شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس خطاب به رئیس سازمان بازرسی این استان:

6000000000 ریال اعتبار بهزیستی بدون گزارش هزینه کرد/درخواست دانشجویان برای پیگیری از رییس سازمان بازرسی استان فارس

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در نامه‌ای به رئیس سازمان بازرسی استان فارس خواستار رسیدگی به مسائل مربوط به کارتن خواب های کشور شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در خصوص مسئله کارتن خواب ها به کاظم اکرمی رئیس سازمان بازرسی استان فارس نامه‌ای نوشت.

متن این نامه به شرح زیر است:

مبارزه با فساد اداری و فساد اقتصادی و سوء استفاده از امکاناتی که قدرت در اختیار افراد می گذارد-چه سوءاستفاده مالی و چه سوءاستفاده سیاسی-از اصول انقلاب است و باید رعایت شود.امام خامنه ای(مدظله العالی)


ریاست محترم سازمان بازرسی استان فارس و منطقه 3 کشور
جناب آقای قاضی کاظم اکرمی

سلام علیکم؛
     نیک مستحضرید که یکی از آسیب های اجتماعی گریبان گیر کلان شهر شیراز ،معضل کارتن خوابی است.طبق آمار دستگاه های مسئول در حال حاضر حدودا 1100 نفر زن و مرد کارتن خواب در شیراز وجود دارد،که بالای 90 درصد این افراد متاسفانه در دام اعتیاد گرفتار و به عنوان معتاد متجاهر شناخته می شوند.
پس از فوت یکی از زنان کارتن خواب در بافت تاریخی محله سنگ سیاه شیراز، دانشجویان بسیجی که قبل از این مسئله نسبت به اینگونه اتفاقات تذکرات لازم را از طرق مختلف به سمع و نظر مسئولین مربوطه رسانده بودند، با تجمع در مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز،ضمن اعتراض به کم کاری و سهل انگاری مسئولین، خواستار پیگیری سریع به موضوع و برخورد با خاطیان احتمالی شدند.بعد از این تجمع،جهت شفافیت موضوع جلساتی در سطوح مختلف با حضور دستگاه های مسئول برگزار و حتی به اتفاق نمایندگان دانشجویان بسیجی دانشگاه های شهر شیراز بازدیدهای میدانی در محل تجمع افراد کارتن خواب به عمل آمد.
یکی از مهم ترین دلایل مطروحه توسط مسئولین در جلسات مختلف بابت عدم جمع آوری کارتن خواب ها، ظرفیت پایین کمپ ماده 16 شهر شیراز ( محل بازپروری معتادین متجاهر) و مراکز کاهش آسیب(شلتر و دی آی سی) به دلیل کمبود بودجه می باشد.
فلذا، پس از بررسی های به عمل آمده مشخص گردید که طبق سند مالی موجود در تاریخ23/5/1397 مبلغ 000/000/400/6 ریال از حساب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به حساب اداره کل بهزیستی استان فارس نزد بانک توسعه تعاون به شماره شبا250220231309103253001001 IR جهت هزینه کرد در مراکز کاهش آسیب واریز گردیده، که تا کنون از سرنوشت این مبلغ اطلاعی در دست نیست. لازم به ذکر است که در تاریخ29/11/1397 نامه ای خطاب به مدیرکل بهزیستی استان فارس جهت توضیح در این رابطه ارسال گردیده که متاسفانه پاسخی دریافت نشده است.
لذا با توجه به حساسیت موضوع و پیگیری افکار عمومی شایسته است در اسرع وقت جهت تنویر ابهامات موجود اقدامات مقتضی را مبذول فرمایید.

 شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان فارسرونوشت:
نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز
استاندار محترم فارس
دادستان محترم شیراز
رسانه های جمعی استانی و کشوری

ارسال نظر


captcha