درپی اعلام سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهور به شهرستان سیرجان

دعوت از رئیس جمهور برای حضور در جمع فرهیختگان سیرجانی

شورای تبیین مواضع، حوزه و پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان در نامه ای از جناب آقای حسن روحانی رییس جمهور جهت حضور در جمع دانشجویان وفرهیختگان دعوت کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / درپی اعلام سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهور به شهرستان سیرجان؛ شورای تبیین مواضع، حوزه و پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان در نامه ای از جناب آقای حسن روحانی رییس جمهور جهت حضور در جمع دانشجویان وفرهیختگان دعوت کردند.

متن دعوت نامه به شرح ذیل می باشد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهور

سلام علیکم

ما دانشجویان بسیجی و جوانان انقلابی سیرجانی، مطلع شدیم که جنابعالی این هفته و در ایام الله مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، جهت افتتاح برخی پروژه های صنعتی قصد سفر به شهرستان سیرجان را دارید.

پیشاپیش ضمن عرض خوش آمد و خیر مقدم خدمت شما و هیات همراه، از طرف جامعه دانشگاهی این شهرستان تقاضایی را از محضر شما داریم که به استحضار می رسانیم؛ امید است که مورد عنایت و توجه وی ژه شما قرار گیرد.

حضور مسبوق به سابقه جنابعالی، معاون اول و نیز برخی وزاری محترم در شهرستان عزیزمان سیرجان نشان از توجه ویژه مجموعه دولت به شهرستان سیرجان و نیز جایگاه رفیع و سترگ این شهرستان در مناسبات کشوری است که جای بسی تقدیر و تشکر و البته افتخار دارد، اما جناب آقای روحانی حضور چند ساعته و نمادین مسئولین کشوری اعم از دولت و مجلس آن هم با تشریفات زیاد و دست و پا گیر در شهرستان ما جهت افتتاح پروژه های صنعتی دردی از ما دوا نمی کند.

جناب آقای دکتر روحانی، حرف های نگفته زیادی در دل این مردم است که مسئولین کشوری باید با گوش شنوا به آنها گوش فرا داده و نیز عزم جدی در حل و فصل آنها داشته باشند.

در سفر سال گذشته شما به شهرستان سیرجان طی یک نامه سرگشاده برخی از مهم ترین مشکلات و معضلات مردم را که در نتیجه حضور میدانی و همیشگی میان آنها احصا کرده بودیم، به اطلاع جنابعالی رساندیم که در پی تکرار آنها نیستیم و به مشکلات دیگری اشاره می کنیم که در سال جاری با آنها روبرو بوده ایم.

رئیس جمهور عزیز، چه شده است که شنیدن صدای مخالف و منتقد بدون برخورد سلبی که از مهمترین شعاره ای شما بوده و هست در این شهرستان بیش از گذشته رنگ باخته است و هر روز شاهد برخوردهای ناشایست و تسویه حساب های ناعادلانه با افراد دلسوز و دردمندی هستیم که جرمشان جز انتقاد چیز دیگری نیست.

چرا باید جو خفقان بر فضا ی دانشگاه ها حاکم باشد و دانشجو و استاد و سخنران نتوانند در فضای علمی و به طور آزادانه عقایدشان را بیان کنند.

جناب آقای رئیس جمهور از شما می پرسیم آیا جو اب یک سوال ساده و منطقی مجری مراسم حماسه 9 دی در دانشگاه آزاداسلامی سیرجان که از قضا معاون شهردار هم بوده است برکناری چند ساعته از کار است و یا مطالبات و انتقادات به جای فرمانده محترم سپاه استان که سخنران مراسم بودند به جای شنیده شدن و پاسخگویی مورد بی توجهی و بعضا واکنش قرار می گیرد.

اگر حرف و انتقاد دلسوزانه مردم و دانشجویان شنیده و بدانها عمل می شد ما امروز شاهد این حجم از مشکلات نبودیم. وضعیت دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی و مشکلات عدیده ای که در حوزه های مختلف صنفی، سیاسی، علمی، فرهنگی، دینی، اقتصادی و ... وجود دارد، باید به صورت ویژه مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

جناب آقای روحانی ما از طرف جامعه دانشگاهی و جوانان مومن و انقلابی شهرستان سیرجان از جنابعالی دعوت به عمل می آوریم که این بار در کنار افتتاح پروژه های صنعتی، زمانی هر چند کوتاه را در یکی از دانشگاه ها و در میان قشر جوان و تحصیلکرده دانشجویان به سر برید تا به نمایندگی از عموم مردم و با اشرافی که از مشکلات و دغدغه های آنها داریم با شما دقایقی به صحبت و درد دل بنشینیم.

چه خوب است شما در کنار شنیدن گزارشات مسئولین بومی، وقتی را هم به ما اختصاص دهید تا حقایق را بی پرده و بدون ترس و تعارف به اطلاع شما برسانیم تا با پیگیری و ورود شخص شما، مشکلات و مطالبات مردمی برطرف گردد.

همانطور که امام محمد باقر (ع) به عمر بن عبدالعزیز فرمودند: در را به روی مردم باز کن و دسترسی مردم را به خودت آسان گردان و ستمدیده را یاری کن و حق ستمدیدگان را به آنان برگردان.«بحارالانوار، ج 46، ص 346» جناب آقای روحانی همه چیز را در نامه نمی توان گفت.

با روحیه ای که از شما سراغ داریم و با عنایت ویژه ای که به جوانان و دانشجویان دارید، امیدواریم دعوت فرزندانتان را لبیک گویید و با فراغت بال و بدون واسطه بتوانیم گفتنی ها را به عرضتان برسانیم. منتظر حضور گرم شما در میان دانشجویان هستیم.ماجور باشید.

باتشکر

شورای تبیین مواضع حوزه و پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان

۱۳ بهمن ۱۳۹۷

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha