دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه با کمبود فضای فیزیکی روبروست

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه گفت: برخلاف موافقت ریاست دانشگاه آزاد کرمانشاه با افزایش فضای فیزیکی برای بسیج دانشجویی، ریاست دانشکده ادبیات هیچ ترتیب اثری به این درخواست نمی‌دهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : محمدرضا آقایی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه در خصوص سرپیچی مدیران دانشگاه آزاد کرمانشاه از دستورات ریاست این واحد گفت: خرداد ماه سال جاری طی درخواستی از محمدرضا حبیبی، رئیس دانشگاه آزاد کرمانشاه تقاضای افزایش فضای فیزیکی در اختیار بسیج دانشجویی را داشتیم که ایشان طی دستوری این موضوع را با اعلام موافقت به معاون آموزشی وقت دانشگاه ارجاع دادند.


وی افزود: پس از طی مراحلی با توجه به آغاز ترم تحصیلی موفق به اخذ فضای فیزیکی جدید جهت بهبود فضای فیزیکی دفاتر بسیج دانشجویی نشدیم و درماه گذشته مجددا طی نامه‌ای از رئیس دانشگاه درخواست در اختیار قرار دادن فضا‌هایی را به ایشان تقدیم کردیم و ریاست دانشگاه به مدیرآموزش و معاون پژوهش ارجاع دادند که هر دو این مسئولان با درخواست بسیج دانشجویی موافقت کردند.
 
 

آقایی ادامه داد: اما ریاست دانشکده ادبیات با رفتاری به دور از شان بسیج دانشجویی و فضای دانشگاه این درخواست را که دستور و موافقت رئیس دانشگاه، معاون پژوهشی و مدیر آموزش دانشگاه را در ضمیمه خود داشت عملا بی اثر دانسته و به هیچ عنوان ترتیب اثری به آن ندادند.

وی تاکید کرد: باید گفت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه با قریب ۴۰۰۰ عضو عادی و فعال تنها کمتر از ۸۰ متر فضای فیزیکی در تمام دانشکده‌های دانشگاه را در اختیار دارد. دفتر مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه نیز با حضور بیش از ۱۰ معاونت فعال و همچنین یکی از دفاتر اصلی دانشکده مدیریت در یک فضای ۳۰ متری قرار دارد که به هیچ عنوان برازنده و مکفی حجم فعالیت‌های بسیج دانشجویی نیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه ادامه داد: دفتر مرکزی بسیج دانشجویی خواهران با بیش از ۱۰ معاونت فعال در انتهای یک راهرو قرار دارد که با یک پارتیشن چوبی از فضای اصلی جدا شده که دارای فضایی کمتر از ۱۵ متر مربع است.

وی بیان کرد: در هریک از دانشکده‌های دانشگاه، دفاتر بسیج دانشجویی در مظلومانه‌ترین حالت و در فضا‌هایی کوچک و با کمترین امکانات اولیه اداری قرار دارند.

آقایی خاطرنشان کرد: این در حالی است که طبق بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، دفاتر بسیج دانشجویی دانشکده‌ها باید به صورت تفکیک خواهر و برادر فعالیت داشته باشند که عملا با وضعیت موجود این مهم امکان پذیر نیست و از این نظر باعث محدودیت در فعالیت بسیج دانشجویی دانشکده‌ها شده است.

وی اظهار کرد: پیش‌تر در این فکر بودیم که اقدامات محدود ساز علیه بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد با تغییر مدیریت‌ها پایان یافته، اما عملا در بعضی از بخش‌ها و مدیریت‌ها همچنان روال سابق ادامه دارد.
 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار