید. نگاه ویژه به کارآفرینان حوزه های مختلف بنگاه های کوچک، متوسط و بزرگ از دیگر موارد است که باید مورد توجه جنابعالی قرار گیرد و در این شرایط اقتصادی کشور، شنیدن مطالبات و دغدغه های این قشر از جامعه بزرگ اقتصادی استان بلاشک برکاتی برای وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم خواهد داشت.

همه این مسائل قطعا در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده و تلاش همگان خصوصا دستگاه اجرایی را می‌طلبد. متاسفانه خرما و لیمو ترش جهرم و قیر و کارزین، مرکبات داراب، انجیر استهبان، هلوی همایجان، برنج کامفیروز و بسیاری از محصولات شهره دیگر شهرستان‌ها و مناطق فارس در گرو دلال بازی و عدم استفاده از صنایع تبدیلی و بسته بندی نوین عواید حداقلی داشته و این در تضاد با اقتصاد مقاومتی و شان کشاورزی و باغداری فارس است.

تکمیل و تخصیص منابع مورد نیاز به طرح‌های پتروشیمی در دست احداث و به روز رسانی صنایع نفت و گاز فرسوده استان در جهت افزایش بهره وری و مقابله با طرح انتقال پتروشیمی‌های استان به استانهای جنوبی کشور در جهت صیانت از صنایع محوری استان و جلوگیری از بیکاری جوانان شاغل در این مراکز از نکات بسیار ضروری در راستای ایفای نقش حمایتی استاندار از منافع مردم فارس می‌باشد.

جناب آقای استاندار

ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز جهت توسعه گردشگری مذهبی، فرهنگی و تاریخی در راستای افزایش منابع درآمدی استان ذیل اصول اقتصاد مقاومتی با توجه به دارا بودن ظرفیت‌ها و منابع بی شمار جهت جذب گردشگر در سراسر استان فارس که تاکنون در حد شعار و تبلیغات مطرح گشته، اما در عمل اقدام قابل توجهی حاصل نشده، از راههای برون رفت فارس از مشکلاتی، چون بیکاری و رکود است و انتظار می‌رود استاندار جدید از این مهم غافل نباشد، در همین راستا می‌طلبد که از ظرفیت معنوی آستان مقدس احمدی و محمدی و سایر امامزادگان واجب التعظیم (علیهم السلام) مدد گرفت تا ضمن گرامیداشت این بزرگواران، تقویت فرهنگ اسلامی را نیز نظاره گر باشیم. پایتختی جوانان جهان اسلام برای شیراز نیز از ظرفیت‌های مغفول است که همت مسئولین خصوصا استاندار می‌تواند استفاده حداکثری از این ظرفیت را بدنبال داشته باشد.

آقای دکتر

توسعه و افزایش خطوط راه آهن و اتصال آن به خلیج فارس، افزایش کمی و کیفی واگن‌های مسافربری و بروز رسانی سیستم حمل نقل ریلی استان با تکیه بر ظرفیت و توان تولید داخل در جهت کاهش خطرات مسافرت‌های غیر ریلی و استاندارد سازی ناوگان ریلی استان گامی ضروری در جهت حفظ و صیانت از جان مردم می‌باشد.

توجه ویژه به اصلاح راه‌های مواصلاتی غیر استاندارد در سطح استان و چاره اندیشی اساسی در جهت ایمن سازی جاده‌های خطر ساز در جهت پیشگیری از تلفات جاده‌ای با توجه پیشتازی استان فارس در آمار آتلفات جاده‌ای در سطح کشور (بیش از ۱۵۰۰ کشته از بین ۱۸۰۰۰ کشته در سال کل کشور) بسیار لازم و ضروری است.

ما دانشجویان بسیجی استان فارس، با حمایت معقولانه، نقد عالمانه، عادلانه و دلسوزانه و بدون هیچگونه حب و بغض، رصد نقاط قوت، ضعف و عملکرد‌ها در تمامی حوزه‌ها را مد نظر قرار داده و برای پیشرفت فارس از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و از آنجایی که دغدغه‌ی همه دانشجویان پیشرفت و تعالی استان است؛ اولویت ما این است که به منظور حرکت به سمت پیشرفت همه جانبه استان دیدگاه‌های کارشناسی شده در حوزه‌های مختلف را به استاندار ارائه نمائیم و در این زمینه ضمن اعلام آمادگی خود برای تعامل و همکاری، صمیمانه از جنابعالی دعوت می‌کنیم تا جلسه هم اندیشی با همه تشکل‌های دانشجویی در برنامه کاری خود قرار داده تا اهم مسائل و مشکلات حوزه های مختلف مخصوصا فضای دانشگاهی و آموزش عالی نیز به سمع و نظر جنابعالی برسانیم.

در پایان امیدواریم با تدبیر، درایت، سعه صدر، نقدپذیری و مشورت پذیری استاندار جدید از یکسو و حمایت همدلانه همه‌ گروه‌های سیاسی اجتماعی؛ نخبگان و بویژه مردم ولایتمدار استان فارس از سوی دیگر بتوانیم فارس را همچنان در قله نگه داشته و با استفاده از ظرفیت‌های عظیم انسانی، تاریخی، فرهنگی و اقتصادی، این استان بتواند به جایگاه واقعی خود دست یابد.

و من الله التوفیق

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس

۱۷دیماه ۱۳۹۷

ارسال نظر


captcha