نخستین جلسه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمان در سال 98

وظیفه شوراهای تبیین در سال جدید تعیین مدل تبیین و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است/ بیانیه گام دوم مثل راهیان نور شود نه کرسی های آزاداندیشی

ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان: باید بیانیه گام دوم را در تمامی جلساتمان تبیین کنیم، حالا مدل تبیین را شما باید تعیین کنید، این اتاق فکر کارش این است؛ فرمایشات حضرت آقا را از همین امروز شروع به تبیین کنید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / صبح امروز نخستین جلسه شورا تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمان در سال 98 با حضور ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان، جمعی از مسئولان بسیج دانشجویی و اعضای شورای تبیین مواضع در محل سالن گردهمایی بسیج دانشجویی برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و آرزوی خیر و برکت در سال جدید؛ اولویت بسیج دانشجویی در سال جدید را تبیین و اجرایی کردن بیانیه گام دوم دانست.

وی با اشاره به ابلاغ قریب الوقوع سند تحول بسیج دانشجویی گفت: نگاه به محرومین، شناخت دشمن و ... باید با توجه به بیانیه گام دوم طراحی شود.

بهروز افزود: در این بیانیه باید وظایف جوانان شناخته شود و به توصیه های آن عمل شود از جمله ضرورت حرکت جهادی در علم و پژوهش، من نمی گویم یکدفعه کارهای بزرگ علمی در بسیج انجام دهیم، ولی می توانیم این کارها را شروع کنیم تا به قله ها برسیم.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان گسترش معنویت را یکی از وظایف اصلی این نهاد در عملی کردن بیانیه گام دوم دانست و تصریح کرد: متاسفانه مجموعه بسیج دانشجویی از حوزه معنویت و خودسازی غفلت کرده که باید برای آن برنامه ریزی دقیق تری انجام شود.

وی در ادامه؛ اخلاق، مبارزه با فساد، سبک زندگی اسلامی و استقلال و آزادی به عنوان بزرگترین رهاورد انقلاب  را شاخصه های مورد تاکید رهبر انقلاب در این بیانیه دانست و گفت: در همین قضیه سیل اخیر غربی ها اجازه ندادند که حتی کمک های ارزی هموطنان به مناطق سیل زده برسد ولی می بینیم که عده ای بازهم به دنبال بحث دوستی با غرب هستند.

این مقام مسئول اظهار داشت: باید بیانیه گام دوم را در تمامی جلساتمان تبیین کنیم، حالا مدل تبیین را شما باید تعیین کنید، این اتاق فکر کارش این است؛ فرمایشات حضرت آقا را از همین امروز شروع به تبیین کنید.

ناصر بهروز با اشاره به وضعیت نامناسب کرسی های آزاد اندیشی گفت: مدل تبیین بیانیه گام دوم باید مثل اردوهای جهادی و راهیان نور شود نه مثل کرسی های آزاداندیشی.

در ادامه این جلسه اعضای شورا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار