در همایش انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید مطرح شد:

حسن عباسی: ترس آمریکایی‌ها از این است که ما به سواحل مدیترانه دست یافته ایم؛ ما از این سواحل عقب نشینی نمی‌کنیم و در منطقه با قدرت حضور خواهیم داشت

از کاخ سفید تا همین ساختمان ریاست جمهوری ما، همه معتقد بودند اسد رفتنی است، فقط یک نفر یعنی مقام معظم رهبری گفتند اسد باید بماند. قدرت، یعنی تحمیل اراده خود بر دیگری؛ در شرایط کنونی چه کسی صاحب قدرت است؟ رئیس جمهور آمریکا که به گفته خود هفت تریلیارد دلار در سوریه و عراق


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از خبرگزاری دانشجو حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین صبح امروز در همایش «انقلاب اسلامی، آغازگر عصر جدید» که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به تحولات اخیر منطقه گفت: از کاخ سفید تا همین ساختمان ریاست جمهوری ما، همه معتقد بودند اسد رفتنی است، فقط یک نفر یعنی مقام معظم رهبری گفتند اسد باید بماند.

 

عباسی با بیان اینکه قدرت، یعنی تحمیل اراده خود بر دیگری، افزود: در شرایط کنونی چه کسی صاحب قدرت است؟ رئیس جمهور آمریکا که به گفته خود هفت تریلیارد دلار در سوریه و عراق هزینه کرد و هیچ چیز به دست نیاورد یا رهبر ایران؟

 

رئیس اندیشکده یقین به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: دو سال در کنار وزیر امور خارجه آمریکا قرار گرفتیم و هرچه گفتند عمل کردیم؛ اما حتی جواب ایمیل های وزیر امور خارجه ما را ندادند.

 

وی با اشاره به بازداشت نیروهای آمریکایی در خلیج فارس گفت: وقتی نیروهای نظامی شان را در خلیج فارس گرفتیم، تا عذرخواهی نکردند و تمام شرط های ما را نپذیرفتند، آزادشان نکردیم. آمریکا فقط این زبان را می فهمد. 

 

عباسی تأکید کرد: هیچ جای دنیا سراغ نداریم که آمریکایی‌ها را دستگیر کنند و آنان در حالیکه دست به‌های خود را به نشانه تسلیم پشت سر خود قرار داده باشند، زانو زده و گریه کنند.

 

وی ادامه داد: تا ساعتی دیگر ترامپ اعلام می‌کند که سپاه را جزو گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد یا نه، البته اتفاق خاصی نمی‌افتد، چون او سال قبل همه ملت ایران را تروریست خطاب کرد و حالا می‌خواهد بخشی از همین ملت را در فهرست قرار دهد.

 
رئیس اندیشکده یقین تصریح کرد: اما این اتفاقات نشان می‌دهد سنتی را که امام حسین (ع) بنیان گذاشت، گروهی از شیعیانش امروز در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به گونه‌ای دنبال کردند که فرعون زمان مجبور شده آنان را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد.
 
وی به مبارزه ۴۰ ساله آمریکایی‌ها علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: آنچه از این اتفاقات دیده می‌شود، اوج بغض و کینه ایالات متحده از یک نهاد رسمی در جمهوری اسلامی است.
 
عباسی با تأکید براینکه قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی برای ما اهمیتی ندارد و از آن استقبال هم می‌شود، افزود: از حالا دیگر آمریکایی‌ها تا شعاع ۵ کیلومتری مرز‌های ایران هیچ جای امنی نخواهند داشت. 

وی تصریح کرد: ترس آمریکایی‌ها از این است که ما به سواحل مدیترانه دست یافته ایم؛ ما از این سواحل عقب نشینی نمی‌کنیم و در منطقه با قدرت حضور خواهیم داشت.
 
---
---
---
---
---
---
---
---

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار