در جلسه توجیهی خادمین و مسئولان کاروان راهیان نور دانشجویی دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

خادمی راهیان نور دانشجویی یکی از جلوه های زیبای عاشقی و خودسازی معنوی و بازگشت به خویشتن خویش است / خادمی زائران شهدا ،کم تر از فرماندهی و خادمی فرماندهان جوان دوران دفاع مقدس نیست

هیچ مکتوبه ای نمی تواند مثال راهیان نور به نسل های جوان ما بگوید که نسل های انقلابی شما در ۸سال جنگ تمام عیار با چه کیفیتی و چگونه در مقابل خصم استخوان هایشان خرد شد و چگونه به خاک و خون افتادند تا امروز در آسایش و آرامش زندگی نماییم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : جلسه توجیهی خادمین و دست اندار کاران کاروان راهیان نور دانشجویی دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته با حضور دکتر مهدوی مسئول بسیج دانشجویی، حاج آقا شریفی نژاد مسئول حوزه نمایندگی این سازمان و خادمین کاروان ها برگزار شد.
 

دکتر مهدوی مسئول بسیج دانشجویی ضمن عرض خداقوت و دست مریزاد به خادمین و عزیزانی که در این یکی دوماهه اخیر، روزانه در تلاش بودند که اردوی امسال با شرایط و امکانات بهتری برگزار شود گفت: اگر راهیان نور نبود امروز دفاع مقدس  بعد از سه دهه هنوز سکه رایج جامعه نبود .


وی افزود: به تعبیر شهید خرازی، مطبوعات جنگ را درشت می نویسند ولی درست نمی نویسند و لذا اگر راهیان نور نبود قطعا جنگ ممکن بود درشت نوشته می شد اما در درست نوشتن و بیان کردن آن مسئله بوده است ؛ درنظام دینی و تجربه تاریخ اسلام بهترین نقل ها،نقل سینه به سینه است : اکنون گزاره های متعدد دفاع مقدس قبل از آنکه در کتب محفوظ باشد در سینه هامحفوظ هست .  راهیان نور بود و هست که  الگوی دفاع مقدس و حماسه های رزمندگان اسلام را عینا وسینه به سینه به نسل های بعد منتقل می کند . یکی از جنبه های فن‌آورانه راهیان نور ،استخراج منابع و مبانی اندیشه ای در ۸سال دفاع مقدس و عملیات های جنگ تحمیلی  و تبیین آنهاست.


مهدوی تصریح کرد: مقام معظم رهبری راهیان نور را یک فناوری دانستند ؛ در اردوهای راهیان نور دانشجویی باید مصداق این فناوری به کمک دانشجویان  خادم راهیان نور و زائران شهدا ابزار کشف گنج های نهفته در جنگ باشد.و در اردوی راهیان نور باید بیشترین استفاده از فناوری راهیان نور شود .


وی بیان داشت: یکی دیگر از  جنبه های فن‌آورانه راهیان نور دانشجویی ؛فرصت مناسب کادرسازی و تمرین مسئولیت در شرایط متفاوت است .تمام تلاش دشمن پس از شکست در جنگ ۸ساله ؛فراموشی و به تاریخ سپاری ۸سال دفاع مقدس ما بود که همین فناوری راهیان نور بود که مانع فراموشی دفاع مقدس و ارزش های آن شد .


وی اذعان کرد: جنبه دیگر فناوری راهیان نور ،عمق بخشی فرهنگ ایثار در دل میلیون ها خانواده ایرانی و حتی غیر ایرانی است که بوسیله راهیان نور انجام شد .خادمان و دست اندرکاران راهیان نور دانشجویی باید فراتر از صرف حضور و جنبه های شخصی و خودسازی آن ؛خود نمونه ی الگو و سبک زندگی و مدیر و فرمانده شاخص و تراز انقلاب باشند و به نوعی در عمل و بیان ، راوی انقلاب و دفاع مقدس هم باشند


دکتر مهدوی گفت: خادمی زائران شهدا ،کم تر از فرماندهی و خادمی فرماندهان جوان دوران دفاع مقدس نیست . کاری که راهیان نور و راویان و خادمان این حرکت فرهنگی در انتقال ارزش های دفاع مقدس به بطن جامعه و نسل های بعدی داشتند و دارند؛ از عهده هیچ مکتبی و مکتوبه بر نمی آید .


دفاع مقدس بخش مهمی از زندگی انقلابی ماست و راهیان نور پل مستحکم و دقیقی است که نسل ها را یکی پس از دیگری به این هویت انقلابی متصل می کندوباعث هویت بخشی به نسل ها می شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان تأکید کرد: هیچ مکتوبه ای نمی تواند مثال راهیان نور به نسل های جوان ما بگوید  که نسل های انقلابی شما در ۸سال جنگ تمام عیار با چه کیفیتی و چگونه در مقابل خصم استخوان هایشان خرد شد و چگونه به خاک و خون افتادند تا امروز در آسایش و آرامش زندگی نماییم. راهیان نور صدقه جاریه و از برکات شهداست که به ما ارزانی شده است و باید قدر دان باشیم.


اقتباس روحیه جهادی و فرهنگ ایثارگری از دیگر جنبه های فناوری راهیان نور است. راهیان نور فرصت بسیار مناسبی برای کادرسازی و نقش آفرینی و تمرین مسئولیت پذیری برای  بسیج دانشجویی دانشگاه هاست .


خادمی راهیان نور دانشجویی یکی از جلوه های زیبای عاشقی  و خودسازی معنوی و بازگشت به خویشتن خویش است .
 

انتهای پیام

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار