دکتر مسعود درخشان

روح اصلی پیام گام دوم تکیه بر جوانان است. جوان کیست؟

مهم‌ترین ویژگی گام دوم تکیه بر جوانان است. روح اصلی پیام گام دوم تکیه بر جوانان است. جوان کیست؟ به فرمودۀ رهبری کسی که نگاه، روحیه و عملکرد انقلابی و جهادی داشته باشد. به عقیدۀ بنده حضرت آقا جوان‌ترین جوانان است، چون انقلابی‌ترین نگاه و انقلابی‌ترین روحیه را دارند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مسعود درخشان در نشست تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب که با محوریت اقتصاد مقاومتی به همت دبیرخانه گام دوم سازمان بسیج دانشجویی در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد؛ گفت:مهم‌ترین ویژگی گام دوم تکیه بر جوانان است. روح اصلی پیام گام دوم تکیه بر جوانان است. جوان کیست؟ به فرمودۀ رهبری کسی که نگاه، روحیه و عملکرد انقلابی و جهادی داشته باشد. به عقیدۀ بنده حضرت آقا جوان‌ترین جوانان است، چون انقلابی‌ترین نگاه و انقلابی‌ترین روحیه را دارند و برای حفظ ارزش‌های در مقابل استکبار انقلابی‌ترین عملکردها را داشته و دارند. حال شما این نوع نگاه را با عملکرد دولت‌ها مقایسه کنید.

برای این که فرمایشات حضرت آقا را درک کرده و بتوانید از آن برنامه استخراج کنید، باید جهان‌بینی خود را درست کنید. برای شناخت افکار یک فرد باید ببینید جهان‌بینی، دیدگاه و نگرشش چیست. اگر ببینید میان اندیشه‌های شما و جهان‌بینی او فاصله زیادی وجود دارد باید بدانید نمی‌توانید با او برنامه مشترکی داشته باشید، در حقیقت آب در هاون کوبیدن است مگر این که فاصله میان این دو را کم کنید.

این استاد دانشگاه در تشریح بخش هایی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به عدم درک مفهوم تقابل میان اسلام و استکبار اشاره کرد و گفت: ما باید بدانیم جزئی از جهانیم و باید با دیگران رابطه دوستانه داشته باشیم یعنی با یک دیگر کار کنیم ولی بدین معنا نیست به تعارض میان اسلام و استکبار توجه نکنیم.

اسلام و استکبار تقابل دوگانه دارند و هیچ کدام به سمت یک دیگر میل نمی کنند مگر این که اسلام آمریکایی باشد، چون تقابل میان این دو دائمی است مقاومت نیز دائمی است. بدون شناخت این دیدگاه ها ورود به چنین مباحثی منتج به ثمرات رضایت بخش نمی شود و متأسفانه خیلی از مسئولین ارشد کشور چنین دیدگاهی را قبول ندارند.
می گویند شما تندرو هستید، دنیا را نمی شناسید و دنیا محل تعامل است ما باید به دنبال بُرد بُرد باشیم. این ها شاید به این ایدئولوژی توجه نمی کنند که همکاری و تعامل تا مرز خط قرمزها امکان پذیر است ولی پس از آن میسر نیست.

 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار