مسئول امور روحانیون سپاه حضرت عباس(ع) استان

دعای عرفه، گنجینه نجات بخش امام حسین(ع) برای بشریت است/ تکیه بر خداوند متعال تنها رمز پیروزی رزمندگان در جبهه اقتصادی

مسئول امور روحانیون سپاه حضرت عباس(ع) استان عاشورا محصول دعای عرفه عنوان کرد و گفت:دعای عرفه همچون ذکر یونسیه نجات بخش انسان در اعماق تاریکی ها است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / حجت الاسلام حسین نوری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه اردبیل و مسئول امور روحانیون سپاه حضرت عباس(ع)  در جمع دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای اردبیل به تبیین نوع نگاه ها در افراد پرداخت و با بیان اینکه حوادث تند و تیز انسان های مومن را نمی شکنند، گفت: افراد مومن با قرار گرفتن در مسیر  حوادث پرورش یافته و بالنده می شوند.

وی به مفاهیم زیارت رجبیه اشاره کردو گفت: وقتی خداوند متعال بلای کربلا را به انبیاء نشان داد، همه ارکان آسمان و زمین بر مصائب امام حسین(ع) گریه کردند.

نوری در ادامه سخنان خود به تبیین اختلاف دیدگاه در انسان ها پرداخت و گفت:با مقایسه حافظ و صادق هدایت این شاهزاده قجری به راحتی می توان فهمید که نوع نگاه تا چه اندازه می تواند انسان را به حد اعلی برده و یا وی را به اعماق جهنم هدایت کند.

وی به فراز هایی از دعای عرفه نیز اشاره کرد و گفت: دعای عرفه گنجینه امام حسین(ع) برای بشریت است.

مسئول امور روحانیون سپاه حضرت عباس(ع) استان عاشورا محصول دعای عرفه عنوان کرد و گفت:دعای عرفه همچون ذکر یونسیه نجات بخش انسان در اعماق تاریکی ها است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه اردبیل در ادامه سخنان خود به نگاه شهدا نیز اشاره کرد و گفت: نگاه شهدا نگاه الهی است چراکه شهدا اثبات کردند اگر نگاه انسان الهی باشد خداوند متعال با امدادهای الهی خود زمینه های ظفر و پیروزی را در انسان ها فراهم می کند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در گام اول انقلاب نگاه الهی داشت و با تکیه بر خداوند متعال انقلاب را آغاز کرد، گفت: رمز پیروزی رزمندگان اسلام در جنگ 8 سال دفاع مقدس نیز دیدگاه الهی بود بنابراین وظیفه ما نیز در عرصه فعلی که جنگ نرم و جنگ اقتصادی است، ترویج نگاه الهی در بین مسئولان است چراکه تاریخ در قضیه برجام  گواهی می دهد که نگاه به دشمن اشتباهی بیش نdست و سرانجام آن نیز ذلالت و فلاکت است.

نوری در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان ضمن ابراز خشنودی از این رویداد مهم، خاطر نشان کرد: این دیدار در واقع دمیدن نفس تازه‌ای در بدن جبهه مقاومت بود.

وی در پایان سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: توجه به جوان و علم از جمله مهمترین ویژگی های این بیانه است که نشان می دهد، رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تداوم انقلاب چشم امید به جوانان دارند چراکه همین جوانان می توانند با نگاه الهی خود گام دوم انقلاب را به خوبی به پیش ببرند.

انتهای پیام/ج

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار