یادواره87شهید دانشجوی کهگیلویه و بویراحمد و شهید گمنام دانشکده فنی و حرفه ای دختران برگزار شد/ پس از گذشت 1 سال مسئولان استانی به وعده خود در خصوص احداث یادمان شهید گمنام عمل نکردند + تصاویر

اولین سالگرد تدفین شهید گمنام در دانشگاه فنی و حرفه ای دختران یاسوج و گرامیداشت 87 شهید دانشجوی استان با حضور مسئولان استانی و محلی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : اولین سالگرد تدفین شهید گمنام دانشگاه فنی و حرفه ای دختران شهر یاسوج و گرامیداشت 87 شهید دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور جانشین فرماندهی سپاه فتح استان، معاون سیاسی استاندار، جمعی از مسئولان و دانشجویان دانشگاه های شهر یاسوج در دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سرهنگ جهانگیر انصاری، جانشین فرماندهی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی با توجه به موقعیت ایران در خاورمیانه و اینکه کشورهای منطقه آن را به عنوان ژاندارم آمریکا می شناختند موظف به اجرای دستورات بی چون و چرای استکبار جهانی در منطقه بود، اما به رهبری امام خمینی(ره) آن پیر فرزانه مردم و کشور ما استقلال پیدا کردند و پیشرفت های امروز در حوزه های علمی، پزشکی، دفاعی و... را مدیون همین استقلالی هستیم که با خون فرزندان این مرزبوم به دست آمده است.

وی افزود: ما مسئولان و بخصوص جوانان و نسل سوم و چهارم به عنوان آینده سازان این کشور باید با زندگی نامه شهدا و تفکر شهدا آشنا شویم و از آنان الگو بگیریم.

انصاری اظهارکرد: در طول چهل ساله انقلاب اسلامی با وجود همه جنگ های که به ما تحمیل شد، چه 8 سال دفاع مقدس، چه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی، تحریم های خصمانه و امروز جنگ تمام عیار اقتصادی که به ملت ما تحمیل شده مردم با بصیر روز افزون و عنایت خون همین شهدا است که این موانع را پشت سر می گذارند.

جانشین فرماندهی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مگر استکبار جهانی وعده نداده بودند که "تابستان داغی" را برای مردم ایران و انقلاب اسلامی تدارک ببیند؟ مگر قرار بر این نبود که جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را نخواهیم دید و آن را در چشم مردم به زهر تبدیل خواهند کرد؟ اما خروش مردم شریف و غیور ایران اسلامی و ایران مستقل را دیدید.

انصاری تصریح کرد: همه ی سرمایه و نیروی که استکبار جهانی و هم پیمانان ملعونش در اتاق فکرشان صرف ضربه زدن به ملت ایران و انقلاب اسلامی طی سال اخیر کردند، خروجی اش شهادت پاسداران ما در سیستان و بلوچستان بود. آنها فکر می کنند چنین اقداماتی ملت ما را خواهد ترساند اما ملت شهید پرور ما ثابت کرده اند در راه دفاع از انقلاب اسلامی جانشان کم ارزش ترینِ چیزها در نظر آنان در دفاع از آرمان های انقلاب و میراث امام خمینی(ره) است.

وی ادامه داد: دشمن در صدد است که ریشه توان علمی کشور را بخشکاند، زیرا ایران جغرافیای تولید علمی را در دنیا تغییر داد و در حال حاضر 11.5 برابر میانگین جهانی ما تولید علم داریم. در بسیاری از حوزه های علمی،فناوری، پزشکی دارو و... جزء 5 کشور برتر دنیا هستیم.

جانشین فرماندهی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همین شما دانشجویان و دانشمندان ما هستید که با تلاش و تفکر خود دشمن را به پشت میز مذاکره کشانده اید و به دنیا ثابت شد که استکبار جهانی و کشورهای هم پیمانش چقدر غیرقابل اعتماد است، و بی راه نیست که بگوییم امروز دانشگاه جبهه اصلی ماست.

انصاری اضافه کرد: در جنگ نرم امروزی، جنگ اندیشه هاست، از شما دانشجویان می خواهم که اهل مطالعه باشید و تا علم‌تان را بالا نبرید بصیرتتان بالا نخواهد رفت، قطعاً شما باید سکان پست های مهم را در آینده بگیرد و با بصیرت خود از دسیسه های و نقشه های دشمن غافل نشوید.

فرزانه آرامش، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران یاسوج گفت: به جرأت می توانم بگویم از زمانی که پیکر مطهر این شهید در دانشگاه ما تشییع شده است، آثار معنوی آن به وضوح هم برای بنده و هم برای دانشجویان قابل لمس است.

وی افزود: عده ای شبانه روز در تلاش هستند که با هجمه های فراوان فرهنگ شهادت و تأثیر شهدا در زندگی ما و جوانان ما بخصوص دانشجویان را تغییر دهند، اما بنده به عینه شاهد کرامت های مختلف پس از تدفین این شهید گمنام در دانشگاه هستم.

 

آرامش اضافه کرد: متأسفانه با وجود قول هایی که مسئولان استانی برای احداث یادمان این شهید بزرگوار داده بودند با وجود پیگیرهای صورت گرفته کمکی در این زمینه به ما نشد و خودمان با رایزنی هایی که با خیرین و کمک دانشجویان داشتیم اقدام به احداث این یادمان کرده ایم.

 

مندنی سعیدی، یکی از یادگاران دوران دفاع مقدس نیز در این مراسم گفت: جامعه ایثارگران استان عبور از"اروند رود" و تصرف بخشی از تیپ 110رژیم بعث عراق با 800نفر اسیر بود.

وی افزود: امنیت پایدار در شمال شرق، شمال غرب و در جنوب کشور مرهون جامعه ایثارگران است.

 

 

 

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار