تشکیل زنجیره انسانی دانشجویان دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد در حمایت از کارگران سد چم شیر گچساران/ دانشجویان: از کارگرانی که چهارده ماه حقوق دریافت نکرده اند و از حقوق آنها دفاع می کنیم/ مسؤولان ارشد استانی پاسخگوی مطالبه گری دانشجویان شدند + تصاویر

جمعی از دانشجویان مختلف استان با حضور در مقابل استانداری به مطالبه گری در خصوص وعده های محقق نشده مسوولان در قبال کارگران سد چم شیر پرداختند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : جمعی از دانشجویان مختلف استان با حضور در مقابل استانداری به مطالبه گری در خصوص وعده های محقق نشده مسوولان در قبال کارگران سد چم شیر پرداختند. 

 

دانشجویان پس از اینکه ضر‌ب‌الاجل 10 روزه خود برای پرداخت حقوق معوقه کارگران سد چم‌شیر پایان یافت و اقدام قابل توجه و مؤثری از طرف مسئولان مشاهده نکردند با حضورجلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نشست نفسگیری را با مسؤولان استانداری برگزار کردند. دانشجویان حاضر  علت تجمع خود را عدم پرداخت حقوق کارگران سد چم شیر دانستند و خواستار تعیین تکلیف و تضمین مسئولان برای پرداخت مطالبات معوقه کارگرانی شدند که 14 ماه است حقوقی دریافت نکرده اند

 

یکی از دانشجویان بیان داشتند: از آنجایی که  مطالبات قشر کارگران سد چم شیر توسط مسوولان استانی نظیر نماینده استان، استاندار، و فرماندار پیگیری نشده است،  دانشجویان در حمایت از آنها تصمیم بر مشخص کردن زمان دقیق مطالبات این کارگران از طریق حضور در جلوی استانداری و دیدار و گفت و گو با مسوولان در جهت حمایت از حقوق آنها صورت دادند.

 

از دیگر دانشجویان در  خصوص کارگران سد چم شیر بیان کرد: حضور دانشجویان در این مکان به معنای تایید نظام و انقلاب است، زیرا یکی از اهداف انقلاب مبارزه با تبعیض و بی عدالتی و حتی مدیریت نامناسب مسوولان است.

 

وی بیان کرد: قشر دانشجو برای حمایت از کارگران در این مکان حاضر شده در حالی که خود آنها به دنبال منفعت خاصی نیستند و می خواهند که نظارت و شفافیتی برای این موضوع صورت گیرد تا وضعیتی از  حقوق معوقه کارگران سد چم شیر مشخص شود.
 
 
 
وی اضافه کرد: یکی از اهداف این مطالبه گری این است که جریان های معاند از ضعف مدیریتی برخی از مسوولان به عنوان ابزاری علیه انقلاب و نظام استفاده نشود.
 
 
در ابتدای این نشست محمدصادق شهبازی دبیر سابق تشکیلات عدالتخواه دانشجویی کشور با بیان قصه کنونی وضعیت کشور اظهار کرد: ماجرای وضعیت کنونی ما به خاطر تحریم‌ها نیست بلکه قصه انبوه ناکارآمدی مسؤولان است.
 

این فعال دانشجویی ادامه داد: معلوم است که وقتی برخی از مسؤولان حقوق نجومی می‌گیرند و در عوض کارگرانی هستند که 12 ماه حقوق معوق دارند پس کار جای دیگری اشکال دارد.

وی مطالبه‌گری دانشجویان را بدون شعار دادن و برخورد هیجانی یک اصل مهم برای رفع تبعیض دانست و گفت: وقتی به فرمایشات رهبری توجهی نمی‌شود که در اصل 44 چهار و در چندین بند از آن به اصل نظارت و شفاف‌سازی فرمان داده می‌شود شاهد چنین وضعیتی هستیم.

 

در ادامه دانشجویان با بیان اینکه بسیج دانشجویی و دانشجویان بسیجی برای احقاق حقوق کارگران اخراجی سد چم‌شیر تا پایان راه را خواهند رفت افزود: ضرب‌الاجلی تعیین کردیم که متاسفانه نه استاندار و نه فرماندار و نه نماینده مجلس توجهی به آن نکردند و امروز با حضور در استانداری تا تعیین تکلیف این کارگران به مطالبه‌گری ادامه می‌دهیم.

در این میان مدیر حراست استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تدبیر خود از دانشجویان خواست تا همگی با حضور در نمازخانه استانداری حرف مسوولان استانی را بشنوند که چنین شد و مسؤولان ارشد استان از معاون سیاسی تا معاون عمرانی و رئیس دفتر استاندار و مدیرکل کار و رئیس تامین اجتماعی استان پاسخگوی مطالبه گری دانشجویان شدند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار در این نشست با بیان این که استاندار و بقیه مسؤولان استانی هم به فکر رفع این مشکل هستند اظهار کرد: اگر شما دانشجویان پی‌گیر این مشکلات هستید یقین بدانید که ما مسؤولان شب به خواب نمی‌رویم.

 
 
 معاون سیاسی استانداری در خصوص آخرین وضعیت کارگران سد چم شیر  در حضور دانشجویان بیان کرد: من روحیه مطالبه‌گری شما دانشجویان را تحسین می‌کنیم اما بدانید که استاندار با همه دوندگی 350 میلیارد تومان برای ساخت این پروژه در دولت تصویب کرد که متاسفانه به دلیل نبود منابع تاکنون نقدینگی نداشته‌ایم اما پی‌گیر رفع مشکل کارگران این پروژه هستیم.شما دانشجویان جهت کمک به امور جامعه  فعال هستید، ولی باید مطالبات به صورتی باشد که سبب سوء استفاده نشود.
 
 
 
نظری عنوان کرد: با حضور کمیسیون کارگری نهایتا تعیین شد سازمان تامین اجتماعی باید  به آنها بیمه اختصاص دهد و بودجه های لازم آزاد شود تا مشکل کارگران حل شود و باید گفت این مشکل یک مشکل کشوری است، همین امروز آقای نور محمدی از طرف تامین اجتماعی برای پیگری این موضوع حضور پیدا کرده است. 
 
 
نظری گفت: شما قشر دانشجو باید دقت کنید هرگونه حرکتی که  معاندان از این مسائل سوء استفاده می کنندبه ضرر نظام است پرهیز شود که یکی از دانشجویان گفت: برای حمایت از کارگرانی که دوازد ماه حقوق دریافت نکرده اند و از حقوق آنها تا تعیین تکلیف دفاع می کنیم که همان تایید ارزش های انقلاب است و در این مطالبه گری هیچ گونه جهت گیری سیاسی و گروهی نیست بلکه هدف حمایت از  مطالبات اقشاری است که مطالبات آنها پرداخت نشده است.
 
 

در ادامه  مجتبی مرادی رئیس دفتر استاندار  قول اصلی برای پرداخت مطالبات را داد و گفت: از امروز چندین بار تماس تلفنی با استاندار داشته‌ام و علی‌رغم این که در جلسه استانداران در تهران هستند اما خود این موضوع را پی گیری می‌کنند.

 

وی در ادامه خبری داد که دانشجویان به دنبال تحقق آن بودند:   که آن هم پرداخت بخش اعظمی از مطالبات کارگران سد چم‌‌شیر بود که به زودی پرداخت خواهد شد.

آن گونه که مرادی رئیس دفتر استاندار و در ادامه نورمحمدی و سپس پروانه نیک‌مرام مدیرکل کار استان در جمع دانشجویان بیان داشتند، قرار است مبلغ 7 میلیارد تومانی را که تامین اجتماعی از شرکت سابیر بلوکه کرده بود آزاد کند و این مبلغ به حساب کارگرانی واریز شود که جمعا روی هم 8.5 میلیارد تومان مطالبات دارند.

 
در پایان نماینده یکی از دانشجویان در خصوص آخرین وضعیت  مطالبات کارگران سد  چم شیر و خروجی جلسه در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: در این جلسه مقرر شد که طبق مصوباتی که صورت گرفت در چند روز آینده تامین اجتماعی پیگیر مبلغ 7 میلیارد تومان بلوکه شده به علت مشکلات و اختلافاتی که وجود دارد باشند و در صورت آزادی این مبلغ بخش اعظمی از مطالبات این قشر پرداخت می شود.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار