نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی :

قوام و دوام چهل ساله اول انقلاب را مدیون شهیدان هستیم

نماینده ولی فقیه استان خراسان رضوی در حاشیه زیارت قبور شهدای هویزه با بیان اینکه قوام و دوام ما در چهل سال اول انقلاب را مرهون و مدیون شهدانیم گفت : نسل جوان ما نیز باید بدانند که در چهل سال دوم، مسیرشان را طوری تعیین کنند که آخر خطشان با شهادت ختم شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / آیت الله سید احمد علم الهدی پس از زیارت قبور شهدا و بازدید از یادمان شهدای هویزه با پیوستن به پویش دانشجویی #مدیون_ شهیدانیم؛ تاکید کرد: باید توجه داشته باشیم که زائران امروز رهیان نور برادران و خواهرانی هستند که دو نسل با این شهدا فاصله دارند لذا مهم تر از مسئله روایت جریان شهادت و دفاع مقدس ؛ تبیین رسالت انقلابی شهدا است.

وی همچنین افزود : وظیفه خادمین شهدا نیز در این عرصه این است که اهداف و خط شهادت را به گونه ای برای زائرین تبیین کنند تا حاکمیت ارواح شهداء قاطعانه در دل آنها جا بیافتد.

امام جمعه مشهد ادامه داد : معنای واقعی حیات و زندگی شهدا این است که ارواح مطهر آنها بر دل عزیزان زائر قبورشان تاثیر می گذارد زمینه پذیرش هر نوع مسئله ای درباره انقلاب را در آنها فراهم می سازد.
نماینده ولی فقیه خراسان با بیان اینکه نه تنها ما بلکه انقلاب اسلامی ، مدیون شهیدانیم ، اذعان داشت : نکته ای که می بایست تحت عنوان بیانیه گام دوم انقلاب ، برای این عزیزان زائر به خوبی تبیین شود این است که در چهل ساله اول انقلاب ، ما تمام قوام و دوامی که برای انقلاب داشتیم را مدیون و مرهون کسانی هستیم که امروز این عزیزان به کنار قبرشان آمده اند.

وی تصریح کرد : همه باید بدانند که بایستی در گام دوم یعنی در چهل ساله دوم انقلاب ، طبق نظر و بیانیه مقام معظم رهبری ، باید جوانان راهی راه انتخاب کنند که آخر خط شان شهادت باشد ،درست همینطوری که این ها آخر خطشان شهادت بود . چراکه آخرین مرحله ایثارگری شهادت است و باید برای مبارزه با دشمنان انقلاب و در راه پیشبرد اهداف انقلاب ، بایستید.

آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش جریان راهیان نور در خنثی سازی فتنه احتمالی 98 ، تاکید کرد :همه ما از ابتدای سال 98 باید جهت مقابله و مبارزه و خنثی کردن فتنه 98 آماده باشیم چرا که دشمنان ما چند وقتی است که به این فکر افتاده اند که اگر فشارهای اقتصادی و معیشتی را بر مردم زیاد کنند ، مردم خودشان از جریان انقلاب روی بر می گردانند و عملا با دست مردم انقلاب را براندازند.

وی خاطرنشان ساخت : دشمنان از یک ظرف با سلسله عوامل نفوذی در جریان توزیع ارز پا گذاشتند و جریان اقتصادی را متشنج کردند تا استیصال اقتصادی مردم را بیشتر کنند و فشارهای معیشتی را بالا ببرند و از طرف دیگر؛ فعالیت‌های رسانه‌ایی و فرهنگی در تلاش اند که مردم مستاصل را به فوران و قیام وادار کنند.

نماینده ولی فقیه استان خراسان رضوی بیان کرد: عزیزانی که زیارت قبور شهدا در راهیان نور می‌آیند؛ غالبا جوانان مستعد، جهادگر و نیروهای دلداده انقلاب هستند و اینها باید بدانند که فتننه‌ها در پیش است و برای غلبه برآنها باید به خوبی بر دشمن و راه پیش روی خود شناخت داشته باشند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار