به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سیرجان

سومین یادواره دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان برگزار شد

سومین یادواره دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان برگزار و ازسه مادر شهید مفقود الاثر تجلیل شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی گفت: تکریم شهیدان، تکریمِ ایثار و اخلاص است؛ تکریم دل های نورانی و جانهای لبریز از صفا و نورانیّت است.

علی سلیمی دریابیگی افزود: در راستای برگزاری کنگره ۶۵۰۰شهید استان کرمان وسالگرد دوشهید گمنام دانشگاه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان سومین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان وتجلیل از سه مادر شهید گمنام با حضور پرشور دانشجویان،اساتید،ریئس ومعاونین دانشگاه آزادسیرجان، مادران شهدای گمنام،امام جمعه،فرماندار،جانشین سپاه مقاومت،رئیس ومعاون بنیادشهید، و دیگر مسئولین ادارات شهرستان  باحضور سخنران دکتر علیرضا منظری توکلی معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور و رئیس مرکز سما دانشگاه آزاداسلامی کشور در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان برگزار شد.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در این یادواره ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) اظهار کرد: حضرت زهرا(س) اسوه‌ نمونه برای مادران است. حضرت زهرا(س) مادر شهید، همسر شهید و مظهر کامل یک زن برای الگو قرار گرفتن جامعه و جوانان ما است.

علیرضا منظری توکلی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: مسئولان باید متوجه باشند که این مردم لایق‌ترین انسان‌ها در طول قرون و اعصار هستند و وای بر ما اگر در خدمت به این مردم کوتاهی کنیم.

وی عنوان کرد: نکته مهمی که در وصیت‌نامه همه شهیدان وجود دارد و میراث گرانبهایی است که به جا مانده، توصیه عزیزان به احترام گذاشتن به پدر و مادر است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. الگوی این توجه سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی است.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: میشل فوکویاما پژوهشگر و تاریخ‌نگار ژاپنی در کنفرانسی در اورشلیم با عنوان بازشناسی هویت شیعه که توسط صهیونیست‌ها برگزارشد گفت، شیعه پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست. پرنده‌ای که دو بال دارد یک بال سبز و یک بال سرخ. بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالتخواهی اوست و بال سرخ همان شهادت است و آنچه موجب جدا نشدن این دو بال از همدیگر می‌شود زره ولایت فقیه است؛ چراکه شیعه در انتظار عدالت به سر می‌برد و امیدوار است.

منظری توکلی مطرح کرد: انسان امیدوار شکست‌ناپذیر است و نمی‌توانید انسانی را تسخیر کنید که مدعی است کسی خواهد آمد که در اوج ظلم و جور، دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد. افق پرواز شیعه با این دو بال خیلی بالاست و تیرهای زهرآگین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و ... به آن نمی‌رسد. از نظر فوکویاما شیعه بُعد سوم هم دارد که بسیار مهم است. این پرنده زرهی به نام ولایت‌پذیری بر تن دارد.در بین مذاهب اسلامی، شیعه تنها مذهبی است که نگاهش به ولایت فقهی است. یعنی فقیه می‌تواند ولایت داشته باشد. و ما باید قدردان وجود ولایت فقیه باشیم.وی توضیح داد: یک رویداد بسیار مهم بعد از راهپیمایی ۲۲ بهمن و در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی اتفاق افتاد و آن انتشار بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری است که به نظر من یکی از رسالت‌های مهم استادان، معلمان، دانشجویان، دانش‌آموزان و آحاد ملت بزرگ ایران توجه به تک‌تک جملات این بیانیه است. بیانیه‌ای که سرتاسر حکمت است.

دکتر منظری توکلی در ادامه به تحلیل بخش‌هایی از این بیانیه پرداخت و بیان کرد: یکی از فرازهای این بیانیه در مورد ماندگاری انقلاب اسلامی است و مقام معظم رهبری با توجه به اصل فطرت تأکید می‌کنند که انقلاب اسلامی پابرجا خواهد ماند تا به دست صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج) سپرده شود.

در ادامه این مراسم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر اظهار کرد: امروز زینت‌بخش این مراسم معنوی مادران انتظار هستند؛ مادرانی که با سرمشق گرفتن از حضرت زهرا(س) زیباترین جلوه‌های انسانی را آفریدند.

علی یعقوبی‌پور، خطاب به مادران شهدای گمنام گفت: پیشرفت‌های ایران اسلامی مرهون رشادت و از خودگذشتگی فرزندان شماست و شما با صبوری و استقامت در سال‌های انتظار، رضایت پروردگار را بر رضایت خویش ترجیح دادید.

وی تشریح کرد: برگزاری یادواره شهدا گمنام تلنگری است که فراموش نکنیم ، این آرامش و آسایش کنونی ما مدیون خون شهدا است. آنها خالصانه رفتند و امیدوارم ما که مانده‌ایم قدردان خون ریخته آن بزرگواران باشیم.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی سیرجان خطاب به دانشجویان اظهار کرد: جامعه نیاز به حرکت و پویایی دارد، از سختی و مشکلات نهراسید؛ چراکه این راه به راحتی هموار نشده است، در مسیر شهدا گام بردارید تا ایران اسلامی هر روز با سرعت بیشتری به سوی اهداف خود پیش برود.

امام جمعه سیرجان نیز در این مراسم با تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و گرامی داشت روز زن و روز مادر و برشمردن صفات و ویژگی های آن حضرت گفت: حضرت فاطمه (س) را کسی جز پیامبر (ص) و امیرالمومنین(ع) نشناخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدمحمود حسینی بیان کرد: ما شهدا را نمی‌شناسیم و نمی‌دانیم چه مقام و منزلتی نزد خداوند متعال دارند، بنابراین باید سعی کنیم راهشان را ادامه دهیم و خون پاکشان را حفظ کنیم و در مسیر آنها حرکت کنیم.

وی افزود: کسی درددل پدر و مادر شهدا به ویژه شهدای گمنام را که سال‌ها منتظر هستند نمی‌داند و نمی‌فهمد؛ بنابراین باید به مقام صبر، بردباری و حوصله آنها ارج بنهیم و آن را گرامی بداریم؛ چراکه می‌گویند شهدای گمنام همان‌هایی هستند که در آسمان‌ها معروفند.

امام جمعه سیرجان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم گفت: همه باید این بیانیه را به دقت مرور و پیاده کنیم.

حسینی افزود: دلیل اینکه مقام معظم رهبری در این بیانیه بیشتر جوانان را خطاب قرار دادند این است که مدیریت کشور در حال و آینده یعنی در زمان انقلاب امام زمان(عج) برعهده جوانان است؛ به همین دلیل جوانان باید قدر خودشان را بدانند و به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه ویژه نشان دهند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار