لوایح چهارگانه مرتبط با FATF کاملا استعماری و مداخله جویانه است

جمعی از دانشجویان، طلاب و مردم انقلابی کرمانشاه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد حاج شهبازخان کرمانشاه در اعتراض به تصویب لوایح مربوط به FATF تجمع کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : جمعی از دانشجویان انقلابی کرمانشاهی، بعد از نماز مغرب و عشاء در اعتراض به تصویب لوایح مربوط به FATF و پیوستن به این معاهده تجمع کردند.

 

 این تجمع با عنوان « نه به FATF» توسط جمعی از تشکل ها و فعالان دانشجویی کرمانشاه برگزار شد و دانشجویان و مردم انقلابی در این تجمع با حمل پلاکارهادها و دست نوشت هایی از نمایندگان مجلس، مسئولان و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستند تا به خطرات پیوستن به FATF توجه کنند.

 

برخی از تشکل های دانشجویی هم با توزیع بروشور و نشریات مختلف نسبت به خطرات پیوستن به FATF هشدار دادند.

 

و همچنین دانشجویان دانشگاه های کرمانشاه با امضای طوماری اعتراض خود را به تصویب لوایح «FATF» نشان دادند.

 

باید خط قرمز های نظام را برای دشمنان پررنگ تر نمود

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کرمانشاه در تجمع دانشجویان، طلاب و مردم انقلابی در مخالفت با لایحه fatf با گفت و گو اظهار داشت: مسئولان باید بارها  اشتباه اعتماد به شیطان را تکرار کنند . تا به این نتیجه  برسند که  شیطان بزرگ پیشه فریب دارد .

 

احسان رادمهر با بیان اینکه از همان ابتدای انقلاب استکبار جهانی با  اصل نظام یعنی جمهوریت بر پایه اسلام در ستیز بود، عنوان کرد: بنده بسیار متعجب هستم  که چرا بعد از ماجرای  برجام بازهم باید در خصوص چنین مواردی حتی بحث شود . مگر اقتدار  ملی  جای آزمون و خطا است؟!

 

وی  خاطر نشان کرد: روزگاری با همین قراردادها و تعهدنامه ها مرز ایرانی برای ما از درب منزل خود تعریف می‌شد، نگران حجاب بانوان  بودیم و همچنین نگران در دادگاه آمریکایی ها، بخاطر کاپیتولاسیون محاکمه نشویم.

 

 دبیر شورای تبیین مواضع دانشجویی با بیان اینکه اکنون که مرزهای اعتقادی ما از چند سانتیمتر و متر به قلب دشمنان اسلام و انقلاب  رسیده است، عنوان کرد: باید بر سر چنین مسئله پیش پا افتاده ای که کاملا واضح و مبرهن است اقتدار و استقلال نظام را زیر سوال میبرد  باید مذاکره کنیم؟!.

 

وی افزود: مسولینی که  راهکار پیشرفت و قدرت را در مشت آمریکا  می بینند، اگر مخالف نظرشان بحثی شود،تحمل نمی کنند‌ و احساس میکنند تنها خود دلسوز جامعه هستند.

 

رادمهر خاطرنشان کرد: اکنون سوال مهمی  که باید از مسئولان پرسید این است: امروز بیش از دو سال است که از اجرای ۳۷ بند از ۴۱ بند FATF توسط دولت می گذرد. خوبست کسانی که اصرار بر تصویب این 4 بند دارند گزارشی از مزایای 37 بند اجراشده دیگر بدهند.

 

وی با بیانات سوالاتی از جمله، آیا مشکلات اقتصادی حل شده اند؟آیا تغییری در مبادلات بانکی ایران با بانک های خارجی ایجاد شده است؟ عنوان کرد: اکنون باید مجمع  تشخیص  مصلحت نظام این همه تحصن  و  طومار های متعدد مردمی را مورد توجه قرار دهد .

 

وی با بیان اینکه اقشار فرهیخته و انقلابی در سراسر کشور به دفعات درخواست مخالفت با لایحه های استعماری همچون fatf را کرده اند، بیان کرد: از دیدگاه  بنده باید خط قرمز های نظام را برای دشمنان پرنگ تر کرد و با کسانی که حتی در این خصوص حاضر به مذاکره با دشمنان جمهوری اسلامی ایران  هستند و با امضای  چنین مواردی هزینه و زمان بسیاری از نظام را اتلاف میکنند باید برخورد شود .

 

لوایح چهار گانه مرتبط با FATF کاملا استعماری و مداخله جویانه است

 

مسئول بسیج دانشگاه آزاد کرمانشاه در گفت و گو ، با اشاره به اینکه لوایح چهارگانه fatf استقلال و عزت کشور را دچار خدشه می کنند، اظهار داشت: دسترسی بدون قید و شرط به اطلاعات مالی و بانکی کشور و ایجاد فشار های فزاینده اقتصادی  از طریق تحریم دستاورد نه چندان دور تصویب این لوایح است.

 

محمد رضا آقایی افزود: عده ای در داخل تصویب این لوایح را مرتبط با سامان یافتن فضای اقتصادی و معیشتی میدانند این در حالی است که از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اینگونه برداشت میشود که راهکار تنگنا های اقتصادی و معیشتی در داخل کشور و نوع مدیریت مسائل است.

 

وی با بیان اینکه مرتبط دانستن تصویب این لوایح با اقتصاد و معیشت مردم یک گروگانگیری ناجوانمردانه است، بیان کرد:بارها از موافقان پیوستن به FATF جهت مناظره در دانشگاه دعوت به عمل آمد اما هیچگاه حاضر به مناظره علمی و تخصصی نشدند.

 

این دانشجوی انقلابی با بیان اینکه به نظر عده ای به دنبال بَزَک کردن FATF همانند برجام بدفرجام هستند، خاطر نشان کرد: بیم این می رود که موافقان سرسخت پیوستن به FATF همانند اغلب موافقان برجام حتی یکبار هم در باره دستورالعمل ها و لوایح مرتبط با FATF مطالعه دقیقی نداشته اند.

 

آقایی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که موافقان مطرح میکنند موضوع خارج شدن از لیست سیاه FATF جهت ارتباطات بانکی بین المللی است، بیان کرد: این در حالی است که طبق دستور العمل های FATF حتی اگر تمام موارد توسط ایران رعایت و اجرا شود اما یکی از اعضای اصلی مثل آمریکا و یا ناظرین (رژیم صهیونیستی و عربستان)مخالف خارج شدن ایران از این لیست باشند این امر هیچگاه عملی نخواهد شد.

 

آمریکا بزرگترین حامی تروریسم در خاورمیانه است

 

مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی در گفت و گو ، اظهار داشت: در سال 1989 گروه جی 7 متشکل از کشورهای  آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا و کانادا fatf را با هدف مبارزه با پولشویی وضع کردند.یعنی مبادلات پولی که مبدا و مقصد مشخصی ندارند ممنوع شوند.

 

احسان خواجوی افزود: از جمله درآمدهای ناشی از قمار، موادمخدر و حمایت از تروریسم.مثل اینکه خودشان فراموش کردند که ترامپ بزرگترین قمارباز دنیاست.

 

دانشجوی پزشکی با اشاره به اینکه آمریکا بزرگترین حامی تروریسم در خاورمیانه است، بیان کرد:  فرانسه بیشترین جابجایی موادمخدر در اروپا را بر عهده دارد،چرا به وضع این افراد و کشورها رسیدگی نمی شود؟چرا فقط میخواهند این قانون درباره سایر کشورها اجرا شود؟.

 

وی با بیان اینکه در تمام دنیا معاملات ارزی به سه شکل انجام میشود: بانکی، صرافی، چمدانی، عنوان کرد: به موجب پذیرش fatf از سوی کشور ما، 178 نفر و سازمان از معاملات بانکی ، صرافی و چمدانی تحریم میشوند که لیست آنها موجود است و غالبا شامل بانکها و مراکز نظامی انقلاب اسلامی ایران است .

 

خواجوی افزود: از مهمترین آنها میتوان به نیروی انتظامی، شرکت صنایع دریایی ایران، گروه موشکی کروز، شرکت صنایع الکترونیکی شیراز، وزارت دفاع، هواپیمایی معراج، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی کاسپین ، شرکت صنایع هوایی قدس، شرکت هواپیماسازی ایران، صدا و سیما، وزارت اطلاعات، شرکت کشتیرانی صدرا، شرکت کالای الکترونیک ایران، سازمان صنایع هوایی، قرارگاه قائم، سازمان صنایع دفاعی، دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله، سپاه پاسداران، سازمان صنایع هوا فضا، بانک مهر، بانک انصار و بانک صادرات اشاره کرد.

 

وی با سوال اینکه،کدام عقل سلیم حاضر به خودتحریمی میشود و حکم تضعیف مراکز نظامی خود را امضا میکند؟، بیان کرد: ما از نمایندگان مجلسی که به FATF رای مثبت می‌دهند درخواست داریم تا دلایل خود را در این زمینه بیان کنند.

 

خواجوی درباره تجمع اعتراض امیز دانشجویان گفت: امروز تعدادی از دانشجویان که نسبت به لوایح FATF معترض بودند در واقع طومار های مردمی را با این مسئله اماده کرده اند.

 

وی ادامه داد: این دانشجویان امروز آمده اند تا در کنار یکدیگر و با در دست داشتن این طومارها در و تشکیل زنجیره ی انسانی تقدیم مجلس کنند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار