برگزاری جلسه هم ­اندیشی و برنامه­ ریزی برگزاری اردوی جهادی در مناطق سیل­ زده

برگزاری جلسه هم ­اندیشی و برنامه­ ریزی برگزاری اردوی جهادی در مناطق سیل­ زده

جلسه هم­اندیشی و برنامه­ ریزی برگزاری اروی جهادی در مناطق سیل­زده با حضور بهنام نظری معاونت سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز، محدثه داوودی مسئول کارگروه بهداشت و سلامت مجمع جهادی استان البرز، فاطمه زرندی مسئول کارگروه بهداشت و سلامت شورای جهادی استان البرز و مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به نقل از البرز؛

جلسه هم­اندیشی و برنامه­ ریزی برگزاری اردوی جهادی در مناطق سیل­زده با حضور بهنام نظری معاونت سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز، محدثه داوودی مسئول کارگروه بهداشت و سلامت مجمع جهادی استان البرز، فاطمه زرندی مسئول کارگروه بهداشت و سلامت شورای جهادی استان البرز و مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز در سالن جلسات بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.

محدثه داوودی مسئول کارگروه بهداشت و سلامت مجمع جهادی به اهداف اصلی مجمع جهادی اشاره کرد و گفت: سیاستگذاری، سازماندهی و ارائه راهبرد گروههای جهادی از اهداف اصلی این مجمع است که در این مجامع کارگروههایی در عرصه­ های مختلف بهداشت و سلامت، اقتصاد مقاومتی، عمرانی و فرهنگی به منظور محرومیت­زدایی از مناطق جامعه هدف شکل گرفته است.

داوودی در ادامه به تبیین اهداف، سیاست­های کلی و برنامه­های اجرایی گروههای جهادی به جهت ارائه خدمات هر چه بیشتر اشاره کرد و افزود: در شرایط بحرانی، نظیر بروز وقایع طبیعی، کارگروه بهداشت و سلامت به صورت ویژه اقدام به سازماندهی و آماده­سازی و تجهیز تیمهای پزشکی به جهت استقرار و کمک­رسانی به آسیب­دیدگاه می­کند.

مسئول کارگروه بهداشت و سلامت مجمع جهادی استان البرز در ادامه به وقوع سیل­زدگی در استان گلستان، لرستان و خوزستان اشاره کرد و اظهار داشت: مجمع جهادی کل کشور، استان البرز را یکی از استانهای معین در استان گلستان برای امدادرسانی انتخاب کرده است.

وی در ادامه به تشریح فعالیتهای در نظر گرفته شده­ی تیمهای اعزام شونده­ی استان البرز پرداخت و بیان داشت: یک تیم پزشکی متشکل از پزشک متخصص، پزشک عمومی، پرستار، ماما، امدادگر، پیراپزشک و روان­پزشک آماده اعزام به استان گلستان می­باشند.

داوودی به بخش دیگری از برنامه­های درنظر گرفته شده در مناطق سیل­زده اشاره کرد و خاطر نشان کرد: به جهت جلوگیری و کاهش بیماری­های عفونی، بروشور و پک بهداشتی در نظر گرفته شده و با استفاده از نیروهای بهداشت محیط به جهت آموزش مسائل بهداشتی در شرایط کنونی به مردم مناطق سیل زده از دیگر برنامه­های در نظر گرفته می­باشد.

وی در پایان با توجه به برگزاری جلسات متعدد برگزار شده به جهت خدمت­رسانی به مناطق سیل­زده گفت: معاونت سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی با همکاری کارگروه بهداشت و سلامت مجمع جهادی جلسات متعددی را با مسئولین مرکز سلامت استان البرز، رئیس جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار