یادداشت/امین اردشیری

فراخوان انقلاب سوم

بی شک در کنار همراهان راستین انقلاب،مصادیق انقلابیون خسته نیز حضور دارند که یا توان همراهی مسیر پیش رو، که لازمه ی آن نشاط جوانی، شجاعت، روحیه عدالت خواهی و فساد ستیزی و... می باشد را ندارند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / امین اردشیری دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های کازرون یادداشتی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

انقلاب ها را به صرف شعار و آرمان های ابتدایی نمی توان قضاوت کرد و باید منتظر بود غنچه تبدیل به محصول شود و سپس آنچه می خواستیم و آنچه هست را در کنار هم دید و ببینیم کجا ایستاده ایم؟ بتوان نقاط ضعف و قوت را دید و سپس تصمیم گرفت به کجا و چگونه رفت؟


همانطور که رهبری اشاره کردند" فاصله‌ی میان بایدها و واقعیّت ها، همواره وجدان های آرمان‌خواه را عذاب داده و می‌دهد "و شاید به همین دلیل این  ضروت احساس می‌شود که باید انقلابی درون انقلاب ۵۷ رخ دهد و آن را به ریل اصلی خود بازگرداند، که چگونه طی شدن آن را رهبری در بیانیه خود که شاید بتوان آن را فراخوانی برای انقلاب سوم خواند، اعلام کردند که "جمهوری اسلامی برایش مهم است چرا بماند؟ و چگونه بماند؟"
شاید اولین مسئله ای که به ذهن برسد این باشد چرا رهبری جوانان را مخاطب اصلی قرار داد؟
بی شک در کنار همراهان راستین انقلاب،مصادیق انقلابیون خسته نیز حضور دارند که یا توان همراهی مسیر پیش رو، که لازمه ی آن نشاط جوانی، شجاعت، روحیه عدالت خواهی و فساد ستیزی و... می باشد را ندارند و یا از قطار انقلاب پیاده شده و در حال سهم خواهی از سفره انقلاب بوده که به تعبیر یکی از دوستان اینها خطرناک ترین دستاور انقلاب هستند.


و همچنین با توجه به اینکه برای برافراشتن پرچم جهاد علمی، عدالت خواهی و فساد ستیزی، اصلاح ساختار اقتصادی و ایجاد اقتصادی مستقل با تکیه بر اصول اقتصاد مقاومتی که تا به حال انجام نشده(وقتی رهبری می گویند"عملکردهای ضعیف اقتصاد کشور را از بیرون و درون دچار چالش ساخته "یعنی  اصلاح طلب، اصولگرا، لیبرال ، کارگزاران، مدعیان گفتمان عدالت، اعتدال گرا و... در این زمینه شکست خوردند)، استقلال خواهی و ترویج آزادی اجتماعی و.....لازم است به تعبیر رهبری "جوانان شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیّت دهند"و شکافی که بین مدیران نسل اول انقلاب و جوان معتقد به آرمانهای انقلاب ایجاد شده ترمیم شود و مدیرانی که دهه پنجم مدیریتی خود را تجربه می کنندو عشق به خدمت نمی گذارد کمی به خود استراحت دهند عجالتا عرصه را به جوانان واگذار کنند تا اولین قدم که اصلاح مجریان گام دوم انقلاب و به اصطلاح هیئت حاکمه است آغاز شود.

و اما مسئله اساسی دیگر اینکه سالهاست برخی معتقدند قبل از بیان سیاست ها، در نگاه و استراتژی باید بر سر یکی از به زعم آنها بنیادی ترین موانع و چالش هابه اجماع رسید، که آیا ما می خواهیم انقلاب اسلامی یا جمهوری اسلامی باشیم؟که رهبری در این بیانیه با بیان اینکه انقلاب مردم ایران در ابتدای وجود باعث بوجود آمدن تقابل دوگانه‌ی جدید" اسلام و استکبار"در عرصه بین الملل شد و در تبیین موقعیت فعلی صحنه جهانی نیز اشاره ای به پدیده‌هایی که تحقق یافته یا در آستانه‌‌ی ظهورند از قبیل "تحرّک جدید نهضت بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت در برابر سلطه‌ی آمریکا و صهیونیسم؛ شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا و زمین‌گیر شدن همکاران خائن آنها در منطقه"اشاره کرده و گسترش حضور قدرتمندانه‌ی سیاسی جمهوری اسلامی در غرب آسیا و بازتاب وسیع آن در سراسر جهان سلطه را یکی از مولفه های گام دوم انقلاب در روابط خارجی برشمردند که امیدواریم این ابهام برای دوستان رفع شده باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha