اولویت سفر راهیان نور دانشجویی با اعزام نخبگان کرمانشاهی است

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: اعزام نخبگان دانشجویی در اولویت سفر راهیان نور قرار دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : سرهنگ مجتبی بیاتی در نشست هماهنگی اعزام راهیان نور دانشجویی که امروز در بسیج دانشجویی برگزار شد اظهار داشت: باید دانشجویان نخبه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را شناسایی و آن‌ها را با سفرهای معنوی همچون راهیان نور جذب بسیج کرد.

 

وی با اشاره به اینکه همه دانشجویان بسیجی باید در راستای ترویج انقلاب اسلامی گام موثری بردارند، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری تفکر انقلاب اسلامی برای مقطع خاص اول انقلاب نبود و همیشه در نظام مقدس جمهوری اسلامی به تفکر و ارزش‌های انقلاب اسلامی نیازمند هستیم.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه، با بیان اینکه کارهای خود را با ترویج فرهنگ ارزشی انقلاب اسلامی سازگار کنیم، بیان کرد: یکی از راه‌ها برای تفکر انقلاب اسلامی راهیان نور است و سیره شهدا و رزمندگان ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در راهیان نور استنباط میشود.

 

وی با اشاره به اینکه جامعه، با تفکر انقلاب‌گری موفق خواهد بود، خاطرنشان کرد: هرجایی از مسائل و موضوعات کشور با مدیریت جهادی وارد نشدیم در آن موقعیت دچار مشکل شدیم و لذا در جامعه به‌ویژه دانشگاه‌ها باید مروج تفکر انقلاب اسلامی باشیم.

 

بیاتی با اشاره به اینکه اگر 10درصد از دانشجویان  فارغ‌التحصیل  دانشگاهها در راستای  تفکر ناب انقلابی قدم بردارند، جامعه بیمه خواهد شد، عنوان کرد: برنامه‌ریزی مناسب در اردوهای زیارتی راهیان نور باعث تأثیرگذاری بیشتر بر زائران مناطق جنگی دفاع مقدس خواهد شد و خاطره‌ای به یاد ماندنی در اذهان رقم خواهد زد.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، تطبیق اقتصاد مقاومتی با راهیان نور  را کار ارزشمندی دانست و گفت: راوی اقتصادی در راهیان نور کار ارزشمندی است، زیرا دشمن در تلاش است که روحیه مقاومت را به‌ویژه در بحث اقتصادی از ملت ایران بگیرد و خطرناکترین بخش مسئله این است که ما در اقتصاد مقاومتی موفق نباشیم.

 

وی با بیان اینکه دانشجویان باید در راهیان نور بیشتر وارد شوند، بیان کرد: قبل از اردو و به‌ویژه بعد از اردو با ارسال پیامک به شرکت کنندگان میتوان بخشی از طرح واجب تداوم را انجام داد، یعنی پس از اردو هم با افراد شرکت کننده ارتباط داشته باشیم و هر از گاهی خاطرات آن اردو و اهداف و اغراضش تجدید شود.

 

بیاتی با بیان اینکه مبدأ راهیان نور دانشجویی بود و تحول آن نیز باید  دانشجویی باشد، بیان کرد: تمام دانشجویانی را که در سایت ثبت نام کردند به راهیان نور دانشجویی فرستاده خواهند شد، اما باید دانشجویان نخبه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را شناسایی و آنها را با سفرات معنوی همچون راهیان نور جذب بسیج نمود.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ضمن با اهمیت دانستن تبیین جهاد و دفاع مقدس برای نسل امروز بیان کرد: امروز راهیان نور بستری را فراهم کرده است تا بتوان به وسیله آن دستاوردهای دفاع مقدس را برای دانشجویان تبیین کرد و اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور سبب آشنایی آنان با مناطق عملیاتی و یادمانهای دفاع مقدس شده و نقش موثری در انتقال حقایق و ارزش‌های اسلامی و اعتقادی به آنان دارد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار