گام دوم را استوار‌تر برمی‌داریم

چالش‌های دیروز و امروز انقلاب اسلامی با مستکبران در بیانیه گام دوم توضیح داده شده، که مطالعه آن، یک جریان شناسی سیاسی ویژه را به فرد هدیه خواهد داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی محمدرضا آقایی؛ * همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از طرف مقام معظم رهبری بیانیه استراتژیک گام دوم منتشر شد.


این بیانیه متر و معیار و شاخصی بسیار دقیق برای قضاوت گذشته است، به این صورت که هر آن کس که در گذشته برای تحقق آرمان‌های انقلاب بر اساس منویات امام و رهبری تلاش کرده است انقلابی؛ و هر آنکس که سعی در منحرف نمودن قطار انقلاب از ریل اصلی خود داشته، غیر انقلابی است و همچنین یک ابر پروژکتور برای آینده جمهوری اسلامی است.

در این بیانیه حضرت آقا به بیان برکات و خیرات انقلاب اسلامی و همچنین سرگذشت ۴۰ ساله انقلاب پرداخته اند. علاوه بر این، چالش‌های دیروز و امروز انقلاب اسلامی با مستکبران در بیانیه گام دوم توضیح داده شده که مطالعه آن یک جریان شناسی سیاسی ویژه را به فرد هدیه خواهد داد.

نیروی انسانی مستعد و کارآمد و فرصت‌های مادی کشور از نظر مقام معظم رهبری، ظرفیت‌های مهم کشور برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی است.

همواره ایجاد تمدن نوین اسلامی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده است. ایشان در تدوین بیانیه گام دوم برای حرکت به سمت این هدف، هفت شاخصه علم و پژوهش، عدالت و مبارزه با فساد، معنویت و اخلاق، عزت ملی و روابط خارجی، اقتصاد، استقلال و آزادی وسبک زندگی را به تفصیل توضیح داده اند که برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی تغییر نگرش و اسلامی نمودن این شاخصه‌ها را مهم وضروری می‌دانند.

انتشار حداکثری و تبیین علمی و تخصصی این بیانیه و همچنین عملیاتی سازی آن وظیفه تمام دلسوزان علی الخصوص دانشجویان است، چرا که در این بیانیه نگاه ویژه‌ای به جوانان می‌شود؛ به همین دلیل نقش محوری جوانان باید بیش از پیش به چشم بیاید.

*محمدرضا آقایی - مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار