بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز:

هرگونه خطا در بررسی پالرمو و CFT غیر قابل جبران است

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم درباره پالرمو و CFT مانند برجام نیست که تنها متوجه صنعت هسته‌ای باشد؛ برای همین هرگونه اهمال یا خطا در آن لطمات غیرقابل جبرانی را دربرخواهد داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز درباره بررسی و پذیرش مفاد لوایح کنوانسیون‌های CFT و پالرمو بیانیه ای صادر کرد.

 

متن بیانیه ای به شرح زیر است:

اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

در آستانه چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، و در طی این چهل سال جمهوری اسلامی و ملت ایران با وجود موانع و مشکلات فراوان داخلی و خارجی با شتاب و صلابتی توقف‌ناپذیر پیش رفته‌اند، و امروز نقش ایران اسلامی در معادلات جهانی با توجه به خارج شدن جهان از تک قطبی استکبار و قدرت یافتن ملت‌های مستقل و در راس آن‌ها ایران اسلامی مانند گذشته نیست. هژمونی مستکبرین عالم در حال نابودیست و از نشانه‌های آشکار آن شکست‌های پیاپی امریکا و رژیم اشغالگر قدس، و بحران‌های اقتصادی که کشور‌های متروپل قادر به حل آن نیستند می‌باشد.

با وجود اقتدار روز افزون کشور، اقتصاد ما امروز در وضعیت حساسی قرار دارد و هرگونه اقدام اساسی، از تنظیم پیمان‌های ارزی با کشور‌های مختلف گرفته تا اصلاح نظامات بانکی داخلی تاثیر به سزایی در افق اقتصادی ایران خواهند داشت.

ایران اسلامی اخیرا تجربه غیرقابل چشم‌پوشی برجام را پشت سر گذاشته که نمادی از بدعهدی و بی‌اعتنایی غرب به امضا و پیمان‌های خود است.

در گذشته ایران با کارگروه اقدام مالی همکاری‌هایی داشته، ولی پرونده جدید FATF از تعهد خلاف قانون اساسی وزیر اقتصاد وقت در سال ۹۵ آغاز شده است که از آن زمان برخی جریانات در داخل کشور بدون توجه به ابعاد فنی و عواقب دائمی و غیرقابل اجتناب آن درصدد تحمیل کورکورانه تمام اکشن پلن FATF به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

کارشناسان و متخصصان متبحر و دلسوز کشور تا به حال ابهامات، انتقادات و توصیه‌های متعددی را درباره بررسی و پذیرش مفاد لوایح کنوانسیون‌های CFT و پالرمو که در محضر شما هستند متذکر شده‌اند که توجه شما را به برخی از آن‌ها جلب می‌نماییم:

- اجبار ایران در CFT به تغییر قوانین داخلی در حوزه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم

- مکشوف ساختن اطلاعات مالی افراد، شرکت‌ها و سازمان‌های داخلی با التزام به CFT، و در نتیجه نقطه‌زنی تحریم‌های ثانوی امریکا

- مغاریت CFT با اصل ۱۵۴ قانون اساسی با توجه به حمایت ایران از آرمان فلسطین و سایر جنبش‌های آزادی بخش با توجه به تعریف طرف خارجی از تروریسم

- تقسیم اقتصاد ایران به دو بخش تحریمی و غیرتحریمی و در نتیجه داخلی سازی تحریم‌ها

- «دور زدن تحریم‌ها» درمنطق کنوانسیون پالرمو به عنوان «پولشویی و قاچاق» شناخته می‌شوند

- عنایت به رد کنوانسیون پالرمو از طرف دو کمیسیون سیاسی دفاعی امنیتی و حقوقی قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام

- توجه به اینکه ۳۷ بند از برنامه اقدام ۴۱ بندی سال ۲۰۱۶ اجرا شده، ولی نه تنها هیچ فایده‌ای نداشته بلکه شاهد خودتحریمی، افشای هویت ۴۰۰ صرافی و ... بوده‌ایم.

و در راس این‌ها عدم تضمین طرف داخلی حامی اجرای تمام توصیه‌های FATF برای نتیجه اجرای آن با این استدلال که اجرا نکردن آن وضع را بدتر می‌کند، و عدم تضمین ایشان برای اجتناب از همکاری با تحریم‌های امریکا و ....

تصمیم درباره کنوانسیون‌های پالرمو و CFT مانند برجام نیست که متوجه یک صنعت مانند صنعت هسته‌ای باشد، بلکه متوجه تمام شریان‌های اقتصادی کشور است که هرگونه اهمال یا خطا در آن لطمات غیرقابل جبرانی را دربرخواهد داشت.

ما به عنوان بخشی از جامعه‌ مومن و متعهد دانشجویی کشور با توجه به اعتماد امام و امت به شما، خواستار نهایت سداد و دقت شما بدون توجه به فضاسازی‌ها، در بررسی و تصمیم‌گیری برای این دو کنوانسیون هستیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار