مسئول بسیج دانشجوی واحد کرمان:

کارآفرینی یکی از رسالت‌های بسیج در حوزه فعالیت‌های جهادی است

فرمانده حوزه بسیج دانشجویی شهید علم‌الهدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان کارآفرینی را یکی از رسالت‌های بسیج در حوزه فعالیت‌های جهادی دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / فرمانده حوزه بسیج دانشجویی شهید علم‌الهدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در نشست صمیمی اعضای مرکزی بسیج دانشجویی و کادر اجرایی اردوهای جهادی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان اذعان کرد: اردوهای جهادی بسیج دانشجویی در سال جاری در دو نوبت ۱۰ روزه تابستان و ایام نوروز در مناطق محروم جنوب استان و همچنین روزهای آخر هفته با عنوان جمعه‌های خدمت در حاشیه شهر کرمان برگزار شد.

امیر ریاحی با اشاره به حضور خودجوش و جهادی دانشجویان در مناطق محروم افزود: در طی برگزاری اردوهای جهادی ۴۵ نفر از برادران و ۴۵ نفر از خواهران حضور داشتند که در کارگروه های عمرانی، پزشکی، فرهنگی و آموزشی، ورزشی و مطالبه گری به فعالیت پرداختند.

وی تصریح کرد: در حوزه فعالیت‌های عمرانی می‌توان ساخت و تکمیل خانه، مسجد، سرویس بهداشتی و حمام در روستای ریگ بحرین و همچنین رنگ‌آمیزی، دیوارنویسی و مرمت سه مدرسه در روستاهای ریگ بحرین، هیرسردی و نهضت‌آباد منطقه رودبار جنوب اشاره کرد.

دانشجوی بسیجی دانشگاه ازاد اسلامی واحد کرمان گفت: بسیج دانشجویی شهید علم الهدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در بحث فعالیت‌های پزشکی در زمینه پرکردن، جرم گیری، و کشیدن دندان‌های ۳۰۰ نفر از اهالی منطقه توسط تیم دندانپزشکی و امور مربوط به ۵۰۰ نفر از کودکان پسر اقدام کرده است.

ریاحی ادامه داد: برای اولین بار طرح پزشک آنلاین به صورت رایگان در بعضی مناطق محروم جنوب استان اجرا و با استفاده از این طرح مردم مناطق محروم به صورت رایگان و دائم با پزشکان متخصص در ارتباط بوده و ویزیت می‌شوند.

فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی واحد کرمان خاطرنشان کرد: فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی نیز از اولویت‌های مهم و اصلی بسیج محسوب می‌شوند که در این زمینه در سال جاری در ۸ روستا به فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در رده‌های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان پرداخته شد.

ریاحی با تاکید بر این موضوع که کارآفرینی یکی از رسالت‌های بسیج در حوزه فعالیت‌های جهادی قلمداد می‌شود عنوان کرد: در حوزه آموزش و راه اندازی کسب و کارهای خانگی می‌توان به آموزش پته‌دوزی و گلیم‌بافی به زنان خانه‌دار مناطق محروم اشاره کرد.

وی تصریح کرد: رفع محرومیت‌های مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان از اقدامات اصلی گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی محسوب می‌شود و در این زمینه مرمت و بازسازی ۱۰ سرویس بهداشتی و حمام، اهدای ۴۰۰ جفت کفش و جمع‌آوری کمک‌های خیرین برای ازدواج سه زوج جوان را می‌توان ذکر کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار