مسئول معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

اعزام بیش از 2000 دانشجوی کهگیلویه و بویراحمدی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس/ یکی از دستاوردهای راهیان نور بیمه شدن نسل جوان امروزی از تهاجم فرهنگی دشمن است

کاروان های راهیان نور دانشجویی دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد از دهه دوم اسفند ماه به مناطق اعزام خواهند شد و برنامه ریزی و تبث ناملازم جهت اعزام بیش از 2000 نفر از دانشجویان انجام شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : صمد برسیاه معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرکت راهیان نور در امتداد دفاع مقدس و دفاع از ارزش های انقلاب قرار دارد، و با عنایت به اینکه بعد از 40 سال با وجود همه تهدیدات و مانع تراشی های دشمن و تلاششان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، کشورمان همچنان به مسیر پیشرفت و ترقی خود ادامه می دهد نشان دهنده این است که با لطف خداوند و خون شهدا توطئه های دشمن با شکست روبرو شده است.

 

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی چندوقت اخیر کشور افزود: دشمن از طریق جنگ اقتصادی، تلاش می کند که باعث نارضایتی عمومی مردم از انقلاب اسلامی شود اما حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر نشان داد که نقشه های دشمن در کشورمان کارساز نیست.


 یکی از دستاوردهای حرکت راهیان نور، بیمه شدن نسل جوان امروزی از تهاجم فرهنگی دشمن است، ما باید بدانیم که راهیان نور یک سرمایه گذاری مطمئن با بالاترین بازدهی فرهنگی و معنوی است که نتایج آن سال های سال در وجود جوانان و دانشجویان که آینده سازان کشور و انقلاب هستند خواهد ماند.


برسیاه تأکید کرد: ما از مناطقی دیدن خواهیم کرد که شهیدان و رزمندگان ما در اوج مظلومیت و تحریم‌های نظامی و اقتصادی ولی با اقتدار و صلابت و با تأسی از رهنمودهای ولی فقیه در وجب به وجب آن حماسه خلق کردند.


وی تصریح کرد: داشجویان به مناطقی مشرف خواهند شد که سراسر نور است. بوی شهادت، حماسه و ایثار میدهد هدف ما این است که دانشجویان کارنامه‌ی دفاع مقدس را مطالعه کنند و در این سفر که به جد توفیقی برای همه ماست، بتوانید با حماسه‌ها و جانفشانی‌هایی که جوانان ما برای دفاع از این انقلاب و نظام کرده‌اند آشنا شوند و بدانند که اگر در راه حق استوار باشند و به آن ایمان داشته باشند با دست خالی نیز می توانند موانع و دسیسه های کنونی دشمن را از سر راه بردارند .


معاون فرهنگی اردویی بسیج دانشجویی بیان داشت: انتظار ما از دانشجویان بعد از مشرف شدن به مناطق عملیاتی این است که  هر کدام از دانشجویان ما باید سفیری باشند برای جمهوری اسلامی ایران، و بتوانند در این عرصه پیچیده که تشخیص حق از باطل نیاز به بصیرت دارد به روشنگری بپردازند و راه شهیدان دفاع مقدس را در عرصه جنگ نرم و جنگ تمام عیار اقتصادی امروز ادامه دهند.

ما امسال همانند سال های گذشته و بنا به رسالت کاری خود و با همکاری دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی 3 کاروان پیش بینی کرده ایم  که هر کاروان به مدت سه روز از مناطق جنگی جنوب کشور و یادمان‌های دفاع مقدس از جمله دهلاویه، طلائیه، هویزه، شلمچه، اروند، ذولفقاری، معراج شهدا، نهر خین  دیدن خواهند کرد.


محوریت اجرای این اردوها با حوزه های بسیج دانشجویی در دانشگاه ها خواهد بود و برنامه‌های فرهنگی متنوع و غنی شامل بسته‌های فرهنگی، مسابقات دانشجویی، استفاده از راویان سیره شهدا و دفاع مقدس، راویان جنگ نرم در مباحث انقلاب اسلامی و مباحث تخصصی ویژه بانوان و ... در نظر گرفته شده است تا دانشجویان عزیز ضمن بازدید از این مناطق از برنامه‌های فرهنگی نیز بهره‌مند شوند.


این کاروان ها از دهه دوم اسفند ماه به مناطق اعزام خواهند شد و برنامه ریزی جهت اعزام بیش از 2000 نفر از دانشجویان انجام شده است .

 


وی در پایان بیان داشت: جهت برگزاری هر چه بهتر اردوها، با تشکیل قرارگاه مرکزی در سطح ناحیه برنامه ریزی های لازم از ماه ها پیش شروع و کمیته های لازم در ابعاد فرهنگی، پشتیبانی و ... و همچنین کمیته های تخصصی تشکیل شده اند و از افراد صاحب نظر و دانشجویان توانمند و علاقه مند استفاده شده است تا ان شاالله به بهترین نحو اردوها انجام شوند .

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار