نمایندگان صریح به مردم بگویند که در پالایشگاه کرمانشاه فساد صورت گرفته یا نه/ شفافیت در کار نباشد اصل ۴۴ قانون اساسی تضعیف می‌شود

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: نمایندگان مردم باید شفاف و صریح به مردم بگویند که در پالایشگاه کرمانشاه فساد صورت گرفته یا خیر؟ اگر صورت نگرفته که تمام مدارک و اسناد مربوط به آن را به مردم نشان دهند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییطارق کعب، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه در گفتگو در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاهبه بخش خصوصی گفت: متاسفانه وضعیت کنونی به گونه‌ای است که مسئولین کم کاری می‌کنند، اما رهبری معذرت خواهی می‌کند؟! حاصل غفلت و خواب آلودگی آن مسئول این است که رهبری باید به جای آن‌ها در این رابطه و در بحث عدالت و ... معذرت خواهی کند.


وی افزود: در بحث عدالت در استان کرمانشاه و خصوصی‌سازی پالایشگاه افراد مسئول و غیر مسئول اظهار می‌کنند که تخطی صورت گرفته و بعضا هم می‌گویند که عملا فساد رخ داده است.
 
نمایندگان بدانند که با دزد دزد گفتن، دزد از دزدی دست بر نمی‌دارد
کعب اضافه کرد: امیدواریم که چنین چیزی رخ نداده باشد، اما حرف ما با نمایندگان این است که با دزد دزد گفتن، دزد از دزدی دست بر نمی‌دارد. باید رفت و وارد کار شد. 

وی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شما که روزنامه نیستید که بگویید ما موضع گرفتیم. الان بیش از ۳۶۰۰ دانشجوی دانشگاه رازی طوماری را امضا کردند با این مضمون که آقایان نماینده‌ای که در قوه مقننه حضور دارند، وارد عمل شوند و بهتر است، مثل روزنامه نباشید که فقط محکوم کنید.
 
اگر فسادی در پالایشگاه صورت گرفته پس چرا کسی استعفا نمی‌دهد!
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه بیان داشت: سوال ما این است که چگونه نماینده‌ای بخاطر یک درگیری لفظی که بعد هم مشخص شد مقصر چه کسی بوده وقت مجلس را برای ۴۵ دقیقه می‌گیرد. چطور ایشان می‌توانند ۴۰ نماینده دیگر را با خود همراه کنند و استیضاح وزیر را کلید بزنند یا به دنبال جابجا کردن رئیس‌کل گمرک باشند، اما مسئولین ما نمی‌توانند نمایندگان دیگر را با خودشان همراه نمایند؟

وی تاکید کرد: نمایندگان باید شفاف و صریح به مردم بگویند که فساد صورت گرفته است یا خیر؟ اگر صورت نگرفته که چه بهتر و تمام مدارک و اسناد مربوط به آن را به مردم نشان دهند. اما اگر فسادی صورت گرفته پس چرا کسی استعفا نمی‌دهد! فقط استعفا هم کفایت نمی‌کند باید این افراد محاکمه شوند. کسی که به بیت المال خیانت کند تکلیفش مشخص است؛ همانگونه که رهبری می‌فرمایند: «مفسد بایستی مجازات شود».
 
اگر شفافیت در کار نباشد اصل ۴۴ قانون اساسی تضعیف می‌شود
کعب با بیان اینکه اگر شفافیت در کار نباشد اصل ۴۴ قانون اساسی تضعیف می‌شود، اظهار داشت: کاش بجای این همه سعی که برای جذب سرمایه خارجی می‌شود، برای جذب سرمایه‌های داخلی تلاش شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن به شدت از پیشرفت و توسعه کشور ما می‌ترسد چرا که کشور ما در دنیا در عرصه‌های مختلف حرف برای گفتن دارد و این را مدیون آگاهی و بصیرت مردم و در رأس آن رهنمود‌های رهبری هستیم؛
‏رهبری که می‌گوید مسئولین باید پاسخگو باشند. امیدوارم که مسئولین در یک فضای سالم و دوطرفه در دانشگاه بحث را شفاف کنند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار